Legendarni Španac Felisijano Lopez sipao je komplimente na račun Novaka Đokovića, koji se na Rolan Garosu domogao rekordnog 23. grend slema u karijeri.
Iako je Srbin iza sebe ostavio njegovog zemljaka Rafaela Nadala (22), Felisijano Lopez mu skida kapu. Kaže da ne može da veruje šta radi iako ima 36 godina, osvaja titule, obara rekorde i to tako što pobeđuje tenisere mlađe i 17 godina.
Novak zaslužuje poštovanje
- Teško je rečima objasniti šta su Novak Đoković, Rafael Nadal i Rodžer Federer uradili za tenis. Imao sam sreću da to doživim, igrao sam protiv njih, poznajem ih lično. Nije normalno to što su uradili, rekorde koji su oborili... Oni nisu ljudi! Novak je sa 36 godina, nakon 22 grend slema, nakon što su ga već svi smatrali najboljim, došao i pobedio na Rolan Garosu. U polufinalu Alkaraz nažalost nije mogao da odigra kako je želeo, ali ne želim da umanjim Novakovu pobedu. Želim da mu odam priznanje što je sposoban da osvaja turnire protiv igrača 15, 16, ili 17 godina mlađih. Đoković zaslužuje poštovanje za sve što radi, motivisan je, vodi računa o sebi, to što sad postavlje rekorde je neverovatno. Teško mi je da zamislim da je uspeo da osvoji 23 grend slema - poručio je 41-godišnji Lopez.
Foto: Tanjug/AP
Novak Đoković, šampion Rolan Garosa
Osvrnuo se na poraz Karlosa Alkaraza od Novaka Đokovića u polufinalu Rolan Garosa. Španac je imao problem sa grčevima, pa je jedva završio meč (3:1).
- Nisam bio iznenađen. Dešavaju se takve stvari. Igrali su poene brutalnim intenzitetom. Prva dva seta su trajala dva i po sata. Bez iskustva koje Đoković ima u ovakvim mečevima, te stvari mogu da se dogode. Karlos je još mlad, ima veliki pritisak na leđima. Ali, kada odigra tri ili četiri grend slem polufinala te stvari mu se neće dešavati. Novak je igrao 45 grend slem polufinala, a Karlitos tek drugo. Fizički, Alkaraz je životinja, živi za tenis, brine o sebi, ima sve što mu je potrebno da bude uspešan.
Rafael Nadal nedavno je najavio da će 2024. godina biti poslednja u njegovoj karijeri, ali da bi na teren mogao da se vrati krajem ove sezone i igra u Dejvis kupu. Međutim, Lopez, inače direktor matsera u Madridu, nema lepe vesti za navijače španskog asa. Rafa je nedavno operisan, pa je malo verovatno da ga ove sezone opet vidimo na terenu.
Nadal se ne vraća
Foto: Tanjug/AP
- Koliko sam razumeo oporavak će biti dug. Ne verujem da će igrati ove godine. Nisam razgovarao sa Nadalom, ali bih bio iznenađen da zaigra do kraja godine.
I pored toga što prognoze nisu sjajne, svi se nadaju da će Nadal ubrzo opet igrati tenis na vrhunskom nivou.
- Nadamo se. To bi bio znak da oporavak dobro prolazi, brže od očekivanog. Svi žele u Dejvis kupu Karlosa Alkaraza i Rafaela Nadala. David Federer, ma svaki kapiten na svetu, bi ih poželeo u timu. To bi bilo sjajno za Španiju.
Španci su srećni što je teniser kao Alkaraz nasledio Nadala.
Foto: Reuters
Vratiće se Rafael Nadal
- To je čudo! Zaista, da se pojavi još jedan igrač u Španiji koji je na Nadalovom nivou! Ali, najvažnije je sada da se Rafa oporavi da bi mogao da se oprosti od tenisa kako želi.
Rafa je sve zabrinuo pre nekoliko nedelja kada je najavio obraćanje javnosti, jer su svi pomislili da će objaviti kraj karijere.
- Iako oporavak ide sporo, znao sam da neće reći da završava karijeru. Nisam bio zabrinut. Mislim da će sve proći kako treba i da će Rafa imati šansu da se oprosti kako zaslužuje. Da igra tenis na terenu, gde želi i na vrhunskom nivou.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Boza
pre 2 godine
Sada ce mrzitelji da kazu: Jeste ali kad je bio mlad pobedjivao je starijeg i zanemocalog Federera. Sada pobedjuje mlade i neiskusne.
Hrvatski premijer Andrej Plenković ispostavio je ultimatum Crnoj Gori na njenom putu u Evropsku uniju čime je Podgorici srušio Sneška i euforiju koja vlada u montenegrinskim medijma.
Skupština Crne Gore dotakla je novu najnižu tačku u svojoj istoriji, sramnom odlukom vladajuće većine u Podgorici, istorijsko ujedinjenje Crne Gore i Srbije iz 1918. godine zakonski je proglašeno za nekakvu nasilnu aneksiju.
Predsednica Narodne skupštine Ana Brnabić oštro je reagovala na društvenoj mreži Iks povodom pisanja medija u Crnoj Gori, optuživši ih za brutalnu kriminalizaciju i dehumanizaciju predsednika Srbije Aleksandra Vučića i njegove porodice.
Dukljanski politikant Milo Đukanović, diktator koji se 30 godina grčevito držao vlasti u Crnoj Gori, uključio se u opštu hajku na Srbiju i predsednika Aleksandra Vučića.
Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.
U prethodnoj epizodi Informerove emisije “Na merama” otkrili smo koga to traži novinar blokader Mladen Savatović, čime se zanima političar u pokušaju Đorđe Stanković, gde se skriva najbolji drugar rektora politikanta Vladana Đokića, Nebojša Bojović, kako se opušta propali aktivista Petar Đurić…
U Hramu Svetog Save, među rekom ljudi koji su došli da isprate Pojas Presvete Bogorodice, našle su se i novinarke Informera Staša Koprivica i Jelena Rafailović.
Tokom svečanog ispraćaja Časnog pojasa Presvete Bogorodice, patrijarh Porfirije je promenio odeždu i u određenim delovima službe skinuo mitru, što je direktno vezano za stroga pravila i simboliku u Pravoslavnoj crkvi.
Patrijarh srpski Porfirije i iguman manastira Vatoped arhimandrit Jefrem, uz pratnju Garde Vojske Srbije i više hiljada vernika ispratili su Pojas Presvete Bogorodice.
U Splitskoj ulici u Mostaru sinoć se dogodila saobraćajna nezgoda u kojoj je oštećen veći broj parkiranih vozila i saobraćajnih znakova, a prema nezvaničnim informacijama vozač je bio pod dejstvom alkohola.
Intenzivan napad ukrajinskih dronova na Sankt Peterburg u vreme održavanja Međunarodnog ekonomskog foruma je još jedna potvrda da imamo posla sa drskom nacističkom bandom oličenom u timu Vladimira Zelenskog, rekla je Marija Zaharova, portparol ruskog Ministarstva spoljnih poslova.
Volodimir Zelenski, koji je odgovoran za dodeljivanje naziva "Heroji UPA" jednoj vojnoj jedinici, ne zaslužuje ovu nagradu i treba da je bude lišen, naglasila poljska poslanica Ana Brilka.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski saopštio je da je vreme da se okonča rat, navodeći da, kako je rekao, "ruski vladar" želi da nastavi borbu zbog čega Ukrajina odgovara na napade.
Američki glumac Džejms Hendi poznat po ulogama u filmovima Top Gan: Maverik i Džumandži, izboden je na smrt u vlastitom domu u Los Anđelesu, saopštila je policija.
Pozorište lutaka "Pinokio" sa ponosom najavljuje premijeru predstave "Luna Luna Park", u režiji Fabricija Montekija, koja će se održati u subotu 6.juna u 19:00 časova.
Slaviša Čurović bio je protiv referenduma 2006. godine i odvajanja Crne Gore, a njegov stav nije podržala produkcijska kuća, te je zadala kukavički udarac!
Bivša stjuardesa Barbara Bačilijeri, koja je godinama radila u kabinskom osoblju, upozorila je na najčešće greške koje putnici prave tokom spavanja u avionu i objasnila zašto neke navike mogu biti nehigijenske, neprijatne, pa čak i opasne.
Kompanija Meta počela je širom sveta da uvodi novu pretplatničku uslugu za Instagram, čime određene funkcije po prvi put postaju dostupne isključivo korisnicima koji plaćaju mesečnu članarinu.
Maslinovo ulje već vekovima zauzima posebno mesto u ishrani, ali poslednjih godina sve više pažnje privlači i zbog svojih benefita za negu kože i kose.
Dlake kućnih ljubimaca u automobilu mogu predstavljati pravi izazov za vlasnike pasa i mačaka. Ipak, uz nekoliko praktičnih trikova i malo vremena, unutrašnjost vozila može se brzo očistiti i vratiti u uredno stanje bez velikih troškova.
Bivša rijaliti učesnica Kristina Spalević ne planira da se pomiri sa bivšim partnerom Kristijanom Golubovićem, ali je sada priznala da emocije prema njemu nisu nestale.
Karlo Zagorac se proslavio u rijaliti programu "Veliki brat" pre skoro dve decenije. Danas ga ne biste prepoznali, a za njegovu ženu mnogi misle da mu je ćerka.
Do velikog koncerta Južnog vetra na stadionu Tašmajdan ostale su još samo tri nedelje, dok je do kraja pretprodaje karata ostalo svega sedam dana. Kako interesovanje publike iz Srbije i regiona ne prestaje da raste, organizatori su odlučili da dodatno podignu atmosferu pred spektakl koji mnogi već nazivaju istorijskim muzičkim događajem godine.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar