(VIDEO) Čik ako smeš! Januar, a Marko se kupa u Drini!
Podeli vest
Lozničanin Marko Božović odlučio je da započne godinu hrabrim zaronom u hladne vode Drine, označavajući tako nastavak svoje posebne veze sa prirodom.
Sa temperaturom vode oko pet, šest stepeni Celzijusa i nešto toplijim vazduhom, Marko je uživao u januarskom suncu, kaže "idealnim uslovima za svoj ritual".
Iz Drine kod Badovinaca, u Mačvi, izvađen je izuzetno vredan primerak monoksila, čamca koji je u upotrebi bio pre tri veka, a koji je napravljen u komadu iz jednog hrastovog debla starog čitavih šest vekova!
Meštani podno Divčibara vekovima žive od kamena, obrađuju ga i prodaju, a samo u ovom kraju mogu se pronaći i retke vrste stena. Entuzijasta, Predrag Petrović, za sve ljubitelje geologije napravio je na svom imanju u selu Paštrić kod Mionice, jedinstven Muzej kamena.
17.12.2023
08:55
- Život treba živeti punim plućima, a ovo je jedan od načina da se oslobodite svakodnevne napetosti i da pozitivno utičete na ljude oko sebe - kaže, dodajući da su i osmeh i lepa reč dovoljni da se nekome ulepša dan.
Sa prijateljima godinama "otvara" sezonu u aprilu i "zatvara" je u oktobru, ali primećuje da se sezona kupanja na Drini produžava.
Čak i u decembru i januaru, oni, poznati kao "drinski vukovi" nalaze zadovoljstvo u ledenoj vodi, koristeći ove dane za novi početak...
Vranjanac Srđan Arsić u svom domu već tri i po decenije uzgaja bonsai, patuljasto drveće u saksijama. Ovim hobijem koji je umeđuvremenu prerastao u umetnost počeo je da se bavi kada je na treningu aikida, japanske borilačke veštine, upoznao ljude koji su u svojim domovima uzgajali minijaturna stabalca sa svim karakteristikama te biljne vrste u normalnoj veličini u prirodi, piše Jugmedia.
Budimir Ćirić iz Gornje Bukovice, verovatno je među najaktivnijim stogodišnjacima, ne samo u valjevskom kraju. Noge ga služe, bistrog je uma, a višedecenijsko stolarsko iskustvo još mu obezbeđuje mušterije.
Dejan Mihajlović (42) iz Nomanice kod Leskovca pred Novu godinu uverio se za sva vremena kakve ljudine od prijatelja ima! U saobraćajki koju je doživeo nekoliko dana pred kraj decembra srećom je bio lakše povređen ali mu je auto bio potpuno uništen...
Porodica Paunović iz Beograda već peti dan traga za kućnim ljubimcem Đusijem! Mačak star dve godine, rase mejn kun, viđen je poslednji put u Topčiderskom parku, odakle je nestao "ko zna gde" ...
Prvi radni dan klizališta na beogradskom Tašmajdanu umesto da bude obeležen prijatnom zabavom, preseo je jednoj beogradskoj porodici! Sa četvoro svoje dece na klizanje su poveli i petoro dece svojih prijatelja, a na bileteranici ih je sačekao šok!
Stefan Đorić, vlasnik prodavnice u selu Kacabać u opštini Bojnik poslednjih desetak godina za Novu godinu tokom tradicionalnog druženja organizuje i lutriju! Fond nagrada je ove godine zaista bio zanimljiv, toliko da se za jednu, verovatno, od sramote niko nije javio!
Grujici Iliću, drvoseči iz Negbine, kod Nove Varoši, ovogodišnje uzgajanje prasića za prodaju nije pošlo za rukom, ali je usled jedne veoma teške situacije, zavoleo jedno prasence, kome je dao čak i ime Gara i igra se s njim ko s kućnim ljubimcem.
Vlasnici kioska "Zlatna palma" u centru Pančeva u kome je na Svetog Nikolu uplaćen loto listić sa "sedmicom" "teškom" 5, 1 milion evra, javio se srećni dobitnik!
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Iz Drine kod Badovinaca, u Mačvi, izvađen je izuzetno vredan primerak monoksila, čamca koji je u upotrebi bio pre tri veka, a koji je napravljen u komadu iz jednog hrastovog debla starog čitavih šest vekova!
Međunarodne rezerve Rusije dostigle su istorijski maksimum od 826,8 milijardi dolara zaključno sa 30. januarom, saopštila je Centralna banka Rusije, navodeći da je reč o najvišem nivou zabeleženom do sada.
Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković izjavio je danas da se država na čelu sa predsednikom Aleksandrom Vučićem danonoćno bori za naš narod na KiM i dodao da najveću cenu Srbi na KiM plaćaju zbog pogubne politike bivše vlasti.
Prošle sedmice u Informerovoj spektakularnoj emisiji “Na merama” otkrili smo vam kako izgleda kad se okoreli opozicionar Miki Aleksić prepusti gastronomskim užicima, na koji način popularno TV lice Žika Šarenica “krcka” penziju, gde provodi vreme perjanica Đilasove stranke Branko Miljuš, šta kupuje pevač Dragan Kojić Keba…
Član predsedništva SNS Miroslav Čučković gostujući u Info jutru komentarisao je učešće rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića na narednim izborima i to ispred tzv. Studentske liste.
Vladan Dimitrijević (49) negirao je danas u Višem sudu u Beogradu da je pokušao da ubije oca Mihaila 29. aprila prošle godine u njihovoj kući u selu Zaklopača pored Beograda.
Duško G. (56) koji je osumnjičen da je ubio Aleksandru Š. (44) u Nišu, uhapšen je u selu Nozrina kod Aleksinca, a očevidac hapšenja za Informer detaljno opisuje kako je izgledala akcija policije.
Danas se u Omanu održavaju pregovori Irana i SAD o teheranskom nuklearnom programu. Tok dođagaja koji bi mogao da odredi dalju sudbinu Bliskog istoka pratite uživo na Informer.rs.
Ruske snage napreduju duž cele linije fronta različitim intenzitetom, a aktivna zona borbenih dejstava se proteže 1.200 kilometara, izjavio je danas vrhovni komandant Oružanih snaga Ukrajine Aleksandar Sirski.
Beogradska policija uhapsila je S. H. (40) i ukrajinsku državljanku S. T. (23) zbog sumnje da su iz galerije ULUS ukrali sliku Zdravka Vučinića "Uspenje"
Smršao čitavih 90 kilograma, obrijao glavu i pustio sedu bradu, pa mnogi iz prve nisu shvatili da se radi o Džoni Hilu, holivudskom glumcu kog publika poznaje kao debeljuškastog komičara.
Ljiljana Lašić, legendarna Tina iz serije "Pozorište u kući", napustila je arhitekturu zbog braka, a kasnije i samu slavu kada ju je popularnost počela gušiti.
Ako ste do sada koristili Jutjub u pozadini na Android uređaju bez pretplate, stižu loše vesti od Gugla. Kompanija je zvanično potvrdila da će uskoro ukloniti metod koji je godinama omogućavao besplatno puštanje videa u pozadini.
Ukoliko vam treba ideja za brz, zasitan i ukusan ručak ili večeru, predstavljamo vam fenomenalnu domaću pitu koja je uz hladan jogurt ili kiselo mleko obrok iz snova.
Na londonskoj premijeri filma "Orkanski visovi", Margo Robi je zablistala u upečatljivom izdanju koje je spojilo savremeni dizajn i bogatu filmsku simboliku.
Učesnica rijalitija "Elita 9" Anita Stanojlović poverila se svom partneru Luki Vujoviću i ispričala mu da joj je reper Vuk Mob, kako tvrdi, slao poruke i uporno joj se udvarao.
Marko Janjušević Janjuš učesnik "Elite 9" oborio je sve rekorde kada su u pitanju intimni odnosi ispred kamera. Za sada je,kako kaže, spavao sa 28 rijaliti učesnica.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar