RIZIKOVAO JE ZBOG GEJ SCENE U FILMU! ZBOG BOLDVINA JE OSEĆAO PRITISAK U "JUŽNOM VETRU"! Slaven Došlo novi je gost emisije "Klapa"
Podeli vest
Slaven Došlo jedan je od najpopularnijih i najuspešnijih glumaca mlađe generacije koji je pobrao simpatije publike različitim i zanimljivim ulogama koje je odigrao u svojoj dosadašnjoj karijeri.
Tantrumi su najčešće zastupljeni u razvojnom periodu od treće do pete godine, a ovo ponašanje izuzetno je frustrirajuća situacija za roditelje.
22.03.2023
13:15
Prve glumačke korake napravio je 2014. godine ulogom Žarka u seriji "Urgentni centar".
- Sa tog snimanja sećam se Ivana Bosiljčića koji je imao glavnu ulogu i znam da smo se super zabavljali na setu. Imao sam dosta kritičnu i smešnu frizuru - počinje priču glumac.
Godinu dana kasnije Slaven je zablistao u ulozi Lazara u filmu "Pored mene" gde je hrabro, zajedno sa kolegom Nikolom Glišićem, odglumio gej scenu.
- Tom ulogom sam se publici predstavio tabu temom jer u njemu imam scenu u kojoj se ljubim s muškarcem. Ali, vrlo brzo je sve došlo na svoje. Mira Karanović, koja mi je bila profesorka na Akademiji umetnosti u Beogradu, nam je konkretno objasnila da je to naš posao i da ne treba ničega da se stidimo. Kasnije sam shvatio da se takve prilike i uloge retko dobijaju - kaže Slaven i dodaje da još uvek živimo na podneblju u kojem vladaju mnogi stereotipi:
- Živimo u takvom društvu da, šta god da uradiš, uvek si podložan različitim komentarima. Bilo je negativnih komentara, ali više pozitivnih. U tom filmu smo se dotakli problema tinejdžera kojima se u to vreme nije posvećivalo mnogo projekata. Bili smo nepoznati u tom trenutku, a film je u bioskopima pogledalo 100.000 ljudi - kaže Došlo.
Foto: printscreen
Slaven Došlo
Status glumačke zvezde učvrstio je ulogom kadeta Ilije Morače u hit seriji "Vojna akademija".
- Bilo mi je divno dok smo snimali tu seriju. Imala je nenormalnu gledanost. Donela mi je veliku popularnost. Profesionalni vojnici su nas obučavali kako treba da radimo vežbe na poligonu i kako se barata oružjem - priseća se naš sagovornik.
Slavena trenutno gledamo u seriji "Južni vetar - na granici" gde je imao priluku da deli kadar sa holivudskom zvezdom Vilijamom Boldvinom.
- Bilo je to skroz drugačije iskustvo od svih dosadašnjih jer Amerikanci imaju malo drugačiji način rada. Brz je, konstantno je menjao stvari, a znao je i da vrati neke scene u toku kadra. Bilo je zanimljivo da se prilagodim tome. Uloga mi je bila na engleskom, morao sam malo da se pripremim za to pa mi je bila dodatna presija na koji način ću sve da odradim. Osećao sam se kao da sam na nekom svetskom setu kao u Holivudu. Na pauzi smo razgovarali o uobičajenim stvarima kao i sa svakim drugim kolegom. Bilo mi je zanimljivo jer sam ga do skoro gledao na televiziji u raznim filmovima, a sada sam imao priliku da ga upoznam i uživam sa njim. Bilo mi je čudno, ali smo se dobro snašli - kaže glumac.
Foto: printscreen
Slaven Došlo
Ove godine Slavena ćemo gledati u drugom delu filma "Pored mene" koji nosi naziv "Pored nas" koji će kako kaže biti pravi spektakl.
- Drugačija je priča u odnosu na prvi deo. U pitanju je rijaliti u kojem se nađu glavni likovi iz prvog dela deset godina posle mature. Mnogi su međusobno izgubili kontakt, a neki su znali samo po nešto o drugima. Film će biti poput američkog blokbastera "Igre gladi", baš je uzbudljivo. Bilo je teško i zahtevno snimati. Snimali smo na ludačkim lokacijama u Crnoj Gori i Bugarskoj - navodi Došlo.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
babac
pre 2 godine
Jos bolji je bio u hrvatskoj seriji o zivotu 80-ih " Crno Bijeli Svijet" gde je glumio Zileta iz Beograda koji se prebacio sa Dramskog iz BG u Zagreb samo zato sto je zavoleo devojku Unu iz Zagreba ( cija je majka Jagoda- glumi je Anica Dobra) i to na Olimpijadi u Sarajevu 1984. Doslo fenomenalno glumi...
Spoljnopolitička prognoza za 2026. godinu, koju je izneo politički analitičar Aleksej Muhin, ukazuje na produžetak globalne nestabilnosti, nastavak sukoba u Ukrajini i ozbiljno pogoršanje odnosa među ključnim svetskim akterima.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić prisustvovao je polaganju kamena temeljca za izgradnju novog objekta Ministarstva odbrane i Generalštaba Vojske Srbije, a zatim se obratio medijima.
Političara i humanitarca Arno Gujona Informerova ekipa snimila je kako bez žurbe šeta centrom Beograda, a potom ulazi u kafanu, gde je, uz supu, razgovarao sa prijateljima.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Zrenjaninu, po nalogu glavnog јavnog tužioca Osnovnog јavnog tužilaštva u Zrenjaninu, uhapsili su D. B. (1972) iz Sremske Kamenice, zbog postoјanja osnova sumnje da јe izvršio krivično delo teška dela protiv opšte sigurnosti.
Goran Lazor (46) koji je ubijen u Savinom selu kod Vrbasa, navodno se sa osumnjičenima L.N. (20) i L.M.(18), koje je dobro poznavao, posvađao jer su oni u prethodnom periodu maltretirali njegovog sina.
Pripadnici Policijske uprave za grad Beograd, UKP, u opsežnoj akciji sprovedenoj u saradnji sa nadležnim tužilaštvima na više lokacija u Beogradu, rasvetlili su krivično delo izazivanje opšte opasnosti, zaplenili veću količinu opojne droge i uhapsili tri osobe osumnjičene za ova krivična dela.
Žena (67) izbodena u zgradi na Novom Beogradu prilikom pljačke trenutno nije životno ugrožena. Ubodne rane je zadobila, između ostalog, u glavu i u butnu kost. Takođe, konstatovan joj je pneumotoraks.
Ruski predsednik Vladimir Putin izjavio je da Kijev ne pokazuje spremnost za mirno rešenje i poručio da će Rusija ciljeve „specijalne vojne operacije“ ostvariti silom ako pregovori propadnu.
Britanska laburistička vlada premijera Kira Starmera potrošila je više od pola miliona funti poreskog novca na plaćene influensere na TikToku i drugim društvenim mrežama, s ciljem da poveća sopstvenu popularnost i promoviše vladinu politiku među mladima, objavio je „Gardijan“.
Portparol Evropske unije za spoljne poslove Anuar el Anuni izjavio je danas da EU insistira na poštovanju suvereniteta Somalije, nakon što je Izrael zvanično priznao njen otcepljeni region Somalilend kao nezavisnu državu.
Pilot ultralakog aviona koji je nosio reklamni baner poginuo je nakon što se letelica srušila u more kod plaže Kopakabana u Rio de Žaneiru, saopštile su lokalne vlasti.
Najnoviji dokumenti Ministarstva pravde SAD otkrivaju hiljade kupovina Džefrija Epštajna na Amazonu između 2014. i 2019. godine, uključujući dečje školske uniforme, seksualne igračke, kostime sa simbolikom moći i pet primeraka romana „Lolita“ Vladimira Nabokova.
Glumica Iskra Brajović podelila je od istorije sačuvanu novogodišnju fotograviju na kojoj je za ruke drže bivši supružnici, otac i veliki glumac Vojislav Voja Brajović i majka Ljiljana.
Glumica Mina Lazarević već neko vreme je u emotivnoj vezi sa glumcem Vladimirom Pošavcem Tušekom ali se malo zna da je on bio u braku sa njihovom koleginicom Jelenom Bosančić sa kojom ima sina.
Dok su se prolaznici u Njujorku nadali fotografiji i kratkom susretu, glumac Harison Ford imao je sasvim drugačiji plan, da mirno pređe ulicu i nastavi svojim putem.
Ponekad je dovoljan dobar film da te resetuje, pogura i natera da ponovo poveruješ u sebe. Ako ti treba inspiracija, energija ili samo mali podsetnik da je upornost jača od okolnosti, ovo su filmovi koje vredi pogledati.
Nova godina se ne dočekuje u tišini, i isto važi za ono što nosite. Ovo je noć u kojoj garderoba govori pre vas, a mi vam donosimo ideje za tri stajlinga sa kojima nema greške.
Mnogi imaju običaj da pre jela popiju čašicu ili dve rakije, bilo kod kuće ili u restoranu. Stručnjaci upozoravaju da ne poboljšava apetit, već ga kvari i uzrokuje neprijatan osećaj u stomaku.
Robot usisivači nude veliki komfor i štede vreme, ali uz čišćenje doma često prikupljaju i podatke o prostoru, navikama i rasporedu stanovanja. Kako postaju sve pametniji i povezaniji, korisnici se sve češće pitaju da li je praktičnost vredna potencijalnog rizika po privatnost.
Pečenje ribe često je mala kućna drama. Miris se zadrži satima, ukus zna da bude suv, ali zzu na scenu stupa jabuka, sastojak koji deluje nebitno, a u praksi pravi ogromnu razliku.
Večeras je u emisiji "Pinkove zvezde" došlo do rasprave između repera Desingerice i Bosanca, zbog čega je kompozitor u jednom momentu napustio svoje mesto.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar