Navak Đoković neće igrati na mastersu u Indijan Velsu, a prvi čovek ATP-a Andrea Gaudenci, kaže da je razočaran.
Prvi teniser sveta pre nekoliko nedelja poslao je molbu Amerikancima da mu dozvolje da uđe u zemlju iako nije vakcinisan, pošto su granice i dalje zatvorene za nevakcinisane strance. Međutim, dobio je negativan odgovor. Ponovo navijači na Indijan Velsu, koji je poznat i kao peti grend slem, neće videti jednog od najboljih tenisera ikada.
Prvi čovek ATP-a Andrea Gaudenci, koji često "ratuje" sa Novakom i njegovom organizacijom tenisera PTPA, stao je na stranu Srbina i istakao da je veliko razočaranje to što on neće nastupiti na dva velika takmičenja.
- Odluka je nesrećna ne samo za njega nego i za ceo turnir i navijače, pogotovo ako se uzme u obzir koliko se širom sveta i u SAD relaksiraju pravila vezana za kovid 19. On je najbolji teniser na svetu i svi žele da imaju priliku da se takmiče sa njim na najvećim turnirima - rekao je Gaudenci.
Foto: Printcreen
Andrea Gaudenci, prvi čovek ATP-a
Tomi Has, prvi čovek Indijan Velsa, pre nekoliko dana je objasnio koliko Novak želi da igra.
- Mogao je da kaže: "Slušajte, samo ću se koncentrisati na Rolan Garos i Vimbldon, kako bih nadmašio Nadala". Ali, on je igrao u Dubaiju, želeo je da pobedi, želeo je da igra i u Indina Velsu i Majamiju.
Foto: reuters
Novak se obratio i Kenu Solomonu, izvršnom direktoru "Tennis Channel", velikom donatoru predsednika Amerike Džoa Bajdena i bivšeg predsednika Baraka Obame. On je kontaktirao ljude u Bajdenovoj administraciji. Istakao je da je zabrana ulaska nepravedna i da bi dolazak Novaka pozitivno uticao na posećenost na Indijan Velsu i Majamiju.
IMG, kopanija koja zastupa Novaka, takođe je pokušala da pomogne prvom teniseru sveta. Pomenuta kompanija vlasnik je mastersa u Majamiju. Obratili su se rukovodeći ljudi senatoru Marku Rubiu, republikancu sa Floride, koji je zajedno sa senatorom Rikom Skotom napisao pismo Bajedenovoj administraciji da ukine zabranu ulaska. Điđi Gronvali, imunolog, velika zagovornica vakcina, priznala je da vakcine od pre dve godine danas pružaju malu zaštitu. Ali, niko od pomenutih nije uspeo da pomogne prvom teniseru sveta.
Foto: reuters
Amerika ni ove sezone neće videti Novaka Đokovića
ATP masters u Majamiju igra se od 20. marta, a DeSantis je poslao upit da li postoji način da najbolji teniser sveta stigne na Floridu. Pošto nije moguće da on doleti u Majami, DeSantis ima ideju da Srbin stigne brodom!
- Nije mi jasno zašto, čak i sa sadašnjim pravilnikom, gospodin Đoković ne bi mogao u zemlju da uđe legalno brodom. Vaša administracija po mojim informacijama ne pravi probleme stranim državljanima koji na taj način ulaze u državu - napisao je guverner Floride i dodao da Đoković ne predstavlja nikakvu pretnju po zdravlje ili bezbednost".
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Građani naše zemlje danas su širom Beograda, u različitim opštinama, pokazali šta većinska Srbija želi - mir, slogu, napredak, osmehe i uspešnu i jaku državu.
Rusija je jutros pokrenula masovni udar kliznim KAB bombama na južni ukrajinski grad Herson, dok su, takođe na jugu Ukrajine, u Nikolajevu, dve osobe ranjene u napadu dronovima.
Blokaderski mediji su još jednom iskoristili priliku da pokažu svoje licemerje i dvoličnost, ovoga puta tako što su na svim svojim medijima objavili da je odvođenje đaka na EXPO vid zloupotrebe dece.
Plan blokadera da se sruši Srbija, prizna nezavisnost lažne države Kosovo i srpski narod proglasi genocidnim, skovan je još pre tri godine, što je tada otvoreno priznala i blokaderska novinarka Danica Vučenić.
Ok, dobro je znati šta je tačno njihova 'studentsko-blokaderska' antipolitika. Da prebiju, linčuju, ubiju (zašto da ne?) sve političke protivnike, da ukinu Srpsku pravoslavnu crkvu, da priznaju lažnu državu Kosovo. Za ove tri, nesumnjivo, ključne tačke njihovog plana i programa saznali smo, evo, u prethodnih sedam dana.
Na prelazima Evzoni i Dojran jutros su zabeležene velike gužve i kolone na ulazu u Grčku, dok se na granicama u Srbiji saobraćaj odvija bez većih zadržavanja.
Manastir Beočin na Fruškoj gori vekovima privlači vernike koji pred čudotvornom ikonom Presvete Bogorodice traže utehu, zdravlje i pomoć u najtežim životnim trenucima.
U Srbiji će biti promenljivo oblačno vreme sa sunčanim intervalima i malo toplije, a samo se u Vojvodini i u brdsko-planinskim predelima južne i istočne Srbije tek ponegde očekuje kratkotrajna kiša. Temperature od 9 do 26 stepeni.
Već dva dana učenici i roditelji OŠ "Tatomir Anđelić" u Mrčajevcima su uznemireni nakon događaja koji se u četvrtak odigrao u zgradi takozvane stare škole. Učenika sedmog razreda vršnjaci su seksualno uznemiravali za vreme nastave.
Dvojica mlađih muškaraca teško su povređena u saobraćajnoj nesreći koja se jutros oko 4 sata dogodila u Beogradskoj ulici, u kragujevačkom naselju Jabučar.
B.V. iz Laktaša uhapšen je zbog sumnje da je policiji lažno prijavio da mu je iz porodične kuće ukraden novac, nakon što je istragom utvrđeno da se navodna pljačka nije dogodila.
Osam osoba, a među njima i desetogodišnja devojčica, povređeni su u četiri saobraćajne nezgode koje su se u protekla 24 časa dogodile na području Niša.
Iran je poslednjih nedelja značajno pojačao mere zaštite svojih zaliha visoko obogaćenog uranijuma, uključujući rušenje tunela i postavljanje mina na pristupnim tačkama zbog zabrinutosti od američkih operacija, izjavilo je više izvora upoznatih sa obaveštajnim procenama Sjedinjenih Američkih Država.
Predsednik SAD, Donald Tramp saopštio je u petak da je američka vojska, uz pomoć Venecuele, ubila vođu venecuelanske kriminalne organizacije Tren de Aragva, Hektora Rustenforda Gerera Floresa, poznatog pod nadimkom "Ninjo Gerero". Vest su preneli brojni svetski mediji, a potvrdu su dale i venecuelanske vlasti.
Evropska unija je u petak odlučila da otvori prvi pregovarački klaster za pristup Ukrajine i Moldavije, izjavio je predsednik Evropskog saveta Antonio Košta.
Potpisivanjem ugovora vrednog 20 miliona dinara, Ministarstvo kulture je kroz ovogodišnji konkurs "Gradovi u fokusu 2026" omogućilo Apatinu izgradnju kompletnih instalacija i završne građevinsko-arhitektonske radove na Kući "Turski", odnosno budućem apatinskom muzeju.
Glumica Ivana Dudić ozbiljno je zabrinula sve svoje pratioce na društvenim mrežama kada je objavila fotografiju na kojoj se jasno vide jezive modrice i ogrebotine po celom licu.
Čuveni britanski slikar Dejvid Hokni, jedan od najuticajnijih i najvažnijih umetnika 20. i 21. veka, preminuo je u 88. godini, zvanično je saopštila njegova predstavnica za javnost.
Domaći sok od višanja je pravi način da sačuvate ukus leta i uživate u njemu tokom cele godine. Njegova bogata aroma i prirodna svežina čine ga omiljenim napitkom za celu porodicu.
Kada nemate mnogo vremena za sređivanje, viralni trik pravljenja lokni može vam pomoći da za samo nekoliko minuta napravite lepršave talase koji izgledaju kao da ste upravo izašli iz frizerskog salona.
Pisalo se da je košarkaš Miloš Teodosić navodno bio u vezi sa Jelisavetinom atraktivnom koleginicom Sofijom Rajović, a onda se ona oglasila i objasnila sve.
Gagi Đogani je pokušavao da se parkira, ali je automobil ostavio toliko blizu susednih vozila da neko vreme nije mogao ni da izađe iz kola, a mi smo to snimili!
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.