Uhapšena još dva Srbina na KiM! Međunarodna zajednica ni jednom rečju nije kritikovala sve ono što Kurti radi i to je ono što vređa! (VIDEO)
Podeli vest
Od 5. novembra 2022. pa do danas, Kancelarija za Kosovo i Metohiju evidentirala je 195 etnički motivisanih incidenata na Kosmetu, a među najšokantnijim je svakako ranjavanje srpskog dečaka i mladića Stefana Stojanovića i Miloša Stojanovića u Gotovuši dok su nosili badnjak 6. januara. O situaciji na južnoj srpskoj pokrajini razgovarali smo sa predsednikom Komisije za nestala lica Vlade Srbije Veljkom Odalovićem.
Aljbin Kurti je juče, najavom angažovanja dodatnih 500 tzv. policajaca i 600 pripadnika tzv. "KBS" u narednoj godini i porukom da ih niko neće zaustaviti ni na jugu ni na severu, još jednom pokazao lice ratnog poglavice, i izneo najotvoreniju pretnju Srbima na Kosovu i Metohiji.
O lažnom premijeru tzv. Kosova Aljbinu Kurtiju, koji je izneo nove optužbe na račun naše zemlje i Aleksandra Vučića, ali i o ciljevima srpske opozicije, pričao je na Informer TV ministar odbrane Republike Srbije Miloš Vučević.
Zemlja sa posmrtnim ostacima pokojnika iskopana je na starom srpskom groblju u Severnoj Mitrovici i izručena je na smetilište u blizini glavne autobuske stanice. O ovom jezivom događaju u emisiji "Info jutro" razgovaramo sa predsednikom skupštinskog odbora za KiM Milovanom Drecunom.
28.10.2023
08:58
Naime, juče su uhapšena dvojica Srba i to iz banalnog razloga - nosili su stare vojne jakne i vozili stari vojni kamion (TAM 150).
Lekovi koji su zahvaljujući naporima Beograda poslati zdravstvenim ustanovama na Kosovu i Metohiji još nisu stigli na odredišta, a trenutno se nalaze na terminalu u Prištini, rekao je direktor Kliničko-bolničkog centra Kosovska Mitrovica i predsednik Srpske liste Zlatan Elek. Stigla su tri šlepera i to je prva pošiljka posle dve godine i tri meseca, nakon velike diplomatske aktivnosti Beograda da se prevaziđu administrativne prepreke koje je nametnula Priština.
Predsednik Komisije za nestala lica Vlade Srbije Veljko Odalović naveo je da je poslednja godina godina u kojoj su se desili brojni teški incidenti i brojne provokacije.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je da su pred Srbijom teški dani i da u četvrtak i petak boravi u Briselu
22.10.2023
13:36
Foto: Pedja Milosavljević
Veljko Odalović
-Poslednja godina je godina u kojoj su se desili brojni teški incidenti i brojne provokacije. Ono što bih želelo da istaknem je da je ovih godinu dana samo nešto što je sveže. Ipak, treba da podsetimo šta je bilo pre i šta je suština rezolucije 12/44. Evropska komisija je bila garant potpisanog Briselskog sporazuma. Vidimo njihovu nesposobnost da implementiraju ono što su sami garatnovali. 24. septembar je događaj koji je doneo teške posledice. Briselski sporazum imao je smisla samo ako se formira zajednica srpskih opština. Sledeće što sledi je da će Srbe hapsiti samo zato što nose srpske lične karte. Nema kraja Kurtijevom teroru. Priština je Briselski sporazum ratifikovala u svom parlamentu, a onda ga javno ismevala. Kurti nikada nije imao nameru da napravi zajednicu srpskih opština. On je to navodio u svojoj kampanji-naveo je Veljko Odalović.
On je dodao da je Aljbin Kurti je institucionalno okupirao sever Kosova.
-Ovo je samo nastavak toga. Umesto olovke, u institucije su se uselile duge cevi. On je bio u obavezi da povuče gradonačelnike, ali on je to ignorisao. Međunarodna zajednica ni jednom rečju nije kritikovala sve ono što Kurti radi i to je ono što vređa! Kurti je posle razgovora u Ohridu rekao da je ovo de fakto priznanje! Mi imamo državu i institucije. Mi ni jednog trenutka nismo rekli kako ono što hoće da nam nametnu ima veze sa našim Ustavom. Ovo što je Rustemi rekao se uklapa sa onim što pričaju svi međunarodni pregovarači. Mi imamo potpisani sporazum koji garantuje da će EU biti garant implementacije jednog dokumenta. Njima je danas važnije ono što nije potpisano nego ono što jeste- zaključio je Odalović.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
O lažnom premijeru tzv. Kosova Aljbinu Kurtiju, koji je izneo nove optužbe na račun naše zemlje i Aleksandra Vučića, ali i o ciljevima srpske opozicije, pričao je na Informer TV ministar odbrane Republike Srbije Miloš Vučević.
Zapadne zemlje gube liderske pozicije i postepeno ustupaju mesto novim centrima rasta, uključujući države Globalnog juga, izjavio je ruski predsednik Vladimir Putin.
Okoreli opozicionar Aleksandar Jovanović Ćuta pohvalio je predsednika Srbije Aleksandra Vučića, ni manje ni više nego gostujući na blokaderskoj televiziji "N1", što je izazvalo veliku pažnju jer je lažni ekolog poznat kao jedan od najvećih mrzitelja predsednika Vučića i Srbije.
Novinar Uroš Piper pohvalio je direktora nedeljnika ''Vreme'' Stevana Ristića koji je otvoreno priznao da su građani navikli na letovanja i penzioneri da primaju penzije na vreme i to sve dok je Aleksandar Vučić na vlasti.
Šačica blokadera, njih petnaestak, okupila se kod novog mosta na Tamišu koji je nedavno otvorio predsednik Srbije Aleksandar Vučić, kako bi zviždali vozovima.
Više javno tužilaštvo u Beogradu najoštrije negoduje zbog nastavka kampanje kojom portal Nova. rs nastavlja da targetira tužioce ovog tužilaštva uz iznošenje neosnovanih tvrdnji i lažnih činjenica u svojim tekstovima.
Lider naprednjaka i savetnik predsednika republike Miloš Vučević izjavio je da ne može da veruje da neko neće da ide u vojsku Srbije jer se ne slaže sa mišljenjem predsednika države.
Republički fond za zdravstveno osiguranje za četvrti kvartal 2025. godine opet je proglasio Dom zdravlja u Blacu najboljom ustanovom primarne zdravstvene zaštite u Srbiji.
Kompanija "Linglong" planira da uloži oko 645 miliona dolara u okviru druge faze razvoja fabrike u Zrenjaninu, izjavio je potpredsednik kompanije Sun Songtao.
Saborni hram Svetog Đorđa u Prizrenu zasijao je prošlog vikenda uz mnoštvo nasmejanih lica. Iguman manastira sveti Arhangeli kod Prizrena, ahimandrit Mihailo, zajedno sa više sveštenoslužitelja služio je litirgiju, a povod je bio veličanstven.
Ukoliko primetite krpelja na svojoj koži, javite se lekaru da ga što pre ukloni i ne pokušavajte da to učinite sami, upozorila je dr Svetlana Mićić iz Doma zdravlja "Savski venac".
U stravičnoj saobraćajnoj nesreći koja se juče dogodila na auto-putu Ruma–Šabac, kod skretanja za Hrtkovce, poginule su tri mlade osobe, dok je četvrta teško povređena.
Šabac tuguje zbog tragične smrti troje mladih u jučerašnjoj saobraćajnoj nezgodi na auto putu Ruma-Šabac. Tišina je zavladala gradom posle nezapamćene tragedije.
Ilegalne naoružane grupe pokušale su 25. aprila puč u Maliju. Jedinice Afričkog korpusa Oružanih snaga Rusije sprečile su državni udar i masovne civilne žrtve, saopštilo je rusko ministarstvo odbrane.
Terorista Anders Behring Brejvik, osuđen za masovno ubistvo u Norveškoj 22. jula 2011. godine, ponovo je promenio svoje ime u nacionalnom registru, prenose norveški mediji.
Prva faza potencijalnog mirovnog sporazuma između Irana i Sjedinjenih Država mogla bi biti povratak na status kvo pre početka sukoba, objavili su mediji.
Glumica Sidni Svini dobila je ponudu vrednu čak 300.000 dolara od platforme za odrasle CamSoda nakon što su njene erotske scene u seriji "Euforija" izazvale ogromnu pažnju publike širom sveta.
Filmski kompozitori Aleksandra Kovač i Roman Goršek su po pozivu i izboru prestižnog Kanskog festivala TV serija "Canneseries Festival", učestvovali na konferenciji Industry days, koja je održana u sklopu festivala u Kanu, od 23. do 25. aprila u Palais de Festival.
Helena Bonam Karter napustila je snimanje četvrte sezone serije "Beli lotos" ("The White Lotus") nakon što je produkcija procenila da njen lik ne odgovara prvobitnoj viziji kreatora serije Majka Vajta.
Domaće zemičke za burgere koje su mekane, vazdušaste i spolja blago hrskave mogu se pripremiti jednostavno i brzo, a ukusom daleko nadmašuju kupovne varijante.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar