• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA

Autor: Informer

02.04.2024

11:57

Zašto su rode došle baš tu? Ova varoš je puna dece!

printscreenn RTS

Vesti

Zašto su rode došle baš tu? Ova varoš je puna dece!

Podeli vest

Sa prvim prolećnim danima par roda stigao je u Mrčajevce! Popravljaju gnezdo na visokom odžaku, tik uz vrtić "Zvončica" a o novim "komšijama" uče i najmlađi...

Vrtić "Zvončica" pohađa oko dve stotine mališana. Raduju se povratku ovih ptica selica i svakodnevno ih znatiželjno posmatraju.

- Drago nam je što su rode "prepoznale" naš vrtić s obzirom na to da mi već godinama imamo i status Eko škole. To je deo međunarodnog projekta tako da su one možda baš i zbog toga odabrale naš vrtić i veoma nam je drago - kaže Ana Gudžić Kosovac, glavni vaspitač u vrtiću Zvončica za Rts.

Foto: printscreenn RTS

Deca u vrtiću "Zvončica" su oduševljena

 

A kako su rode simbol rađanja, nije čudno što su se nastanile u Mrčajevcima. 

Poslednjih godina sve je više mladih bračnih parova ali i porodica sa više od troje dece.

Foto: printscreenn RTS

Milena Sečivanović ima troje dece

 

- Puno je dece. Škola nam je puna! Ima dosta mladih žena devojaka koje imaju troje četvoro čak i petoro dece. Ja imam troje - kaže Milena Sečivanović..

- Ove školske godine imamo oko 400 to jest 420 đaka i možemo da se pohvalimo time da više od 60 đaka imaju više braće i sestara. To je lepa vest - dodaje Milan Popović, pedagog škole u Mrčajevcima.

Dobre vesti u Mrčajevcima potvrđuje i podatak da dece do predškolskog uzrasta ima za još dve grupe u vrtiću. A i rode im se stalno vraćaju.


Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Izbori 2024

Vesti

TV

Putinov tajni život! Mnoge misterije kriju se u biografiji lidera Rusije! Za Zapad, on je oduvek bio enigma! (VIDEO)
Live TV

Putinov tajni život! Mnoge misterije kriju se u biografiji lidera Rusije! Za Zapad, on je oduvek bio enigma! (VIDEO)

U emisiji "Info dan" glavna tema bila je tajni život Vladimira Putina. Njegov deda bio je lični kuvar Staljina i Lenjina, a priča o njegovoj majci krije mnoge misterije. O tome kakav je Putin u privatnom životu, ali i o tome kakav je bio kao dečak i mladić, govorili su Ljubinka Milinčić, glavni urednik Sputnjika i Milan Jolović Legenda, pukovnik u penziji.

12.04.2024

17:01

JOŠ TV VESTI

Hronika

Sport

Planeta

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set