Novak Đoković juče je napravio neverovatan uspeh osvojivši 10. pobedu na Australijan openu u Mleburnu trijumfom nad Cicpasom, a ovoj pobedi posebno se obradovala pevačica Milica Pavlović koja je čak zapretila poznatom teniseru Rafaelu Nadalu.
30.01.2023
14:20
To je motivisalo novinara britanskog lista "The Telegraph", Olivera Brauna da napiše tekst o našem as
Braun tekst počinje izjavom Nika Kirjosa: "Stvorili smo čudovište".
- Kirjos je pogodio suštinu svega. Napisao je: "Stvorili smo čudovišse". Ovo nije trebalo da bude nikakav kompliment za njegove sunarodnike Australijance. Naprotiv, to je izjava o tvrdim stavovima koji su doveli do demonizacije Srbina 12 meseci ranije, kao i "pokvarenom umu" koji je uticao na stvaranje jednog od najneverovatnijih činova osvete ikada viđenih u svetu sporta - počinje svoju kolumnu jakim rečuima Braun.
Foto: reuters
Nije Braun štedeo ni političare u Australiji koji prošle godine nisu dozvolili Novaku da nastupa u Melburnu.
- Rekordna 22. titula za Đokovića predstavlja "prst u oko" i za Karen Endruz, bivšu ministarku unutrašnjih poslova, koja je pre nekoliko nedelja još pompezno izjavljivala da će vraćanje njegove vize biti "šamar za te ljude u Australiji koji su uradil pravu stvar“.
- To je opomena i Skotu Morisonu, bivšem lideru koji je Novaka koristio kao primer za oštru graničnu politiku nacije, a sve to tokom izborne kampanje. To je i krajnji "šamar" za Aleksa Houka, tadašnjeg ministra za imigraciju, koji je Đokovićevo prisustvo u Australiji lažno predstavio kao "gromobran za antivaksere" u vreme kada su obezbeđeni milioni dodatnih vakcina - napisao je on.
Istakao je zatim da je Novak uspeo iz svega da izađe kao pobednik.
- Nije ni čudo što je posle poslednjeg poena nad Stefanosom Cicipasom ležao okružen porodicom i trenerskim timom i jecao. Mogao je da nađe utehu u činjenici da će, dok političari koji su ga osuđivali nestaju, njegovo ime ostati u večnosti. Novak tokom dve nedelje turnira nije morao da podnese samo teret teniske istorije. Morao je da se suoči i sa lažnim optužbama da je lažirao povredu. Jednako neprovereno su tvrdili i da je koristio misteriozni napitak. Uz to, četiri pijanca sa tribina su ga mučila u 2. kolu kada je pobeđivao.
Foto: reuters
Upustio se zatim dublje kroz šta je sve prošao Novak Đoković.
- Da, on je možda osvojio 5 od poslednjih Grend slem turnira. Ali, on je u tri diskvalifikovan, deportovan i zabranjen. Gde god se pojavi, bujica "gneva" juri iza. Tako, Đoković je morao da se "ugrize za jezik" po povratku na scenu prošlogodišnjeg smehotresnog cirkusa. Kada je stigao u Australiju, sve je podsetio na "pet noći koje j emorado da provede u pritvorskom centru i koje nikada neće zaboraviti". Osim toga, ostao je diplomata. Čak je i u svom govoru, posle pobede, ovu pobedu svrstao kao "najveću u odnosu na okolnosti". Đoković je ostao dosledan i podsetio na svoje skromno srpsko poreklo - napisao je on.
Foto: Reuters
Po njemu slučajnost ne postoji.
- Nije slučajno što je njegova najubedljivija pobeda došla protiv Australijanca Aleksa de Minora, koji ga je glasno prozivao na temu vakcinacije, pritom,De Minor se smejao na konferenciji za novinare kada je obavešten da je Đoković izbačen iz zemlje. Đoković je ovo na neki način potvrdio srpskim medijima: „Nemam nikakvu komunikaciju sa njim". On je 2022. pokazao šta misli o meni. U Đokoviću se budi nešto "divlje" u momentu kada odgovara na ličnu uvredu. U Australiji je imao savršeno gorivo, pa je pretvorio scene sumornog poniženja u scene neograničene radosti. To je bila ultimativna platforma za njegov mentalitet: "Ja protiv sveta". Tamo gde je Rodžer Federer osvojio 20 titula, koje su univerzalno obožavane, Novak je osvojio 22, a popularan je, otprilike, kao "Bankov duh" - dodao je on.
Na kraju svog komentara, Braun zaključuje:
- Njegova bitka protiv kovid oficijalnosti se nastavlja. Kako sada stvari stoje, Novaku je zabranjen pristup Indijan Velsu i Majamiju u martu. S obzirom na politiku Bajdenove administracije, on bi ponovo mogao da bude isključen sa US Opena. Ipak, Đoković je na poslednjem majstorskom kursu dokazao da može da pobedi ne samo bilo kog protivnika, već i bilo kog kritičara koji uživa u njegovoj nesreći. Sada bi ga samo budala proglasila za zlikovca.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Novak Đoković juče je napravio neverovatan uspeh osvojivši 10. pobedu na Australijan openu u Mleburnu trijumfom nad Cicpasom, a ovoj pobedi posebno se obradovala pevačica Milica Pavlović koja je čak zapretila poznatom teniseru Rafaelu Nadalu.
Doček Nove godine na Gradskom trgu u Čačku, koji je trebalo da bude narodno veselje i trenutak opuštanja za više od hiljadu građana, propao je pod naletom pomračenih umova i blokadera koji su se okupili iz Čačka, Gornjeg Milanovca i Kraljeva.
Jedna od velikih laži blokadera je tvrdnja da je tokom protesta 15. marta 2025. godine na okupljene pušten zvuk iz "zvučnog topa", a te očigledne laži je prihvatio čak i Evropski parlament koji je zvučni top uključio u rezoluciju protiv Srbije. Takvo oružje je verovatno korišćeno u Venecueli kada je kidnapovan tamošnji predsednik Nikolas Maduro, a ovo su simptomi nakon njegove upotrebe.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić sastaće se sa ambasadorom Evropske unije u Srbiji Andreasom fon Bekeratom, u četvrtak, 15. januara 2026. godine.
Nemanja Starović, ministar za evropske integracije, reagovao je povodom napada na Anu Bekutu, kada su blokaderi nju i članove benda gađali grudvama dok su nastupali na bini u Čačku.
Voditeljka Kristina Vasić je u najvećem sportskom rijalitiju na svetu posetila Crveni tim i videla kulinarske sposobnosti Boška Marinkovića i Marka Milovanovića.
Televizija Informer večeras emituje specijalni program posvećen najnovijim dešavanjima u Loznici, sa fokusom na strašnu i do sada neviđenu zloupotrebu elementarne nepogode u političke svrhe.
Prof. dr Milan Beslać istakao je za Informer TV, kako su pregovori o prodaji ruskog udela NIS-a u poodmakloj fazi, kao i da očekuje da će se uskoro znati ko kupuje akcije.
Opština Zemun, Hram Svetog oca Nikolaja i SVEBOR savez Beograda organizuju u ponedeljak, 19. januara, na Bogojavljenje, 29. plivanje za Časni krst, saopšteno je iz ove opštine.
Posetom Dečijoj bolnici u Novom Sadu, pripadnici Odreda Žandarmerije u Novom Sadu obradovali su najmlađe pacijente paketićima, toplim rečima, pažnjom i podrškom.
Supruga ranjenog D.R. vlasnika pekare u Ratkovu koji je upucan danas, svedočila je trenutku kada je B.Đ. (80) ušao u lokal, izvadio pištolj i ranio njenog muža. Kako je naglasila, razloga za ovo što se danas dogodilo - nije postojao.
Više javno tužilaštvo u Beogradu podiglo je optužnicu protiv Aleksandra O. (32) za pokušaj teškog ubistva Ljube J. (71) 1.septembra 2025. godine na beogradskoj pijaci "Medaković 3". Ona je poslata Višem sudu na odluku o potvrđivanju, a okrivljeni se od hapšenja nalazi u pritvoru.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave saobraćajne policije, presretačem su oko 11 časova u Inđiji zaustavili četrdesetčetvorogodišnjeg Z. M. koji se vozilom marke "audi" kretao brzinom od 189,2 kilometara na čas na državnom putu Novi Sad - Inđija gde je ograničenje brzine 80 kilometara na čas.
Sastanak najviših američkih i danskih zvaničnika o Grenlandu premešten je iz Bele kuće u Ajzenhauerovu zgradu, a početak razgovora obeležio je i manji bezbednosni incident sa novinarom, u senci pojačanih tenzija nakon oštrih izjava Donalda Trampa.
Američka vojna intervencija protiv Irana mogla bi uslediti u naredna 24 sata, dok SAD povlače deo osoblja iz baza na Bliskom istoku zbog rastućih tenzija, piše Rojters.
U popularnom španskom klubu Fanatiko u Madridu za dlaku je izbegnuta tragedija poput one u švajcarskom skijalištu Kran Montana gde je u požaru u baru tokom novogodišnje noći stradalo 40, a povređeno 116 ljudi.
U američkoj seriji "Bibliotekari: Sledeće poglavlje" ("The Librarians: The Next Chapter") jedna od scena snimana je u Knez Mihailovoj ulici u centru Beograda.
Automobil marke "mercedes" koji je Dragomir Gidra Bojanić vozio u serijalu filmova "Lude godine" obožavala je cela Jugoslavija i važio je za pravi simbolni status.
Glumica Lidija Vukićević kaže da slavni scenarista Siniša Pavić nije voleo seriju "Bolji život" jer su mu govorili da su mu sve ostale serije ličile na to kultno ostvarenje.
Književnici Ljiljani Habjanović Đurović danas je svečano uručen orden Karađorđeve zvezde prvog stepena, koju joj je dodelio predsednik Srbije Aleksandar Vučić.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar