Ružić prešao "crvenu liniju", Dačić ima još jednu šansu da pokaže da li ima državotvorni stav! (VIDEO)
Podeli vest
Član Predsedništva SNS dr Aleksandra Tomić gostujući u Info jutru na Informer televiziji kod voditeljke Staše Koprivice govorila je o raskolu u Socijalističkoj partiji Srbije.
- Vrlo je nezahvalno pričati o koalicionim partnerima kada dolazi do raskola po pitanju njihovih mišljenja i političkih stavova. Mislim da je gospodin Ružić još od Nove godine istupao suprotno stavovima države, a to je kulminiralo kada se pojavio na protestima. Nama u politici nije prvi put, svako bira svoj put kojim će da ide. Mi nećemo da stajemo na jednu ili drugu stranu. Nama je bitno da li se oni ponašaju u skladu sa državnim interesima, mislim da je sada gotovo jasno da ne treba mnogo ulaziti u suštinu tih njihovih odnosa, jednostavno, ako ste državotvorna stranka, pojavićete se u subotu na velikom skupu, ako ne, to je jasan pokazatelj. Mi smo uvek bili i više nego tolerantni, ali jasno je, ako pređete tzv. crvene linije, moramo da zauzmemo stav - rekla je Tomić.
Predsednik Socijalističke partije Srbije i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je večeras da očekuje da će Branko Ružić poštovati odluku Statutarne komisije SPS-a da na šest meseci bude suspendovan sa svih funkcija u stranci zbog učešća u demonstracijama 15. marta u Beogradu.
Suspendovani funkcioner Socijalističke partije Srbije Branko Ružić potrčao je na tajkunske medije da najavljuje rušenje predsednika Aleksandra Vučića i Peti oktobar.
06.04.2025
10:24
Šta je ona još govorila o ovoj temi, pogledajte u snimku.
Nakon što je Branko Ružić suspendovan u SPS sa svih političkih funkcija zbog stavova čestih napada na aktuelnu vlast čiji je SPS deo, deo đilasovaca ga je proglasio maltene za novog lidera opozicije. Ipak, ima i onih koji se nikako ne slažu sa takvim stavovima.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević podelio je informacije koje otkrivaju ko zaista stoji iza suspendovanog potpredsednika Socijalističke partije Srbije Branka Ružića.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Socijalističke partije Srbije i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je večeras da očekuje da će Branko Ružić poštovati odluku Statutarne komisije SPS-a da na šest meseci bude suspendovan sa svih funkcija u stranci zbog učešća u demonstracijama 15. marta u Beogradu.
Indijska kompanija Reliance Industries, vlasnik najvećeg rafinerijskog kompleksa na planeti, obnovila je kupovinu ruske sirove nafte nakon kratkog zastoja.
Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković izjavio je danas da su izbori za prištinski parlament koji se održavaju 28. decembra od presudnog značaja za opstanak srpskog naroda na Kosovu i Metohiji i pozvao sve Srbe da podrže Srpsku listu.
Danica Vučenić, udarna pesnica tajkunske, antisrpske televizije N1 koja već duže od godinu dana otvoreno podržava rušenje Srbije na ulicama, sada je u programu uživo patosirala blokadere.
Ministar pravde Nenad Vujić oglasio se povodom postupanja predsednika Visokog saveta tužilaštva (VST) Branka Stamenkovića, istakavši kako to predstavlja otvoreno kršenje Zakona i Poslovnika o radu VST i nedopustiv čin institucionalne samovolje.
Udruženja za zaštitu potrošača već godinama upozoravaju na prevare u turizmu, ali turističke agencije i dalje nesmetano posluju, ostavljajući putnike bez novca, ali i onoga što je najvažnije, a to je zaštita.
Novo istraživanje naglašava da se Antarktik ne topi samo odozgo, pod uticajem zagrevanja atmosfere, već i odozdo, u kontaktu sa toplom dubokom morskom vodom.
Članovi Vlade saglasili su se na današnjoj sednici, da do kraja 2025. godine i u 2026. godini direktori zdravstenih ustanova, u kojima se sprovode poslovi u cilju smanjenja liste čekanja, donesu odluku o preraspodeli radnog vremena.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave saobraćajne policije, danas oko 15 časova, na državnom putu Beograd - Čačak, presretačem su zaustavili pedesetčetvorogodišnjeg R.M. koji je vozilom "pežo 206" za samo dva minuta u više navrata izvršio preticanje ukupno šest vozila preko uzdužne neisprekidane linije čineći prekršaj nasilničke vožnje, a zatim se kretao brzinom od 107 kilometara na čas, na delu puta gde je ograničenje brzine 60 kilometara na čas.
Na deonici zlatiborske magistrale, u ataru sela Draglica, večeras je došlo do saobraćajne nezgode, u kojoj su, prema našim saznanjima, učestvovala dva automobila.
Na društvenim mrežama pojavio se snimak gde se predsednik Burkine Faso Ibrahim Traore na poseban način pozdravio sa predsednikom Rusije Vladimirom Putinom u odnosu na druge važne ličnosti, koji je privukao veliku pažnju javnosti.
Iako danas u svetu besni više sukoba nego ikad od Drugog svetskog rata, na Filipinima postoji tradicija božićnog primirja u najdugotrajnijoj komunističkoj pobuni na svetu.
Supruga holivudske legende Brusa Vilisa, Ema Heming Vilis, objavila je potresan tekst o tome kako njihova porodica dočekuje praznike nakon teške dijagnoze glumca.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar