(VIDEO) RTCG, STIDITE LI SE VI IČEG?! Recitovao ustaške pesme, Srbina poručio da su "podivljalo tursko roblje" i "turski izmećari", protiv kojih treba da "zablista handžar sveti"...
Podeli vest
"Branitelj" tekovina, "veliki intelektualac" i "istoričar", Novak Adžić, gostovao je sinoć u emisiji „Zumiranje" na RTCG. Vrhunac njegovog izlaganja i konstantnog šovinističkog govora tokom emisije, bilo je recitovanje. Naime, on je "briljirao" recitujući pesmu "Lovćenski poklič", ustaškog zločinca Sekule Drljevića
U pesmi se Srbi nazivaju "podivljalo tursko roblje" i "turski izmećari", protiv kojih treba da "zablista handžar sveti", da "bomba strah zadaje" i da se "smrt raznosi tankom puškom".
Novopazarska polcija u velikoj akciji uhapsila je tri osobe koje su osumnjičene da su u Beogradu izvršile razbojništva
03.02.2021
15:59
- Tema emisije nije bila poezija nego aktuelni politički trenutak tako da pomenuti stihovi izrečeni na kraju emisije, kao svojevrsna poruka i preporuka građanima, se jedino mogu tumačiti kao poziv na terorizam. Planira li nova vlast da napokon izm*šika na ulicu rukovodstvo javnog servisa, verovatno jedinog u svetu koji otvoreno promoviše terorizam protiv sopstvene države? - prokomentarisao je Mimistar u svom poznatom stilu.
- Policija posle ovoga mora odmah da uhapsi Daru sa Smokovca", "Da je živ Hitler, bio bi glavni gost ove jado televizije", "Daj nešto od Tompsona. Lepo recituješ - samo su neki od komentara na Fejsbuk mreži.
Pored recitovanja, Adžić je "ocenio" kako je u biti politike predsednika Srbije, Aleksandra Vučića - poništavanje Crne Gore.
- Vučić pokušava da posrbi crnogorsku dinastiju, dok on elementarno iznosi krucijalne i brutalne istorijske laži i iza tih konstatacija stojim, javno sam to rekao. Vučić je nakon tog otvaranja spomenika Stefana Nemanji jasno saopštio da prisvaja crnogorsku istoriju i memoriju, a time i dinastiju Vojislavljevića rekavši da su oni Srbi, što oni nikada nisu ni bili - rekao je Adžić.
- Jer nije sposobna da u ovom mandatu je već umrlo preko 50 osoba, ova vlast bi trebalo da padne jer ne može da zaštiti svoje građane, niti je u stanju da nabavi vakcine, već permanentno izmišlja. Mi svakodnevno imamo preko nekoliko stotina zaraženih i svakodnevno umiru ljudi. Da nije ništa drugo nego što je ova vlast pročetnička, zaslužila je da padne jer nemamo vakcinu da se borimo protiv ovog virusa - kazao je Adžić.
Svakako, RTCG, kome su odbrojani dani, nije prvi put da prekrši profesionalne standarde, raspiruje mržnju i širi brutalne laži, te se (još uvijek) očekuje reagovanje Vlade Crne Gore na čelu sa Zdravkom Krivokapićem, čime će i konačno postati Javni servis svih građana.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Pregovori između Rusije i predstavnika SAD bili su konstruktivni i krajnje otvoreni, a Moskva je još jednom jasno stavila do znanja da će nastaviti da ostvaruje ciljeve Specijalne vojne operacije dok god ne bude postignuto političko-diplomatsko rešenje, izjavio je pomoćnik ruskog predsednika Jurij Ušakov.
Aktuelni predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio je da bi član 5 Severnoatlantskog saveza mogao da se „stavi na test“ i primeni radi zaštite južne granice SAD od ilegalnih migracija.
Izvestilac Evropskog parlamenta za Srbiju Tonino Picula, koji je došao u Srbiju kako bi se sastao sa predstavnicima opozicije i podržao blokadere, odbio je da kaže da se u Jasenovcu dogodio genocid kada mu je novinarka Informera postavila to pitanje.
Evroposlanik iz Zelenih Vladimir Prebilič javno je priznao da je misija Evropskog parlamenta došla da podrže nasilne blokade u Srbiji, a ne da utvde činjenice.
Rektorski tim Univerziteta u Novom Sadu oglasio se povodom ponovnih pokušaja blokada i uništavanja fakulteta i poručio da je blokiranje nastave nezakonito i da predstavlja kršenje autonomije i nasilje.
Tematska sednica Vlade Republike Srbije, na kojoj će biti razmatrana ključna pitanja od strateškog značaja za Srbiju, biće održana u nedelju, 25. januara, a predsednik Vlade prof. dr Đuro Macut na sednicu je pozvao i predsednika Srbije Aleksandra Vučića i predsednicu Skupštine Anu Brnabić.
Članica Crvenog tima u Exatlonu Elica Erski na poligon je izašla maskirana u Harli Kvin, negativke iz Betmena, poznate po vezi sa Džokerom, najvećim psihopatom iz spomenutog serijala.
Učesnica Exatlona Sanja Kalinović imala je priliku da se prvi put čuje sa porodicom otkako boravi u Dominikanskoj Republici, što je kod nje izazvalo snažne emocije.
Predsednik Srpske radikalne stranke profesor doktor Vojislav Šešelj gostujući u Info jutru govorio je o Davosu, govoru američkog predsednika Donalda Trampa, ali i o prodaji Naftne industrije Srbije i benefiti koje će naša zemlja imati od toga.
Vjerica Radeta, potpredsednik Srpske radikalne stranke gostujući u Info jutru komentarisala je ustaške pokliče "Za dom srpemni" i podršku evroparlamentarca Tonina Picule ovakvim ustaškim iskazima.
Prvi primerci automobila "grande panda" sa benzinskim motorom koštaće 15.500 evra, a nova proizvodnja ovog modela još jedan je pokazatelj koliko je Srbija ekonomski jaka, ocenjuju domaći stručnjaci.
Sahrani Živka Bakića, jednog od vođa "balkanskog kartela" prisustvuje veliki broj ljudi, a među njima je i otac Marka Miljkovića Mesara - Milorad Miljković.
Policajci u Nišu uhapsili su S. K. (56), zaposlenu u Speciјalnoј bolnici za psihiјatriјske bolesti „Gornja Toponica“, jer je, kako se sumnja, pacijente te ustanove oštetila za višemilionski iznos.
Najgledaniji domaći film u srpskim bioskopima u 2025. godini je "Hajduk u Beogradu", a drugo mesto na listi zauzela je komedija "Povratak Žikine dinastije".
Viktorija Bekam konačno može da se pohvali da je neka njena pesma iz solo karijere dospela na prvo mesto muzičkih top-lista u Velikoj Britaniji i to zahvaljujući skandalu koji je pokrenuo njen sin Bruklin Bekam.
Na internetu se pojavio snimak iz 2022. godine na kojem je se vidi kako Viktorija Bekam pokušava da se uključi u razgovor sa Nikolom Pelc, ali je ona sve veme ignoriše.
Pevačica Nikol Šerzinger ponovo je dokazala da joj godine ne mogu ništa. Atraktivna pevačica trenutno uživa na dalekom tropskom ostrvu u društvu svog partnera, bivšeg ragbiste Toma Evansa, a prizori koje je podelila sa fanovima bukvalno su zapalili društvene mreže.
U slučaju razvoda, Bruklin Bekam neće dobiti ni dinar od ogromnog bogatstva oca Nikole Pelc, jer je pre venčanja potpisao predbračni ugovor kojim se tog novca u potpunosti odrekao.
Dok se milioni turista svakodnevno dive njegovim ulicama, trgovima i istorijskim znamenitostima, sada je stigla i potvrda, Rim je zauzeo prvo mesto na listi najlepših gradova sveta prema Global Aesthetic Cities Indexu.
Doktor Džek O’Horo, specijalista za zarazne bolesti tvrdi da iako lek koji u potpunosti uklanja prehladu ne postoji, postoje načini da se simptomi znatno ublaže.
Jedan od najčešćih estetskih "problema" kod žena jeste pojava celulita, ali pravilna ishrana može imati važnu ulogu u očuvanju kvaliteta kože i smanjenju njegove vidljivosti.
Učesnica rijalitija "Elita 9" Teodora Delić demantovala je ljubavni odnos sa Takijem Marinkovićem, ocem rijaliti učesnice Maje Marinković, a on je sada objavio video na kom se ljube.
Starleta Stanija Dobrojević reagovala je na Asminove ponižavajuće tvrdnje o njoj i njihovoj vezi i poručila da Durdžić "prodaje intimu i izvrće istinu".
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar