TESTIRANA I DRUGA RUSKA VAKCINA! Potpuno je bezbedna, a otkriveno i koliko traje zaštita!
Podeli vest
Prva faza kliničkih testiranja ruske vakcine protiv virusa korona centra "Vektor" je završena, dokazano je da je vakcina potpuno bezbedna, izjavio je direktor odeljenja za zoonotske infekcije i grip Državnog naučnog centra za virologiju i biotehnologiju „Vektor“ Aleksandar Rižakov.
-Bezbednost vakcine se proverava u prvoj fazi kliničkih testiranja. Ta testiranja su završena i pokazala su potpunu bezbednost vakcine koju smo napravili - istakao je on.
Generalni direktor američke farmaceutske kuće "Fajzer" Albert Burla izjavio je da će do kraja oktobra verovatno biti poznato da li je "Fajzerova" eksperimentalna vakcina protiv COVID-19, koja je u fazi kliničkih ispitivanja, efikasna
14.09.2020
10:14
Prema rečima Rižakova, ova vakcina ne stvara doživotni imunitet, „što je dobro, jer ne pravimo nikakve promene za ceo život“. Precizirao je da vakcina nema ograničenja za revakcinaciju.
Šta je dr Dana Grujičić rekla o koronavirusu čitajte OVDE.
Prema njegovim rečima, vakcina centra "Vektor" štiti najmanje pola godine.
On je dodao da vakcina prilično stabilno reaguje na mutacije virusa.
- Trenutno možemo biti mirni, a mislim i u budućnosti, ova vakcina prilično stabilno reaguje na mutacije virusa - rekao je Rižakov, istakavši da Svetska zdravstvena organizacija na nedeljnom nivou objavljuje informacije o novim otkrivenim mutacijama virusa korona, kao i da je do sada proučeno više od 80.000 takvih virusa.
Foto: Reuters
Stručnjak je dodao da će u trećoj fazi, kada se testira efikasnost vakcine, učestvovati najmanje 3.000 dobrovoljaca.
Prema rečima Rižakova, prvi rezultati testiranja vakcine biti dostupni narednih meseci u ruskim i stranim naučnim časopisima.
- Pripremao za objavljivanje rezultate istraživanja. Ali naravno, takođe želimo da zaštitimo naše rezultate od zloupotrebe, stoga ćemo se, pre svega, bazirati na pripremu patenata za vakcinu - istakao je on.
Rižakov je posebno istakao da vakcine, razvijene na platformi, na kojoj i vakcina protiv korone centra „Vektor“, ne utiču na reproduktivnost.
- Eksperimenti koje smo ranije sprovodili na vakcinama razvijenim na sličnim platformama, na primer, peptidna vakcina protiv ebole, pokazali su da vakcina ne utiče na reproduktivnost - naglasio je Rižakov.
Podsetimo, Rusija je u avgustu registrovala prvu u svetu vakcinu protiv virusa korona "Sputnik V", koju je razvio centar "Gamalej" zajedno sa ruskom fondom za direktne investicije.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Generalni direktor američke farmaceutske kuće "Fajzer" Albert Burla izjavio je da će do kraja oktobra verovatno biti poznato da li je "Fajzerova" eksperimentalna vakcina protiv COVID-19, koja je u fazi kliničkih ispitivanja, efikasna
Pomoćnik direktora Klinike za pulmologiju UKCS Spasoje Popević otkrio je najnovije informacije o zdravstvenom stanju ministra unutrašnjih poslova i lidera SPS Ivice Dačića.
Prof. dr Vojislav Šešelj, predsednik Srpske radikalne stranke (SRS), izneo je jezivu prognozu kada su u pitanju međunarodni odnosi, raskrinkavši pritom ulogu Sjedinjenih Američkih Država u svemu tome.
Strava i užas u Inđiji - blokaderi iz grupe "Građanin" na brutalan način su na proslavi ove organizacije pretukli jednog od svojih, a potom zabranili da bude pozvana Hitna pomoć.
Dragan Gagi Jovanović, nekada jedan od boljih glumaca, a sada samo blokader koji se pojavljuje na različitim okupljanjima zgubidana kako bi glumio klovna, pošteno se izblamirao u Boru.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić završio je dvodnevnu posetu Kazahstanu, a na aerodromu u Astani ispratio ga je predsednik Vlade Republike Kazahstan Olžas Bektenov.
Licemerju blokadera i njihovih saradnika u okviru državnih institucija definitivno nema kraja, a najnoviji primer dvostrukih aršina to samo dodatno potvrđuje.
Prošle sedmice u Informerovoj popularnoj emisiji "Na merama" otkrili smo vam sa kim sedi okoreli blokader Jovo Bakić, šta kupuje voditeljka Marija Veljković, kakve su reakcije prolaznika na fudbalera Marka Arnautovića, kako glumica blokaderka Svetlana Bojković glumata u privatnom životu, na koji način se opušta advokat Toma Fila...
Profesor doktor Vladan Petrov, predsednik Ustavnog suda gostujući u Prvim info komentarisao je situaciju u državi i način na koji mediji plasiraju informacije.
Dejan Jelača, srpski glumac koji živi i radi u Americi gostujući u Info jutru otkrio je kakav je život preko okeana i kako Amerikanci gledaju na poteze svog predsednika Donalda Trampa.
Miljan Damjanović, potpredsednik SRS i Marko Šćepanović, savetnik ministra Ivice Dačića gostujući u Info jutru komentarisali su zlurade komentare na račun zdravstvenog stanja ministra spoljnih poslova.
Istraživanje pokazuje da u Srbiji ima više od 400 automobila na 1.000 stanovnika, dok je tržište polovnjaka prošle godine zabeležilo rast. Najčešće se prodaju oni čija cena doseže do 5.000 evra.
U toku je Vaskršnji post, priprema za jedan od najvećih hrišćanskih praznika, tokom kojeg treba praštati, uzdržavati se od jela i pića, ali od zlih misli i telesnih užitaka. Upravo u toku Vaskršnjeg posta, ispovest ima poseban značaj, a mnogo vernika nailazi na nedoumice, stid i strahove pred ovaj sveti čin.
Pulmolog dr Spasoje Popević, koji danonoćno brine o zdravstvenom stanju ministra Ivice Dačića, otac je dečaka V.P. kojeg je u "Ribnikaru" upucao Kosta K. i naneo mu povrede opasne po život.
Karte za putnički saobraćaj novom prugom Beograd-Budimpešta uskoro će moći da se kupe po ceni od 25, 26 evra, rekao je mađarski ministar Peter Sijarto.
Pripadnici policije u saradnji sa Upravom kriminalne policije uhapsili su R.S.(28) po nalogu Višeg Javnog tužilaštva zbog sumnje da je izvršio krivično delo teško ubistvo.
Đorđe Ždrale (50), višestruko osuđivani Sarajlija, kao i njegov prijatelj Zoran Šljivić, optuženi su za nanošenje povreda dvojici mladića, koje su brutalno pretukli 2024. u Istočnom Sarajevu.
Toni R. (56), vatrogasac u penziji, jutros je u krvavom piru presudio svojoj supruzi a zatim i sebi, a sve je počelo time što je prvo napao svoju majku Grozdanu R. (79).
Pripadnici policije su, nakon više sati opsade zgrade grade u Ulici Vuka Karadžića u Podgorici, u kojoj su prostorije filijale Prve banke i stan biznismena Aca Đukanovića brata Mila Đukanovića, napustili lokaciju.
Zvanični carski arhivi priznaju samo dvoje dece Katarine Velike i Petra III, Pavla i Anu. Međutim, život slavne ruske carice obeležili su i skandali oko njene vanbračne dece.
Holivudska diva Elizabet Tejlor ostala je upamćena, ne samo po filmovima i burnim ljubavima, već i po čuvenom dijamantu od 69 karata koji je nosila kao simbol glamura i strasti.
Niv Kembel otkriva koje su poznate uloge odbila tokom karijere, uključujući Laru Kroft i "Perl Harbor" i priznaje da su te odluke bile teške, ali nužne.
Grad svetlosti navikao je na umetničke ispade, ali čak je i Pariz ovog puta ostao bez teksta. Influenserka Koko Kendal objavila video koji je brzinom munje obišao internet i izazvao pravu buru reakcija.
Bore oko usana, poznate kao perioralne bore, često su među prvim znacima starenja kože i lako uočljive. One nastaju prirodno kao posledica mimike i protoka vremena, ali s vremenom postaju izraženije, menjajući celokupan izgled lica.
Šest nedelja star zlatni retriver Bernardo postao je internet senzacija zbog svog neobičnog krzna. U videu objavljenom na Instagramu ponosno pokazuje svoje retke zlatno-crne šare.
Bivša rijaliti učesnica Slađa Lazić Poršelina progovorila je o Maji Marinković i Jovani Cvijanović, pa otkrila detalje iz njihovog odnosa koje je malo ko znao.
Pevačica Suzana Jovanović otvoreno je govorila o tome koliko joj nedostaje pokojni suprug Saša Popović i kako se nosi sa ogromnim bolom nakon njegove smrti.
Voditeljka Suzana Mančić otkrila je istinu o luksuznom automobilu marke "Porše" koji je svojevremeno kupio od nje Aleksandar Knežević Knele, žestoki momak devedesetih godina.
Bivši rijaliti učesnik Kristijan Golubović otkrio je da je tokom boravka na "Farmi" istovremeno bio sa starletom Stanijom Dobrojević i još nekoliko devojaka.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar