SKLONI TRUPE OKO UKRAJINE! Merkel uputila direktan zahtev Putinu, on joj kratko ODGOVORIO!
Podeli vest
Nemačka kancelarka Angela Merkel zahtevala je u telefonskom razgovoru sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom da Rusija smanji svoje nedavno nagomilane vojne trupe u blizini istočne Ukrajine, navodi se u saopštenju nemačke vlade
Merkel je, takođe, pokrenula pitanje zatvorenog kritičara Kremlja Alekseja Navaljnog, koji je trenutno bolestan u zatvoru i koji zahteva pristup nezavisnom medicinskom tretmanu, prenosi agencija Rojters.
Predsednik Rusije Vladimir Putin razgovarao je telefonom sa nemačkom kancelarkom Angelom Merkel o situaciji u Donbasu, slučaju Navaljni i drugim temama bilateralne saradnje, saopštila je pres-služba Kremlja
08.04.2021
14:23
"Između ostalog, razgovor je bio i o pojačanom ruskom vojnom prisustvu u okolini istočne Ukrajine. Kancelarka je zahtevala da ovo nagomilavanje bude smanjeno radi smirivanja situacije", dodaje se u saopštenju.
Putin je na ovaj zahtev odgovorio da Kijev mora da realizuje ranije dogovore o Donbasu: uspostavljanja direktnog dijaloga sa DNR i LNR i davanja specijalnog statusa Donbasu. On je izrazio zabrinutost zbog eskalacije tenzija u Donbasu i optužio je Ukrajinu za provokativnu akciju u tom regionu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
vecina clanaka, iz demokratskih motiva, je blokirala komentare da neko ne pobije zvanicnu "istinu".. A Merkelova ko Merkelova, njoj najbolje ide stvaranje problema gdje problema nije bilo ili ostavljanje da ih drugi rijese.. mene samo zanima zasto im je bitno sirit ratove, pljackat drzave, ubijat milijune i jos veci broj milijuna siromasnih ostavljat iza sebe, zasto kod sebe ne dozvoljavaju da im se iko usudi da suprostavi barem argumentima a jos manje na nacin kako oni to ne zele i kako se oni obracunavaju sa onima koji ih ne podrzavaju?.. kad cujem taj odgovor od zapada, ali bez lazi, bit ce nam sve jasnije sto rade i do cega su nas doveli i cemu nas i dalje vode.. politke zapada su cesto ciste gluposti i promasene ideje, oni su bacili miljune pokusavajuci uves poljoprivredu u afganistan -tamo gdje kisa pada par puta godisnje a posle su samo nastavili ali jos gorim idejama..
Rusija koja se prostire na dva kontinenta sa veoma bogatim prirodnim resursima, Rusija koja je vojni pandam amerike,Rusija sa velikim i moćnim saveznikom Kinom, Indijom, pa i S.Koreom, je trn u oku zapada (čit. amerike).....i ta amerika toliko nasrće na Rusiju a da nije naučila da se Rusija jednostvno neda pokoriti, osvojiti !
Mogu ameri da rade sve ali dokle ?!
Merkelovu svrbi kuza trebalo bi neko da je pocese,jer se svugde mesa te Ukrajina te Kosovo i metohija, te Bosna ,te Crna gora, te Sirija . Ona trazi da bude mentor celov svetu sa kaubojima
Ja bih Angelu Merkel pitala, šta traži NATO tamo na granici i zašto njemu ne kaže to!!!. Zna se šta traže ruske trupe, a to je da štite svoju granicu od nečastivog, pošto je Ukrajina prodala svoju dušu !!!!.
Da se Nemacka usudjuje da kaze Rusiji gde ce da drze svoju vojsku u svojoj drzavu. Oni zaista ne shvataju nista, samo im je borba za moc i ubijanje u tim glavama. Kad ce vise da shvate da su oni samo genocidni narod i da moraju da ostave narod na miru dok ih neko ne smiri.
Predsednik Rusije Vladimir Putin razgovarao je telefonom sa nemačkom kancelarkom Angelom Merkel o situaciji u Donbasu, slučaju Navaljni i drugim temama bilateralne saradnje, saopštila je pres-služba Kremlja
Rat u Iranu već pogađa britansku ekonomiju, a građani bi mogli da promene kupovne navike i planove za odmor ukoliko kriza potraje, izjavio je britanski premijer Kir Starmer.
Američki potpredsednik Džej Di Vens na zatvorenim sastancima dovodi u pitanje zvanične tvrdnje Pentagona o uspehu rata protiv Irana, objavio je Atlantik.
Drugo ime za licemera je ni manje, ni više nego Branko Ružić, potpredsednik Glavnog odbora Socijalističke partije Srbije (SPS) koji se poslednjih godinu dana nudi blokaderima i propagira njihovu politiku.
Tajkuna Dragana Đilasa, predsednika opozicione Stranke slobode i pravde (SSP), narod je urnisao na društvenoj mreži Iks nakon što je on po ko zna koji put javno počeo da preti svima redom, a pogotovo Informeru i o ostalim medijskim kućama.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić gostovao je u podkastu "Ostalo je politika", koji vode poznati britanski novinari Alister Kembel i Rori Stjuart, gde je otvoreno govorio o najvažnijim političkim temama koje se tiču Srbije.
Ministar spoljnih poslova Ivica Dačić poželeo je srdačnu dobrodošlicu predsedniku Švajcarske Gi Parmelanu, koji boravi u dvodnevnoj zvaničnoj poseti Srbiji posle 18 godina.
Hrvatski evroposlanik Tomislav Sokol udario je bez trunke stida i srama sa blokaderske N1 na predsednika Srbije Aleksandra Vučića ističući da oko Srbije treba stvoriti sanitarni kordon i da je Srbija izvor zla.
Tokom izvođenja hitnih radova na kanalizacionoj mreži u Ruzveltovoj ulici, ispred objekta sa kućnim brojem 5, od danas do 1. maja doći će do promena u radu linije 79 javnog gradskog prevoza, saopšteno je iz Sekretarijata za javni prevoz.
U Srbiji će u danas, nakon hladnog jutra, tokom dana na severu biti umereno oblačno, dok će u ostalom delu zemlje preovladavati pretežno sunčano i toplo vreme.
Stravična saobraćajna nesreća kod petlje u Hrtkovcima odnela je život Dejana (25), vozača "golfa" iz okoline Šapca, a njegova porodica nema je od bola. I dalje je misterija zašto je vozač "forda" vozio u suprotnom smeru i izazvao sudar.
Policija u Sremskoj Mitrovici, a po nalogu Osnovnog javnog tužilaštva u Rumi, uhapsila je B. M. (66) iz Sremske Mitrovice, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo nedozvoljen promet akciznih proizvoda.
Helena Bonam Karter napustila je snimanje četvrte sezone serije "Beli lotos" ("The White Lotus") nakon što je produkcija procenila da njen lik ne odgovara prvobitnoj viziji kreatora serije Majka Vajta.
Poslednja epizoda kviza "Potera" koja je sinoć emitovana na RTS protekla je u znaku napete igre, ali i jednog pitanja koje je posebno privuklo pažnju gledalaca.
Umesto jakih hemikalija, postoje jednostavna prirodna rešenja koja mogu da oteraju mrave i spreče da se ponovo pojave. Ključ je u mirisima koje mravi ne podnose.
Ovi mafini su idealni za brz doručak, užinu za školu ili slatki zalogaj uz jutarnju kafu, a toliko ukusni da će nestati pre nego što stignu da se ohlade.
Pevačica Anđela Ignjatović Breskvica raskinula je sa policajcem Nemanjom posle pet godina veze, a dok je ljubav trajala par je živeo zajedno u luksuznom stanu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar