• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video
author image
Informer.rs

Novinar

10.11.2023

20:20

Šta će na ovo reći teniseri!? ATP i Saudijci blizu dogovora, kalendar dobija novi turnir i to pred Australijan open!

Tanjug/AP

Tenis

Šta će na ovo reći teniseri!? ATP i Saudijci blizu dogovora, kalendar dobija novi turnir i to pred Australijan open!

Podeli vest

Rijad uskoro i zvanično dobija svoj Masters turnir.

Letos je Saudijska Arabija izazvala tektonske promene u svetu fudbala kada je put Bliskog istoka krenuo veliki broj najbolji igrača današnjice. Kako stvari stoje fudbal je bio samo početak budući da je "na meniju" bogatih šeika u narednom periodu - tenis! 

Naime, kako prenosi "TheTimes" čelnici ATP-a otpočeli su pregovore sa vlastima u Saudijskoj Arabiji oko formiranja novog teniskog turnira. Ideja je da u kalendar bude ubačen još jedan Masters koji bi se početkom godine, tačnije, nedelju dana pred Australijan open, igrao u Rijadu. 

Po svemu sudeći do dogovora će doći pa će Rijad biti novi svetski teniski centar. Ideja je da novopečeni Masters bude priprema za Australijan open, ali bi sve mogli da osujete igrači koji neće biti zadovoljni zbog dodatnih napora. 

Razlog za to je jasan - Rijad je 12.000 kilometara udaljen od Melburna gde se igra Australijan open, reč je o osam vremenskih zona razlike i putovanje u Australiju bio bi ogroman napor za telo, posebno na startu sezone. 

Foto: Tanjug/AP

 

Nadaju se u Rijadu da će ATP uspeti da pronađe mesto u kalendaru koji je već dobrano popunjen. Ideja je da turnir sa "radom" počne u januaru 2025. godine i bude organizovan u muškoj i ženskoj konkurenciji. Prema pisanju "TheTimes-a" Saudijci će u čitav projekat uložiti više stotina miliona dolara. 

Šuška se da bi i Završni masters turnir mogao da se preseli u Saudijsku Arabiju. Navodno, Džeda je zainteresovana da po isteku mandata koji pripada Torino preuzme organizaciju poslednjeg velikog turnira u sezoni...

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Exatlon

TV

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Majka bacila dete u Savu: Sud izrekao presudu, pa dao obrazloženje
Region

Majka bacila dete u Savu: Sud izrekao presudu, pa dao obrazloženje

Viši sud u Zagrebu juče je izrekao nepravosnažnu presudu majci koja je u januaru prošle godine ubila svoju ćerku bacivši je u reku Savu. Sudija je u obrazloženju posebno naglasila težinu zločina, ističući da je optužena usmrtila dete koje joj je bezuslovno verovalo kao majci.

21.01.2026

06:00

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set