SVET JE STVARNO OTIŠAO DOĐAVOLA! Ameri isprobavaju TITOV socijalizam, poznata kompanija POTPUNO U VLASNIŠTVU RADNIKA!
Podeli vest
Gigant na tržištu akustičnih gitara Tejlor objavio je da je obavio tranziciju u vlasništvu, te da je sada 100 odsto kompanije u vlasništvu zaposlenih
Radujemo se što ljudima dajemo radost muzike i nadamo se da ćemo to isto raditi za generacije koje dolaze, rekao je Bob Tejlor, koosnivač i predsednik kompanije Tejlor gitars.
Neredi koji su se u Vašingtonu dogodili 6. januara prilikom upada u Kapitol sada su tema nove istrage FBI, odnosno mogućnosti njihovog finansiranja "spolja", prenose amerilki mediji.
17.01.2021
12:58
- Sprovođenje 100 odsto tzv. ESOP plana omogućava nam nezavisnost na duže staze i nastavlja se realizacija naše vizije kao inovativnog proizvođača gitara.
Plan je poresko kvalifikovan i omogućava zaposlenima da primaju penziju povezanu sa budućom vrednošću kapitala Tejlor gitarsa. Dok će zaposleni u Tejlorovom proizvodnom pogonu u Tekateu (Donja Kalifornija, Meksiko) učestvovati u njenom ESOP planu za SAD, zaposleni u Evropskoj uniji biće učesnici u sličnom planu podsticaja koji je dostupan prema propisima EU, prenosi B 92.
Kurt Listug, suosnivač i izvršni direktor, dodao je: "Iako se Bob i ja ne povlačimo, pripremamo se za naš konačni izlazak. Glavni dizajner gitare Endi Pauers nije samo izvor našeg dizajna gitare za budućnost, već se i on pridružio našem timu za vođstvo pre nekoliko godina, a jačanje našeg tima za vođstvo bilo je neophodno za planiranje našeg nasleđa".
Ova vlasnička tranzicija dokazuje da Tejlorova ideja održivosti ide daleko dalje od izvanrednih načina na koje je pristupila pronalaženju drveta za svoje gitare. ESOP struktura omogućava Tejloru da obezbedi značajne finansijske benefite radnoj snazi koji doprinose rastućem uspehu kompanije, piše Mjuzik rejdar.
- Verujemo da smo kreirali posebnu kompaniju, gde strastveni ljudi mogu da se angažuju za pronalaženje inovacija, saradnji i poštovanju - rekao je Listung.
Ovim postupkom Tejlor gitars se pridružio drugim uspešnim kompanijama koje posluju po ESOP planu, uključujući Klif bar end kompani, King Artur flaur bejking kompaniju, kao i kompaniju V.L. Gor end Asosijejts.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Marcco
pre 4 godine
To što će zaposleni imati 100% akcija kompanije, kao prvo, ne znači da svi imaju isti broj akcija a time i istu težinu glasa u skupštini, i drugo, pogotovu ne znači da će radnik sa trake imati glas na temu strategije društva, reinvesticije i isplate dividendi (čitaj "višak" koji se delio u vreme SFRJ). Naravno, skupština akcionara će raditi svoj deo posla opisanog u Statutu društva, Nadzorni odbor svoje a Izvršni svoje. A tek "radnički savet" neće postojati.
Neredi koji su se u Vašingtonu dogodili 6. januara prilikom upada u Kapitol sada su tema nove istrage FBI, odnosno mogućnosti njihovog finansiranja "spolja", prenose amerilki mediji.
Sramna scena zabeležena je u Zemunu, gde je jedna starija sugrađanka morala peške da se probija kroz gužvu, budući da saobraćaj nije funkcionisao na mestu gde su se blokaderi okupili.
Poznati biznismen Branko Babić, koji je poslednjih meseci ozbiljno nagazio blokadere i zadao im velike muke na društvenim mrežama jer razobličava njihove laži, ali i namere u rušenju Srbije, ponovo je na duhoviti način opleo po nekadašnjem košarkašu, a sada zgubidanu broj jedan Vladimiru Štimcu.
Favorizovanje Albanije u procesu proširenja EU je potpuno neprihvatljivo, kaže šef poslaničke grupe Slobodarske stranke Austrije (FPO) u bečkom parlamentu Maksimilijan Kraus i ukazao da EU na Srbiju vrši pritisak jer ne želi da se priključi "ludilu sankcija".
Danas smo svedoci još jednog blokaderskog maltretiranja građana ali ovog puta svoje nasilje sprovodili su nad bolesnom bakom kojoj je zbog njih izrečena i kazna od strane policije.
Napadi na sve koji podržavaju aktuelnu politiku, napredak Srbije, rad institucija, nastavak školovanja đaka i studenata i prestanak svih blokada nastavljaju se, jer oni, kao tzv. "ćaciji", predstavljaju suprotnost "blokaderima".
Šesta epizoda Informerovog TV spektakla “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam zašto je “žuti političar” Borko Stefanović dobio “titulu” “Pakleni vozač”, šta u teretani radi Borkov partijski šef i tajkun Dragan Đilas, gde posle Skupštine odlazi njihova stranačka drugarica Marinika Tepić…
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Na društvenim mrežama osvanula je objava korisnika koji je upozorio potrošače na Glovo, jer mu je nakon porudžbine novac sa računa skinut čak tri puta, iako je trebalo samo jednom.
Paralelno parkiranje često se opisuje kao "noćna mora" za vozače svih godina i raznih iskustva, međutim, mnogi ne znaju da postoje određeni trikovi koji mogu učiniti ovakvo parkiranje vozila vrlo jednostavnim!
Policija u Beogradu uhapsila je večeras u Beogradu Vladimira Ulamu (32) i Igora Tomaševića (28), visokopozicionirane pripadnike škaljarskog klana, za kojima su raspisane Interpolove međunarodne poternice za ubistva, kao i krivična dela u vezi sa oružjem i organizovanim kriminalom.
Nenad K. (30) koji je pogođen sa više hitaca u restoranu "Durmitor" na Novom Beogradu prebačen je sa teškim povredama u operacionu salu u Urgentnom centru!
Glumac Miodrag Radonjić kaže da je tokom devedesetih godina kada je na prostorima bivše Jugoslavije buktao rat bio dete i da mladi kroz seriju "Tvrđava" treba da shvate da život može da se okrene preko noći.
Književnik Radivoj Raša Popov je pre 11 godina doživeo veliku neprijatnost kada su ga napala dvojica maloletnika koji su mu oteli novac, a onda pokušali i da provale u njegov stan.
Iako kalendarska zima još nije stigla, dani su već izuzetno hladni, što osećaju i naši kućni ljubimci, uprkos svom krznu, a stručnjaci su posebno izdvojili pet rasa.
Na svom Instagram profilu, popularni lekar i nutricionista dr Poma nedavno je objavio listu ulja za koja smatra da su najzdravijim izborima u ishrani. Istakao je tri namirnice: goveđi loj, ulje oraha makadamije i kokosovo ulje.
Ako tražite jednostavnu, ukusnu i posnu torta koja se ne peče, onda je posna pesak torta idealan izbor. Kombinacija namirnica dovešće vas do najboljeg užitka posle kog će svako tražiti parče više.
Dani kada ste morali da pitate za šifru ili tražite papirić zalepljen na ruteru polako odlaze u prošlost. Zahvaljujući savremenim opcijama povezivanja, sada možete pristupiti WiFi mreži bez ikakvog kucanja lozinke.
Pravila drugog kruga "Zvezda Granda" razlikuju se od onih u prvom, a voditelj Voja Nedeljković objasnio je koncept koji će važiti u narednim emisijama.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar