• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Tanjug/Informer

11.11.2021

21:30

SRBI, GLEDAJTE I UŽIVAJTE! ZAHAROVA SE OBRAČUNALA SA SARAJEVOM I ZAPADOM! Rusija je ogorčena novim antidejtonskim ispadom PIC!

Balkan

SRBI, GLEDAJTE I UŽIVAJTE! ZAHAROVA SE OBRAČUNALA SA SARAJEVOM I ZAPADOM! Rusija je ogorčena novim antidejtonskim ispadom PIC!

Podeli vest

Saopštenje Upravnog odbora Saveta za implementaciju mirovnog sporazuma za BiH o tzv. visokom predstavniku u suprotnosti je sa Dejtonskim sporazumom, saopštila je portparolka Ministarstva inostranih poslova Rusije Marija Zaharova

"Ogorčeni smo još jednim antidejtonskim ispadom članova Upravnog odbora Saveta za implementaciju mirovnog sporazuma za BiH u Sarajevu. Saopštenje koje su objavili 10. novembra u znak podrške takozvanog ''visokog predstavnika'' za BiH predstavlja flagrantno kršenje prakse usaglašavanja ovakve vrste dokumenata u Upravnom odboru, čija je punopravna članica i Rusija", navodi se u komentaru, prenela je RTRS.

Zaharova je ukazala da partneri nisu hteli da obaveste Rusiju da se priprema još jedno saopštenje odbora, "samovoljno dodavši u fusnoti da ga Rusija ne podržava".

- Ne ulazeći previše u komentarisanje sadržaja nelegitimnog saopštenja, moramo konstatovati da politika članova Upravnog odbora ima za cilj eroziju konsolidovanih napora međunarodne zajednice za realizaciju Dejtonskog sporazuma u BiH. Ubeđeni smo da to ne može doprineti zajedničkim ciljevima: jačanju bezbednosti, mira, stabilnosti u BiH i na Balkanu, kao i da će dovesti do stvaranja novih podela - naglasila je ona.

(VIDEO) VRI NA BELORUSKOJ GRANICI, MIGRANTI DOBIJAJU ORUŽJE, DOĆI ĆE DO VOJNOG SUKOBA! Lukašenko naredio KGB da preuzme stvar u "svoje ruke"!

Zvanična predstavnica ruskog Ministarstva je istakla da "odgovornost za ovu avanturu leži na onima koji to rade".

- Pozivamo partnere da se vrate konsenzusnu i konstruktivnom načinu funkcionisanja Upravnog odbora za BiH - zaključeno je u komentaru Zaharove.

AUUU, SARAJAVU SLEDI BRUTALNA ŠAMARČINA ZBOG OVOG! Poslanik SDA traži proterivanje ruskog ambasadora iz BiH! SRBI, GLEDAJTE I UŽIVAJTE!

Ambasadori su u jučerašnjem saopstenju podržali u potpunosti rad Kristijana Šmita i dodali da je, i pored brojnih, kako kažu, podrivanja, uloga visokog predstavnika u BiH, izuzetno važna, naročito u kontekstu ispunjenja 5+2 uslova, nakon čega bi se Bosna i Hercegovina približila Evropskoj uniji.

 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Tenzije! U Crnoj Gori bi sa vlasti da oteraju sve koji se ne plaše da kažu da su prvo Srbi, pa onda sve ostalo
Politika

Tenzije! U Crnoj Gori bi sa vlasti da oteraju sve koji se ne plaše da kažu da su prvo Srbi, pa onda sve ostalo

Nakon što je krajem prošle godine, tokom protesta u Botunu u Crnoj Gori, priveden Milan Knežević, predsednik DNP i dosledni borac za prava Srba u Crnoj Gori, usledio je novi udarac na Srbe u Crnoj Gori nakon što je gradonačelnik Podgorice Saša Mujović pokrenuo disciplinski postupak i doneo rešenje o suspenziji lidera Slobodne Crne Gore i rukovodioca gradske Službe za građane Vladislava Dajkovića, još jednog borca za prava Srba, a sve zbog pružanja podrške građanima na prostestu u Botunu!

12.01.2026

21:39

Exatlon

TV

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Zabava

Serija "Adolescencija" dobija nastavak
Showbiz

Serija "Adolescencija" dobija nastavak

Stiven Grejem, jedan od autora hvaljene Netfliksove serije "Adolescencija" ("Adolescence"), potvrdio je da je nastavak serije u razmatranju, iako je projekat prvobitno zamišljen kao mini-serija.

12.01.2026

15:22

Magazin

Džet set