KRVAVA POBUNA U ZATVORU! Stradalo 40 ljudi, 50 povređeno, upravnik ranjen nožem
Podeli vest
U pobuni koja je izbila u zatvoru u centralnoj Venecueli najmanje 40 osoba je poginulo, a 50 je povređeno, uključujući pripadnika Nacionalne garde i upravnika, saopštile su vlasti
Neredi su počeli protestom zatvorenika, koji su tražili da se članovima njihove porodice dozvoli da im donose hranu, a potom su izbili oružani sukobi između zatvorenika i čuvara, rekla je poslanica Marija Beatris Martines za AP.
Pre nekoliko sati, u blizini teritorijalnih voda El Salvadora, brod američke mornarice i američka obalna straža bez ikakvog razloga napali su venecuelanski morski brod i zarobili ga.
30.04.2020
10:03
U eksploziji granate povređen je pripadnik Nacionalne garde, dodaje Martines, koja je imala uvid u izveštaj o neredima u zatvoru u gradu Guanare, udaljenom oko 450 kilometara od Karakasa, koji su pripremile lokalne bezbednosne snage.
At least 46 dead after a serious prison riot at the Los Llanos Penitentiary Centre in Guanare yesterday. Guns and grenades were used by the inmates in the riot and the prison director was stabbed. #Venezuelapic.twitter.com/5tFsUtWAqf
— CNW (@ConflictsW) May 2, 2020
Ministarka za zatvorske službe Iris Varela potvrdila je da je došlo do pobune, a u izjavi za list Ultimas Notisias rekla je da je grupa zatvorenika napala čuvare na straži ispred zatvora.
Ona je kazala da je upravnik zadobio ubodnu ranu nožem, koji je posedovao najmanje jedan zatvorenik.
Prema navodima Venecuelanske opservatorije za zatvore, grupe za zaštitu ljudskih prava zatvorenika, zatvor u Guanareu je izgrađen tako da može da primi 750 zatvorenika, ali je njegov kapacitet premašen pošto u njemu boravi oko 2.500 osoba.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Pre nekoliko sati, u blizini teritorijalnih voda El Salvadora, brod američke mornarice i američka obalna straža bez ikakvog razloga napali su venecuelanski morski brod i zarobili ga.
Glavne blokaderske siledžije iz Užica su opozicioni odbornici Radovan Novaković i Vlade Ristanović, čije je skandalozne i sramne nastupe za govornicom u gradskoj skupštini teško opisati rečima, a koji ne prezaju od toga da prete svima redom, pa i novinarima koji im nisu po volji.
Ekskluzivni intervju koji je predsednik Srbije Aleksandar Vučić dao britanskom novinaru Alisteru Kembelu u podkastu "Ostalo je politika" (The Rest is Politics) objavljen je na platformi Epla.
Filozofski fakultet u Beogradu još se nije oglasio povodom davanja odgovora u vezi sa misterioznom smrću studentkinje Milice Živković (25), a rok da to učini je istekao!?!
Na mreži Iks osvanuo je šokantni snimak na kojem se vidi blokaderska profesorka u vidno alkoholisanjom ili čak nadrogiranom stanju kako priča nepovezane rečenice, od kojih smo jedino mogli da razumemo da su blokade za nju "provod".
Lider SNS-a Miloš Vučević oglasio se nakon sastanka Opštinskog odbora stranke u Vrbasu i poslao jasnu poruku – Srpska napredna stranka nastavlja da radi u interesu građana i razvoja Srbije.
Lažni ekolog Bojan Simišić iz nevladine organizacije ''Eko straža'' udario je na glavnu urednicu portala "Vaseljenska" Vesnu Veizović, što je oštro osudila Asocijacija novinara Srbije.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić održao je obećanje dato malom Andriji Kneževiću iz Bajine Bašte, koji je imao priliku da prisustvuje večitom derbiju i uživo prati svoj omiljeni klub.
Miloš Bojić iz Ribara kod Šapca putuje biciklom na humanitarno hodočašće do Ostroga da bi pomogao porodici trogodišnjeg Balše Beloice iz Kraljeva da prikupi novac za njegovo lečenje.
Mladić (24) koji je bio za volanom automobila "golf" u koji se danas oko 13 sati na auto-putu Ruma-Šabac, kod skretanja za Hrtkovce, zakucao "ford", preminuo je u Opštoj bolnici u Sremskoj Mitrovici!
Samo nekoliko minuta pre nego što je došlo do jezivog sudara u kojem je poginulo tri osobe, a jedna teško povređena, na auto-putu Šabac - Ruma kod petlje u Hrtkovcima, na jednoj Vajber grupi stigla je poruka upozorenja.
Stravična saobraćajna nesreća dogodila se danas na auto-putu Šabac-Ruma kod petlje u Hrtkovcima, gde su se direktno sudarila dva vozila, a prema prvim informacijama sumnja se da je vozač "forda" ušao u kontra smer i tom prilikom se zakucao u drugo vozilo u kojem je bila porodica.
Teška saobraćajna nesreća dogodila se danas oko 13.30 sati na auto-putu Šabac Ruma, kada je, kako se sumnja, vozač automobila marke "ford" vozio u kontra smeru brzinom od čak 130 na sat.
Stručnjaci upozoravaju da nepravilna upotreba sredstava za buve i krpelje, kao i korišćenje neproverenih proizvoda, može dovesti do ozbiljnih posledica po zdravlje životinja, uključujući i trovanje.
Dolaskom proleća mnogi žele da njihova terasa izgleda raskošno i puno cveća, ali petunije često umeju da razočaraju jer brzo izgube snagu i prestanu da cvetaju.
Sa pripremama za krunski događaj roštiljanje najbolje je početi dan ranije. Nabavite meso, ribu i povrće, marinirajte ih po izboru, a sutradan poranite, da ugrabite neko fino mesto za vatricu.
Pevačica Anđela Ignjatović Breskvica, danas, 27. aprila, organizuje promociju prvog dela albuma "Descarada", a njen menadžer otkrio je nepoznate detalje o njoj.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar