Navak Đoković neće igrati na mastersu u Indijan Velsu, a prvi čovek ATP-a Andrea Gaudenci, kaže da je razočaran.
Prvi teniser sveta pre nekoliko nedelja poslao je molbu Amerikancima da mu dozvolje da uđe u zemlju iako nije vakcinisan, pošto su granice i dalje zatvorene za nevakcinisane strance. Međutim, dobio je negativan odgovor. Ponovo navijači na Indijan Velsu, koji je poznat i kao peti grend slem, neće videti jednog od najboljih tenisera ikada.
Prvi čovek ATP-a Andrea Gaudenci, koji često "ratuje" sa Novakom i njegovom organizacijom tenisera PTPA, stao je na stranu Srbina i istakao da je veliko razočaranje to što on neće nastupiti na dva velika takmičenja.
- Odluka je nesrećna ne samo za njega nego i za ceo turnir i navijače, pogotovo ako se uzme u obzir koliko se širom sveta i u SAD relaksiraju pravila vezana za kovid 19. On je najbolji teniser na svetu i svi žele da imaju priliku da se takmiče sa njim na najvećim turnirima - rekao je Gaudenci.
Foto: Printcreen
Andrea Gaudenci, prvi čovek ATP-a
Tomi Has, prvi čovek Indijan Velsa, pre nekoliko dana je objasnio koliko Novak želi da igra.
- Mogao je da kaže: "Slušajte, samo ću se koncentrisati na Rolan Garos i Vimbldon, kako bih nadmašio Nadala". Ali, on je igrao u Dubaiju, želeo je da pobedi, želeo je da igra i u Indina Velsu i Majamiju.
Foto: reuters
Novak se obratio i Kenu Solomonu, izvršnom direktoru "Tennis Channel", velikom donatoru predsednika Amerike Džoa Bajdena i bivšeg predsednika Baraka Obame. On je kontaktirao ljude u Bajdenovoj administraciji. Istakao je da je zabrana ulaska nepravedna i da bi dolazak Novaka pozitivno uticao na posećenost na Indijan Velsu i Majamiju.
IMG, kopanija koja zastupa Novaka, takođe je pokušala da pomogne prvom teniseru sveta. Pomenuta kompanija vlasnik je mastersa u Majamiju. Obratili su se rukovodeći ljudi senatoru Marku Rubiu, republikancu sa Floride, koji je zajedno sa senatorom Rikom Skotom napisao pismo Bajedenovoj administraciji da ukine zabranu ulaska. Điđi Gronvali, imunolog, velika zagovornica vakcina, priznala je da vakcine od pre dve godine danas pružaju malu zaštitu. Ali, niko od pomenutih nije uspeo da pomogne prvom teniseru sveta.
Foto: reuters
Amerika ni ove sezone neće videti Novaka Đokovića
ATP masters u Majamiju igra se od 20. marta, a DeSantis je poslao upit da li postoji način da najbolji teniser sveta stigne na Floridu. Pošto nije moguće da on doleti u Majami, DeSantis ima ideju da Srbin stigne brodom!
- Nije mi jasno zašto, čak i sa sadašnjim pravilnikom, gospodin Đoković ne bi mogao u zemlju da uđe legalno brodom. Vaša administracija po mojim informacijama ne pravi probleme stranim državljanima koji na taj način ulaze u državu - napisao je guverner Floride i dodao da Đoković ne predstavlja nikakvu pretnju po zdravlje ili bezbednost".
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Hrvatski premijer Andrej Plenković ispostavio je ultimatum Crnoj Gori na njenom putu u Evropsku uniju čime je Podgorici srušio Sneška i euforiju koja vlada u montenegrinskim medijma.
Predsednik Pokreta slobodnih građana otrčao je u Hrvatsku da, po običaju, pljuje po predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću i širi laži o (ne)poverenju koju vlast u državi uživa od građana.
Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.
U prethodnoj epizodi Informerove emisije “Na merama” otkrili smo koga to traži novinar blokader Mladen Savatović, čime se zanima političar u pokušaju Đorđe Stanković, gde se skriva najbolji drugar rektora politikanta Vladana Đokića, Nebojša Bojović, kako se opušta propali aktivista Petar Đurić…
Mađarski MOL dobio je licencu od SAD da do 16. juna nastavi pregovore o kupovini ruskog većinskog udela u NIS-u. Iz kompanije navode da pregovori napreduju.
Arhimandrit Jefrem Vatopedski, jedan od najuticajnijih svetogorskih staraca, preživeo je progon, zatvaranje i veliku nepravdu, a sada prvi put u javnost
Hakerski napad na platformu Phobs ugrozio je podatke oko 100.000 turista na Jadranu. Prevaranti šalju lažne WhatsApp poruke i traže doplatu za smeštaj.
Meteorolozi u Grčkoj izdali su upozorenje zbog naglog skoka temperatura koje će u pojedinim delovima zemlje prelaziti i 40 stepeni Celzijusa, dok se more ubrzano zagreva.
Na obilaznom putu u Čačku došlo je do teške saobraćajne nesreće kada je vozilo Hitne pomoći udarilo u ženu koja je prelazila kolovoz, najverovatnije van pešačkog prelaza.
Policija je uhapsila crnogorskog državljanina R. C. (42), za kojim je NCB Interpola Podgorica raspisao međunarodnu poternicu radi izdržavanja kazne zatvora u trajanju od šest meseci zbog krivičnog dela neovlašćena proizvodnja, držanje i stavljanje u promet opojnih droga.
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski je bio besan nakon javnog odgovora ruskog predsednika Vladimira Putina na njegovo pismo, izveštava Tajms of Indija.
U Ankari je došlo je do talačke krize kada je otac M.D. nakon svađe sa suprugom, uz pretnju nžem, držao njihovu trogodišnju ćerku na prozoru stana, preteći da će je baciti.
Ukrajinka je biber sprejem napala policajca u pokušaju da spreči prisilnu mobilizacije svog dečka u Kijevu, objavio je u subotu ukrajinski časopis Strana.ua, objavljujući video snimak incidenta.
Američki glumac Džejms Hendi poznat po ulogama u filmovima Top Gan: Maverik i Džumandži, izboden je na smrt u vlastitom domu u Los Anđelesu, saopštila je policija.
Pozorište lutaka "Pinokio" sa ponosom najavljuje premijeru predstave "Luna Luna Park", u režiji Fabricija Montekija, koja će se održati u subotu 6.juna u 19:00 časova.
Slaviša Čurović bio je protiv referenduma 2006. godine i odvajanja Crne Gore, a njegov stav nije podržala produkcijska kuća, te je zadala kukavički udarac!
Britanska manekenka Peni Lejn privukla je veliku pažnju na reviji kupaćih kostima u Majamiju, gde je na pisti predstavila dva različita i veoma efektna izdanja.
Bivša stjuardesa Barbara Bačilijeri, koja je godinama radila u kabinskom osoblju, upozorila je na najčešće greške koje putnici prave tokom spavanja u avionu i objasnila zašto neke navike mogu biti nehigijenske, neprijatne, pa čak i opasne.
Kompanija Meta počela je širom sveta da uvodi novu pretplatničku uslugu za Instagram, čime određene funkcije po prvi put postaju dostupne isključivo korisnicima koji plaćaju mesečnu članarinu.
Maslinovo ulje već vekovima zauzima posebno mesto u ishrani, ali poslednjih godina sve više pažnje privlači i zbog svojih benefita za negu kože i kose.
Glumica Jelisaveta Orašanin i bivši košarkaš Miloš Teodosić na sve načine pokušali su da spasu brak, a pre dve godine posećivali su i bračnog savetnika.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar