29.06.2022

15:27 >> 12:57

BRAVO MIŠO! Kecmanović zakazao spektakl protiv Đokovića!

Tenis

Miomir Kecmanović plasirao se u treće kolo Vimbldona pošto je bio bolji od Alehandra Tabila sa 3:1 (7:6, 7:6 , 3:6, 6:3), a tamo ga čeka Novak Đoković

Bolje je Miomir počeo meč, već u prvom gemu na servis rivala imao je četiri brejk šanse ali je Čileanac uspeo da se odbrani, ako i petom gemu.

Međutim, uspeo je naš as da slomi otpor rivala u sedmom gemu i povede sa 4:3. U nastavku je na servis rivala imao dve set prikike, ali je stao kada je bilo najbitnije.

Tabilo je uzvatio brejk, pa je obluka u prvom setu pala nakon taj-brejka koji je Srbin bolje odigrao, dobio sa 7:4 i set sa 7:6.

Posle dobijenog uvodnog seta Miomir je loše počeo drugi set, pretrpeo brejk, pa je Tabilo poveo sa 3:1. Ali, nismo dugo čekali da Srbin uzvrati, pa je došao do poravnanja u šestom gemu - 3.3.

Na kraju je i ovak set odlučen posle taj-brejka, koji je opet Srbin ubedljivo dobio sa 7:3 i poveo sa 2:0.

Odigrao je vrlo loše treći set Miša, nije ličio na sebe, a jedan brejk je bio dovoljan Čileancu da smanji vođstvo Kecmanovića i unese malo rezultatske neizvesnost

Dao je srpski as gas kada je bilo najpotrebnije brejknuo rivala na vreme i zakazao meč sa Novakom Đokovićem u 3. kolu!

MIOMIR KECMANOVIĆ - ALEHANDRO TABILO 3:1 (7:6, 7:6, 3:6, 6:3)

Četvrti set:

6:3 - BRAVOOOO! Težak gem, ali osvojen i sada je zakazan meč sa Novakom Đokovićem!

5:3 - Čeleanac je odradio što je do njega. Kecmanović servira za meč.

5:2 - Miša uzima još jedan gem. Čileanac servira za opstanak u meču!

4:2 - Talibo se drži u meču, ali sve je u Kecmanovićevim rukama.

4:1 - Kecmanović lako osvaja još jedan gem na svoj servis. Dva gema do trećeg kola Vimbldona.

3:1 - Prvi gem u četvrtom setu za Čileanca.

3:0 - Silovivo je krenuo Kecmanović u četvrtom setu i bez problema potvrdio brejk.

2:0 - BREJK! Evo ga stari Miomir. Oduzima Čileancu servis na startu četvrtog seta.

1:0 - Oporavio se Kecmanović od gubitka trećeg seta, i osvojio prvi gem na svoj servis.

Treći set:

3:6 - Tabilo svojim servisom završava set!

3:5 - Kecmanović je uradio svoje. Čileanac servira za set.

2:5 - Čileanac suvereno drži svoj servis, i samo je na gem od seta. Krajinović u ovom gemu nije imao nikakvu šansu.

2:4 - Kecmanović nije dozvolio i drugi brejk u setu, iako je Tolibo imao 0:30, naš teniser je osvojio gem.

1:4 - Talibo čuva svoj servis. Miomir je imao malu šansu za brejk kod 40:40, ali Čileanac nije dopustio Srbinu da se vrati u set.

1:3 - Kecmanović se konačno pokrenuo u trećem setu. Nije dozvolio i drugi brejk, osvaja pri gem u ovom delu igre i prekida seriju rivala.

0:3 - Tabilo nastavlja sa dobrom igrom u trećem setu.

0:2 - Loše je počeo set za našeg teniser! Brejk! Tabilo je napravio brejk a potom bez mnogo problema povrdio prednsot u setu.

7:6 - Moćemo da odahnemo, Miomir dolazi ubedljivo do taj-brejka sa 7:3 i osvaja i drugi set, sada vodi 2:0 u meču.

6:6 - I u drugom setu odluka pada u taj-brejku!

5:4 - Kecmanović ima prednost u drugom setu, ali čekamo brejk Srbina.

3:3 - Bravoooo! Uzvraća naš teniser, pravi brejk i dolazi do izjednačenja u drugom setu!

1:3 - Potvrdio je tabilo brejk, iako je Kecmanović imao brejk šansu, ali je nije iskoristio!

1:2 - Brejk! Loš gem za našeg tenisera, Tabilo koristi drugu brejk šansu i dolazi do prednosti u drugom setu.

1:1 - Siguran početak drugog set Kesmanovića i Tabila.

Drugi set

Sjajni Miomir Kecmanović

Prvi set

7:6 - Bravooo! Kecmanović osvaja prvi set posle taj-brejka koji je dobio sa 7:4

6:6 - Prvi set odlučiće taj-brejk!

5:6 - Tabilo je sa samo jednim izgubljenim poenom osvojio gem i potvrdio brejk.

5:5 - Brejk! Da li je moguće? Stao je Miomir kada je trebalo da dokrajči rivaka, Tabilo pravi brejk i vraća se u set.

5:4 - Opet je Miomir imao brejk priliku, tačnije dve set šanse, ali je Tabilo produžio prvi set.

5:3 - Bravo, potvrdio je naš as brejk i sada ima šansu novim brejkom da dođe do pobede.

4:3 - Brejk! Bilo je vreme, uspeo je Kecmanović da slomi otpor protivnika, iskoristio je sedmu brejkšansu i došao do prednosti u prvom setu.

2:3 - Neee! Opet je naš teniser imao brejk priliku i ponovo je Tabilo supeo da se spasi i uzme i ovaj servis gem.

2:2 - Bez problema jedan i drugi teniset osvajaju svoje servis gemove.

0:1- Velika šteta! Imao je Miomir Kecmanović čak četiri brejk šanse, ali je Čileanac svaki put pronašao rešenje i na kraju osvojio gem.

Miomir Kecmanović

13.44 - Miomir i Alehandro se zagrevaju, uskoro kreće meč

13.30 - Konačno, smilovala se kiša! Uskoro Miomir izlazi na teren.

13.15 - Prema poslednjim informacijama meč je pomeren za 13.30.

12.50 - Organizatori javljaju da neće biti tenisa pre 13.15.

12:34 - I dalje se čeka na početak mečeva. Kiša ne staje...

12.00 - Opet kiša kvari planove u Londonu! Sat vremena pre starta današnjeg programa u Londonu, padala je kiša, ali je prestala. Međutim, opet je počela pred start programa. Meč našeg tenisera trebalo bi da počne oko 12.15.

11.23 - igrao sam protiv Tabila u Santijagu kada smo se lepo proveli u Čileu. Sada se nadam da će biti bolje po mene zato što je trava i nemam 3.000 Čileanaca koji vrište na mene. Nadam se da ću moći da odigram dobro i da zakažem taj meč sa Noletom - rekao je Kecmanović pre meča.

11.23 - Do sada su Srbin i Čileanac odigrali jedan meč, a Tabilo je slavio 6:1, 6:4

11.20 - Pratite uz Informer.rs meč između Miomira Kecmanovića i Alehandra Tabila.

Nastavljeni razgovori vlasti i opozicije o izbornim uslovima!

U Skupštini Srbije nešto posle 13.00 časova počeo je sastanak predsednice Skupštine Srbije Ane Brnabić sa predstavnicima poslaničkih grupa, političkih stranaka nacionalnih manjina i udruženja, radi konsultacija oko obrazovanja radnih grupa za unapređenje izbornog procesa i uvid, kontrolu i reviziju Jedinstvenog biračkog spiska.