U toku su pregovori policije sa naoružanim čovekom koji je danas u 16.45 upao u prostorije BRED banke u francuskom gradu Avru u Normandiji
Francuski dnevnik Parizijen saznaje iz policijskih izvora da je otmičar u startu zadržao 6 ljudi u banci kao taoce.
Nedugo posle upada, jedan muškarac je uspeo da pobegne, otmičar je potom zatvorio sva vrata, ali je 15-ak minuta kasnije i sam oslobodio jednu ženu, a onda, 10-ak minuta posle toga još jednu.
Iz izvora bliskih vrhu policije Parizijen saznaje da su zahtevi otmičara prilično konfuzni i da je tokom razgovora sa policijskim pregovaračem nepovezano spominjao palestinsku decu, informacione kanale i društvene mreže, a od policije je tražio da mu obezbedi motocikl marke TMax.
Un hombre armado ha tomado varios rehenes al interior de una sucursal de BRED —el banco cooperativo más importante de Francia— en la localidad de Le Hevre, al noreste del país europeo ? https://t.co/ObVJhrvsaxpic.twitter.com/yZ4Gf2dgdh
— RT en Español (@ActualidadRT) August 6, 2020
Prema dosadašnjih infomacijama reč je o muškarcu Mehdiju D. starom 34 godine, koji je odranije poznat policiji zbog nedozvoljenog nošenja vatrenog oružja, otmice i pokušaja prevare.
Mehdi D. ima karton u psihijatrijskoj ustanovi i sumnjiči se za radikalizam.
Na licu mesta su, pored velikog broja pripadnika bezbednosnih službi i kola hitne pomoći i vatrogasci.
???LE HAVRE - Le preneur d’otages retranché dans une banque du centre-ville a été identifié. Il s’agit d’un homme de 34 ans connu pour ses antécédents psychiatriques et ses démêlés avec la justice. Ses revendications sont encore « floues » selon les policiers (BFMTV). pic.twitter.com/jxdctyczdF
— ?Le Globe (@LeGlobe_info) August 6, 2020
Policija nastoji da utvrdi da li se u torbi koju je Mehdi D. uneo nalazi eksploziv.
Do sada nije ispaljen ni jedan metak na lokaciji oko banke niti u samoj banci u kojoj je otmičar sa četvoro ljudi.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Isplivao je novi, šokantan materijal sa sastanka takozvanog "Centra za logistiku" blokadera u Novom Sadu, koji je održan prekjuče, a koji svedoči o potpunom rasulu, panici i slomu ove organizacije.
Predstavnici opozicije u Srbiji, nastavljaju da vređaju narod iz dana u dan, bez trunke srama i obzira prema građanima, a u svemu ih podržavaju tajkunski mediji koji im služe za reklamiranje.
Lider SNS-a Miloš Vučević oglasio se na društvenoj mreži Iks, uz video objavu, poručivši da je "strašno kada se prisetimo dokle su blokaderi išli sa svojim lažima kako bi ostvarili političke ciljeve, ne razmišljajući o posledicama".
U 714. protivoklopnoj helikopterskoj eskadrili, u toku je intenzivna obuka letačkog i tehničkog sastava za realizaciju namenskih zadataka danju i noću.
Porodica Ljubiše Đorđevića (65) iz Leskovca, koji se utopio u Grčkoj tokom letovanja sa najbližima, i dalje pokušava da se izbori sa bolom zbog tragedije koja se dogodila pred očima njegove supruge, ćerke i unuka.
U Srbiji će jutro biti oblačno sa kišom, dok se pre podne i sredinom dana očekuje delimično razvedravanje, saopštio je Republički hidrometeorološki zavod Srbije (RHMZ).
Bojana Ćorilić, heroina koja je uspela da se oporavi nakon što je u nezapamćenom masakru u Žitištu izrešetana sa čak šest hitaca, danas živi život punim plućima i raduje se svakom novom danu.
Pripadnici policije u Surčinu ekspresno su rasvetlili sramotnu krađu dobrovoljnih priloga namenjenih deci sa posebnim potrebama i lisice na ruke stavili A. O. (27), osumnjičenom za ovo bezobzirno krivično delo.
Nema veće noćne more za istražitelje i porodice žrtava od trenutka kada forenzika do detalja rekonstruiše nezamisliv zločin, identifikuje ubicu, a dželat potom iskoristi svoje specifične veštine i prosto ispari sa lica zemlje. Bekstvo od pravde postaje psihološka igra u kojoj monstrumi koriste divljinu i savršeno planirane rute kako bi postali nevidljivi.
Američka pevačica Tejlor Svift i igrač američkog fudbala Trevis Kelsi su se venčali pre najavljene proslave venčanja u njujorškom Medison skver gardenu, objavio je "Njujork post".
Kultno ostvarenje "Ko to tamo peva" krije brojne anegdote sa snimanja, a jedna do sada neispričana, otkriva kakav je nepopravljivi šaljivdžija bio legendarni glumac Dragan Nikolić.
Glumac Predrag Miki Manojlović kaže da je odbio da glumi u filmu koji je producirao Stiven Spilberg jer je nije želeo da bude deo projekta koji ljude sa ovih prostora predstavlja u negativnom svetlu.
Neobična intervencija u severnoj Poljskoj privukla je pažnju javnosti nakon što su vatrogasci uspešno spasili konja koji je ostao zarobljen u betonskom bunaru.
Ukoliko želite brz i ukusan obrok bez razvlačenja kora, razljevuša sa tikvicama i sirom je pravi izbor, priprema traje svega pola sata, a rezultat je mekana i sočna pita.
Poznati fotograf i reditelj Dejan Milićević oglasio se putem svog Instagram profila kako bi pružio javnu podršku pevačici Marti Savić, koja je pre toga pisala o hejtu koji dobija danima!
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.