U Vranjskoj Banji ovog vikenda održaće se takmičenje za mis. Na dvodnevnoj manifestaciji Dani karanfila za svakoga ponešto (FOTO)
Podeli vest
Kulturno-turistička manifestacija "Dani karanfila 2023" održaće se 18. i 19. avgusta u Vranjskoj Banji.
Tradicionalno, program će početi u petak u 8, budilicom trubača na vidikovcu kod spomenika, a od 16 sati, na programu je takmičenje u pripremi starih srpskih jela, lovačkih i ribolovačkih specijaliteta.
Uveče od 18 sati, kako su najavili organizatori, predviđen je dečiji maskenbal i defile
Aleksandra Dimić iz Vladičinog Hana izabrana je za “Mis Karanfil devojče” na manifestaciji “Dani karanfila 2022”, koja se tradicionalno održava u Vranjskoj Banji
Na ovom mestu, u Ulici Stevana Prvovenčanog 93 u Vranju, u ponedeljak, tačno u 14:59 uplaćen je loto tiket za 390 dinara. Dan kasnije vlasnik tog listića postao je milioner!
16.08.2023
14:45
glavnim banjskim ulicama.
Foto: S.T.
Izbor za Karanfil devojče održava se od 1963. godine
Pobednici ovogodišnjeg 62. Sabora trubača u Guči, "zlatna truba" Bojan Ristić iz Vladičinog Hana i najbolji orkestar Stefana Mladenovića iz Vranja, podsetili su na virtouze sa juga Srbije zbog kojih su se punile koncertne dvorane širom sveta a školovani muzičari dolazili kod njih na usavršavanje.
Aleksandar Stevanović iz Vranja posle završene srednje škole prihvatio je očev predlog i danas je glavni u poslu, a cela porodica mu pomaže...
14.08.2023
13:00
Na centralnoj bini, od 20 sati, biće održano Koštanino veče sevdaha i meraka, a potom i koncert Lexington benda.
Drugi dan manifestacije, u subotu, počinje šahovskim turnirom od 10 sati, dok je od 11 planirano otvaranje etno sajma i sajma knjiga.
Večernji termin rezervisan je za izbor najlepše devojke koja će poneti titulu Karanfil devojče.
Ovo je jedna od manifestacija u okviru "Banjskog kulturnog leta" po kojoj je Banja poznata, a u okviru nje i izbor najlepše devojke. Izbor za mis organizuje se od 1963. godine. Ranije je najlepšu devojku birala publika i to tako što je publika najlepšoj poklanjala karanfil.
Danas, najlepšu devojku bira stručni žiri.
Podizanjem zastave i zdravicom, u Pranjanima će sutra u 14 sati svečano biti otvoren jubilarni peti Sabor violinista, a Lepa Lukić će tom prilikom otpevati svoju pesmu koja nosi naziv i ovogodišnjeg Sabora "Srce je moje violina". Sutra će se takmičiti mladi violinisti Srbije, a zagrevanje počinje večeras!
Nikada na jednom mestu nije sviralo 12 takvih majstora kao što će to učiniti ove subote u Pranjanima, na Saboru violinista Srbije koji se održava od 18. do 20. avgusta.
Teško je reći da li je u Kragujevcu bilo drugih problema zbog kojih je opozicija češće kritikovala vlast od rekonstrukcije gradske Tržnice. Radovi na velelepnom zdanju iz kasnih 20-ih godina prošlog veka, koje je pod zaštitom države, trebalo bi uskoro da se nastave, i tako uđu u četvrtu godinu otkad su počeli...
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Aleksandra Dimić iz Vladičinog Hana izabrana je za “Mis Karanfil devojče” na manifestaciji “Dani karanfila 2022”, koja se tradicionalno održava u Vranjskoj Banji
Proruski vojni blogeri izvestili su o ozbiljnom preokretu na ratištu, navodeći da su ukrajinske snage u velikoj meri ponovo preuzele kontrolu nad Kupjanskom, ključnim železničkim čvorištem u Harkovskoj oblasti, o čemu ruski generali nisu obavestili ruskog predsednika Vladimira Putina.
Srbija je na pravom putu, a u budućnosti treba da obezbedi vrhunsko obrazovanje na fakultetima u saradnji sa vodećim univerzitetima širom sveta i izgradi data centre kako bi bila konkurentna na međunarodnom nivou, izjavio je američki profesor ekonomije, akademik i svetski priznati geopolitički analitičar Džefri Saks u intervjuu koji je vodio ministar finansija Srbije Siniša Mali.
Nenada Rašića, Kurtijevog slugu, napustila je i Gordana Mihajlović, jedini kandidat za poslanika na vanrednim parlamentarnim izborima iz Zubinog Potoka ispred njegove stranke Za slobodu, pravdu i opstanak.
Izraelski istoričar Gideon Grajf izjavio je danas da se u Srebrenici desio zločin tokom ratnih dejstava devedesetih, ali da to nije bio genocid, dodajući da su Srbi optuženi za zločine koje nisu počinili.
Viši sud u Beogradu osudio je danas Nemanju Šućurovića (42) na 14 godina zatvora jer je kontinuirano zlostavljao 50-godišnju vanbračnu suprugu u njenom stanu, što je za posledicu imalo njenu smrt 21. juna 2024. godine.
Aleksandar P. (40) iz Beograda, koji je uhapšen u velikoj akciji policijskih službenika UKP-SBPOK u saradnji sa Višim javnim tužilaštvom u Beogradu kao organizator kriminalne grupe koja je sumnjiči da je imala velike laboratorije za uzgoj marihuane ima krcat dosije a dobro je poznat i javnosti.
Policija Crne Gore objavila je fotografije muškarca za kog se sumnja da je mogući napadač na Podgoričanina Đ. V., koji je 11. decembra ranjen u blizini Stare Varoši.
Policijski službenici Odeljenja kriminalističke policije, radeći na rasvetljavanju krivičnog dela razbojništva koje se nedavno dogodilo u Novom Pazaru, lišili su slobode još dve osobe.
Sibir se suočava sa ekstremnim vremenskim uslovima, dok temperature u pojedinim delovima Jakutije dostižu i –56 stepeni Celzijusa, što ovaj region trenutno čini najhladnijim mestom na svetu.
Tridesetšestogodišnji muškarac preminuo je nakon što je brutalno pretučen tokom masovne tuče u kojoj je učestvovalo više od 20 osoba, u noći između srede i četvrtka, u rumunskom gradu Blaželu, saopštilo je Tužilaštvo pri Tribunalu u Sibiju.
Na savremenom bojištu u Ukrajini, na kojem sve više dominiraju bespilotne letelice i izviđačko-napadni dronovi, sve češće se pojavljuju propagandni snimci čija je svrha psihološki pritisak i diskreditacija protivnika.
Osnivač kanala Telegram, Pavel Durov, oštro je kritikovao francuskog predsednika Emanuela Makrona, optuživši ga da Evropsku uniju gura u, kako je naveo, "digitalni gulag", preneli su danas francuski mediji.
Dok se sve češće govori o nepotizmu i privilegijama u filmskoj industriji, zaboravlja se da su mnoge najveće svetske zvezde do uspeha stigle potpuno same.
Film bivšeg rijaliti učesnika Lazara Čolića Zole inspirisan porodicom Kulić ponovo je onlajn, a on poručije da neće odustati od prikazivanja uprkos pretnjama.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar