NE DOLAZI U BIH BEZ BONSKIH OVLAŠCENJA, RASRURIĆE TE RUSI I DODIK! - INCKO SAVETUJE ŠMITA! Pa, i bolje mu je da ne ide uz Nemačke!
Podeli vest
Odlazeći visoki predstavnik u BiH Valentin Incko izjavio je danas, posle dvodnevne onlajn sedmice Upravnog odbora Saveta za impementaciju mira (PIC) da je svom nasedniku Kristijanu Šmitu poručio da u BiH ne dolazi bez "bonskh ovlašćenja"
Tzv. bonska ovlašćenja daju pravo visokom predstvniku da nameće ključne zakone i da razrešava dužnosti najviše najviše funkcionere u BiH ukoliko krše Aneks 10 Dejtonsog sporazuma i rade suprotno svojim ovlašćenjima.
Predsednik Narodne skupštine Ivica Dačić i ruski ministar odbrane Sergej Šojgu danas su u Moskvi naglasili da su snažna saradnja Srbije i Rusije i uzajamna podrška ključni za odbranu zajedničkih interesa
02.06.2021
18:52
Incko za vreme svog mandata nije koristio bonska ovlašćenja iako su od njega Bošnjaci tražili da nametne zakon kojim bi se zabranilo negiranje genocida.
Upitan zašto se plaše Šmitovog dolaska, Incko je za sarajevsku N1 tv rekao da može da se plaši Milorad Dodik jer je svestan da krši Dejtonski sporazum.
Kazao je da je Rusija protiv zajedničkog kominikea.
- Rusija je protiv kominikea, Rusija je protiv izbora novog predstavnika i nisu podržali niti gospodina Šmita, niti naš kominike. Rusi su bili protiv toga, ali mi smo gospodina Šmita već izabrali ranije. To sve se dešavalo 27. maja, danas nismo o tome pričali, osim da je ruski ambasador ponovio stanovište Rusije koji su za zatvaranje Ureda visokog predstavnika - rekao je Incko.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Narodne skupštine Ivica Dačić i ruski ministar odbrane Sergej Šojgu danas su u Moskvi naglasili da su snažna saradnja Srbije i Rusije i uzajamna podrška ključni za odbranu zajedničkih interesa
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio je danas da se vode "vrlo dobri razgovori" u vezi sa ratom između Rusije i Ukrajine, navodeći da bi kao rezultat pregovora "nešto moglo da se desi", bez iznošenja dodatnih detalja.
Reditelj Srđan Dragojević, danas jedan od glavnih ideologa blokaderskog pokreta, nastavio je da vređa svoje kolege, nazivajući ih "debilima" i "Ćacijima".
Odbornik Marko Bošnjak našao se u žiži javnosti zbog niza teških optužbi – od navodnih finansijskih malverzacija i porodičnog nasilja koje je sam priznao, preko senki iz porodične prošlosti, do otvorenih napada na novinare i pokušaja zastrašivanja medija.
Srbomrzac Marko Perković Tompson, kontroverzni pevač poznat po otvorenom koketiranju sa ustaškom ideologijom i pesmama koje godinama izazivaju sablazan u regionu, ponovo je pokazao da provokacija i ekstremizam ostaju njegov glavni zaštitni znak.
Član Plavog tima Jovan Ikić još jednom je pokazao fer-plej prema Jovanu Raduloviću Jodžiru tako što mu je rekao da je najspremniji u celom Exatlonu, iako ima blizu 40 godina.
Miljenik publike i ostalih takmičara Jovan Radulović Jodžir održao je emotivan govor prilikom oproštaja od Exatlona i zakleo se da nikada nije video toliko dobrih ljudi.
Prošle sedmice u Informerovoj spektakularnoj emisiji “Na merama” otkrili smo vam kako izgleda kad se okoreli opozicionar Miki Aleksić prepusti gastronomskim užicima, na koji način popularno TV lice Žika Šarenica “krcka” penziju, gde provodi vreme perjanica Đilasove stranke Branko Miljuš, šta kupuje pevač Dragan Kojić Keba…
Član predsedništva SNS Miroslav Čučković gostujući u Info jutru komentarisao je učešće rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića na narednim izborima i to ispred tzv. Studentske liste.
U Srbiji će danas biti pretežno oblačno, mestimično sa slabom kišom, na visokim planinama uz provejavanje slabog snega. Temperatura će se kretati od 1 do 14 stepeni.
Policajci u Novom Pazaru uhapsili su E. M. (33) iz Novog Pazara zbog sumnje da je pripremao ubistvo i zbog nedozvoljene proizvodnje, držanja, nošenja i prometa oružja i eksplozivnih materija.
Italijanska manekenka Vitorija Sereti, devojka holivudske zvezde Leonarda Dikaprija, pojavila se na svečanom otvaranju Zimskih olimpijskih igara kao nosilac nacionalne zastave i svojom pojavom zasenila čitavu ceremoniju
Dok se "Leptirica" danas prikazuje u njujorškom Linkoln centru, njen autor Đorđe Kadijević objašnjava zašto ovaj film i posle pola veka plaši više od savremenih horora, jer zlo nema lice, a đavo je lep i šaljivdžija.
Rerna je omiljeni saveznik svake kuhinje, a većinu posla obavlja sama. Zato je korisno poznavati mali trik koji može smanjiti potrošnju električne energije dok pripremate jela.
Dr Kunal Sud, anesteziolog i lekar specijalista za intervencione metode lečenja bola, objašnjava ulogu vitamina D u zaštiti od kardiovaskularnih bolesti i smanjenju rizika od srčanih udara.
Milica Todorović oženjenog partnera N.M. sa kojim je dobila dete upoznala je kada ih je zajednički prijatelj povezao kako bi pevačica od njega kupila automobil.
Pevačica Vanja Mijatović prokomentarisala je situaciju u kojoj se našla njena koleginica Milica Todorović nakon što je otkriveno da je njen partner oženjen.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar