PRAVO U METU! OVO NIKO NIJE OČEKIVAO! Ovi Amerikanci su PODIGLI PRAŠINU, stali su uz Novaka! Nisu mu zabili nož u leđa!
Podeli vest
Novak Đoković, kako trenutno stvari stoje, neće moći da igra na Ju Es openu, koji počinje 29. avgusta, ne zbog toga što nije vakcinisan protiv virusa korona, to nije uslov učestvovanja na poslednjem grend slemu u sezoni, ali jeste za ulazak u Sjedinjene Američke države
Novak Đoković se odmara i trenira u Korotu u akademija Janka Tipsarevića, ali i nada da će se Amerikanci predomisliti, promeniti kovid protokole ili bi u njegovom slučaju mogla da bude iskorištena "Proklamacija 10924", prema kojoj bi mogao da uđe u zemlju kao "osoba od nacionalnog interesa". Jedna od četiri osobe koja bi mogla da aminuje Novaku ulazak u Ameriku je državni sekretar Entoni Blinken, kome je kongresmenka Teni pisala. Preostale tri su predsednik Džo Bajden, sekretar za saobraćaj Pit Butidžidž i direktor državne bezbednosti Alehandro Mojokas.
Srpski teniser Novak Đoković u Crnoj Gori se priprema za Ju Es open, mada je pitanje da li će igrati u Njujorku, jer ne može da uđe u zemlju kao nevakcinisani stranac
03.08.2022
14:47
Mekinro uvek uz Novaka
Zanimljivo je da su iza Novaka stali brojni ljudi iz sveta politike, manje dodušenje njegove kolege. Kapa dole Džonu Mekinrou i Tenisu Sondgrenu, koji su tražili od vlasti da piste Novaka da igra u Njujorku.
- Političari se previše mešaju u sve. To su uradili u Australiji. Dajte momku da dođe i igra u SAD. Ali zaista. Ovo je besmisleno - rekao je Mekinro.
- Nisam ja taj koji donosi odluke. Nadam se da će neko ispraviti stvar i dozviliti mu da igra. To je moj lični stav - istakao je osvajač 77 titula u karijeri.
Tenis Sondgren je bio još brutalniji. Teniski savez SAD (USTA), pod čijim okriljem je Ju-Es open, neće da traži izuzeće od vlasti za Srbina, objavio je "NJujork tajmsa". Sandgren, koji će učestvovati na Ju-Es Openu iako nije vakcinisan, prokomentarisao je na društvenim mrežama odluku da se Novaku Đokoviću onemogući učešće na turniru.
- Prilično je sramno što se USTA neće boriti da Novak dobije izuzeće. Nije iznenađenje to što vlada ne menja svoju zastarelu politiku. Ja mogu da igram, a on ne? Smešno - napisao je Sandgren na Tviteru.
Peticija
Amerikanci su pokrenuli onlajn peticiju da se Đokoviću dozvoli da igra u Njujorku sada broji više od 40.000 potpisa. Brojni su protisci u Americi da se ukine pravilo o obaveznoj vakcinaciji onih stranac koji ulaze u zemlju, a trenutno sve to ide preko leđa našeg tenisera, što bi moglo da bude i kontraproduktivno. Poslednja u nizu koja je reagovala je američka republikanska kongresmenka Klaudija Teni koja je na Tviteru poslala Noletu poruku da je pokrenula akciju da mu bude odobren ulazak u Sjedinjene Američke Države
Foto: reuters
Republikanska kongresmenka Klaudija Teni traži od Bajdena da pusti Novaka da igra u Njujorku
- Pisala sam državnom sekretaru Antoniju Blinkenu pozivajući ga da Vam dopusti da igrate na US Openu. Pokušavam da dobijem veću podršku u Kongresu. Proveriću svaku mogućnost - napisala je Teni uz dodatak na srpskom: - Srećno!
Oglasio se i Robert Kenedi Junior, rođak nekadašnjeg predsednika SAD Džona Kenedija. I on je, kao i mnogi senatori, pre svega iz republikanskih redova, zatražio da se ukine odredba koja se tiče ulaska u SAD stranih državljana koji nisu vakcinisani.
Kenedi brani Srbina
Robert Kenedi je na svom Tviter profilu okačio post u kojem zahteva od predsednika Džoa Bajdena da dozvoli Novaku Đokoviću da se takmiči na grend slemu u Njujorku.
- Preduzmi akciju: reci Bajdenovoj administraciji da dozvoli Đokoviću da igra na US Openu - stoji u naslovu objave:
- Vreme je da se završi neefektivna, diskriminatorna politika koja sprečava Đokovića da igra. Šampion Vimbldona, neko kome je već bilo zabranjeno zbog toga što nije vakcinisan da igra na Australijan openu, rekao je da je spreman da žrtvuje turnir kako bi sačuvao zdravlje i integritet svog tela. Ne možete da prisiljavate nekog da donosi odluke koje mogu da utiču na njegovo zdravlje - stoji u tekstu.
- Zatucani glupani na US openu ne uspevaju da shvate da uništavaju legitimitet sopstvenog turnira. 'Pobednik' će izgledati samo kao neko ko je zauzeo mesto pravom šampionu, ukoliko glavnom favoritu Novaku Đokoviću zabrane da se takmiči. Neka pojedu sami sebe - napisao je Mano na Tviteru.
Foto: reuters/tanjug
Ričard Grenel i Novak Đoković
- Dozvolite Ðokoviću da igra na Ju-Es openu! Ju-Es sam sebe ponižava kada zabrani nastup jednom od najboljih igrača na svetu - napisao je Grenel na svom Tviter nalogu.
- Bajden zabranjuje Novaku Đokoviću dolazak u SAD da igra na Ju Es open, ali dozvoljava milionima nevakcinisanih ilegalaca da preplave granicu. Hej Džo, šta je još jedna nevakcinisana osoba?!?! – napisao je Dru Springer na Tviteru.
Dru Springer je inače republikanac, senator iz Teksasa, član stranke bivšeg predsednika Amerike Donalda Trampa. Biznismen je rođen 1966. godine, aktivan je kao senator od 2021. godine.
- Grenel je bio 100 osto u pravu kad je rekao da Ju-Es open sam sebe ponižava zabranom nastupa jednom od najboljih tenisera. Da li je neko primetio da vakcine nisu prevencija infekcije i širenja zaraze? Mere su idiotske, besmislene i destruktivne. Koliko je doza Fauči uopšte primio? Zabrana ulaska Đokoviću bi bila glupa - rekao je Džonson i žestoko isprozivao aktuelnu vlast i glavnog američkog epidemiologa u borbi protiv koronavirusa Entonija Faučija.
Kompanija "Sports Management" u vlasnistvu Nebojse Jovanovića, kao jedina organizacija koja se bavi promocijom profesionalnog tenisa u rasejanju, je uz konsultacije sa Srpsko-američkom glasačkom alijansom (SAVA), pokrenula političku inicijativu, kako bi se Novaku Đokoviću dozvolilo da učestvuje na US openu, tj. da nesmetano doputuje u Ameriku. U pismu predsedniku Bajdenu, i američkim zvaničnicima koji mogu uticati na odluku da se Novaku dozvoli učešće na turniru, Jovanović koristi specifičnu pravnu klauzulu, tj. Predsedničku proklamaciju 10294 od "nacionalnog interesa".
Sekcija 3(b) predsednicke proklamacije dozvoljava izuzeće pojedinim stranim državljanima od postojećih kovid19 protokola, ako se to smatra američkim nacionalnim interesom.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
srbin
pre 3 godine
Novak đoković može bez problema ući u SAD jer je imao stan tj.apartman u Miamiu na Floridi.Dakle on ima važeću ličnu kartu i na osnovu nje može ući u SAD tj. U Ambasadi SAD - a može dobiti useljeničku vizu pomoću koje može ući.Sve to piše na sajtu ministarstva spoljnih poslova i naprosto je sramota da nitko iz ministarstva o tome nije obavijestio porodicu Đoković,posebno ambasador Marko Đurić u Ambasadi Srbije u SAD-u koji zna da Đoković ima izdatu ličnu kartu u SAD-u.Molim vas na informeru da pišete o tome.
Posjetite sajt ministarstva spoljnih poslova ili upitajte nekog iz tog ministarstva da Đoković može ući u SAD jer je imao stan na Floridi stoga ima ličnu kartu pomoću koje može dobiti vizu za ulazak u SAD.Ambasador Marko Đurić je odgovoran za ovo jer mu on u SAD-u sve može riješit bez problema.Molim vas da pišete o ovom
Srpski teniser Novak Đoković u Crnoj Gori se priprema za Ju Es open, mada je pitanje da li će igrati u Njujorku, jer ne može da uđe u zemlju kao nevakcinisani stranac
Jelena Stupljanin, blokaderska glumica u pokušaju poznata po širenju najgnusnijih uvreda, našla se u žiži javnosti zbog svog gostovanja u podkastu Agelast.
Jedna mlada devojka, otrovana jeftinom propagandom sa tajkunskih trovačnica, objavila je na društvenim mrežama snimak koji je izazvao salvu reakcija na društvenim mrežama.
Politički analitičar Uroš Piper ocenio je da su Miloš Jovanović i Zdravko Ponoš pokazali nedopustivu slabost i da je njihova iznenadna kritika "blokadera" zapravo zakasneli pokušaj spasavanja karijera koje su na izdisaju.
Nakon što je tajkunski portal Nova optužio državu za „fingiranje reformi“, sami su sebe demantovali priznavši da Komisija za birački spisak ima uvid u sve ključne baze podataka – i to mesecima unazad.
U septembru stižu krtice za kopanje beogradskog metroa i radiće non stop, u tri smene, najavio je za Informer direktor JКP "Beogradski metro i voz" Andrija Mladenović.
Rezultati pilot-projekta HPV skrininga u Srbiji pokazali su da je infekcija humanim papiloma virusom (HPV) prisutna kod svake osme testirane žene, dok su promene na ćelijama grlića materice registrovane kod znatno manjeg broja ispitanica, što dodatno potvrđuje značaj ranog otkrivanja.
Lažne monahinje u mnogim grčkim letovalištima turistima prodaju, navodno, osveštane predmete i obmanjuju ljude. Pred ovu letnju sezonu, pojavili su se i lažni monasi.
Predstavnici Fondacije „Dajana Paunović“ i SU “Sportstars” posetili su danas Konzulat Republike Srbije u Rijeci i sastali se sa Generalnim konzulom Republike Srbije u Rijeci Ivanom Stojiljković.
U nastavku akcije na suzbijanju sive ekonomije, policija u Leskovcu, u saradnji sa Poreskom policijom, a po nalogu Osnovnog javnog tužilaštva iz tog grada, uhapsila je K. S. (43), državljanina Kine sa prebivalištem u Leskovcu, zbog sumnje da je utajio porez.
Sudija za prethodni postupak Višeg suda u Nišu doneo je sramnu odluku kada je na slobodu pustio Lj. P. (74) iz okoline Žitorađa koji je 4. maja uhapšen zbog sumnje da je pokušao da obljubi devojčicu (12) ometenu u razvoju.
Mihal L. (38) iz Zrenjanina, osumnjičen za pomaganje u uklanjanju tela i uništavanju tragova nakon ubistva Ivana Vijoglavina, za koje se sumnjiči njegov otac, stariji Mihail L. (64), pušten je iz pritvora nakon što je u Višem javnom tužilaštvu u Zrenjaninu ispričao sve o kobnoj večeri i njegovoj ulozi u zločinu
Aleksinčanka J.V. (59) pravnosnažno je osuđena na šest meseci zatvora uslovno na dve godine jer je marta ove godine u selu Tešica, otrovala veći broj pasa a zatim ih bacila u seoski bunar.
Bela kuća je danas ocenila da je glumac Mark Hamil "bolesna osoba" nakon što je na njegovom nalogu na društvenoj mreži Bluskaj objavljena fotografija, napravljena uz pomoć veštačke inteligencije, na kojoj je američki predsednik Donald Tramp prikazan u plitkom grobu.
Glumačke legende Pavle Vuisić, Danilo Bata Stojković, Zoran Radmilović i Miodrag Petrović Čkalja bili su veoma zahtevi za saradnju tokom snimanja serija i filmova.
Kako pas stari, njegove potrebe za hranom se menjaju, a često mu i samo jedenje postaje teže. Zbog problema kao što su slabi ili izgubljeni zubi, osetljive desni i sporije varenje, važno je prilagoditi ishranu.
Kada pripremamo čorbu, paprikaš ili varivo, svi želimo da jelo bude gusto, kremasto i bogatog ukusa. Iako mnogi i dalje koriste klasičnu zapršku, brašno ili gustin, sve više domaćica okreće se prosu.
Švedski strimig servis Spotifaj je saopštio da njegova interaktivna DJ funkcija na bazi veštačke inteligencije od sada podržava još četiri jezika - francuski, nemački, italijanski i brazilski portugalski, uz raniji engleski i španski.
Anemija je stanje u kojem organizam nema dovoljno zdravih crvenih krvnih zrnaca ili ona ne sadrže dovoljno hemoglobina, a stručnjaci su otkrili koje namirnice rešavaju ovaj problem.
Pevačica Marta Savić juče je proslavila svoj 60. rođendan u luksuznoj vili na Avali, a atmosfera je, sudeći po fotografijama, bila glamurozna i intimna.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar