Aleksandar Lukašenko uručio specijalnu nagradu Ivani Žigon! Predsednik Belorusije oduševljen našom glumicom! (VIDEO)
Podeli vest
Predsednik Belorusije Aleksandar Lukašenko uručio je u Minsku specijalnu nagradu glumici Ivani Žigon za režiju i ostvarenje predstave "Idiot" o čemu je ona govorila gostujući u Info danu.
Glumica Ivana Žigon navela je da dobijenu nagradu vidi kao svoje najveće životno dostignuće.
Glumica i režiser Ivana Žigon dobitnik je specijalne nagrade beloruskog predsednika Aleksandra Lukašenka za režiju predstave „Idiot“ Dostojevskog, koja je proglašena za najbolju predstavu Belorusije u prethodne dve godine.
Beloruski predsednik Aleksandar Lukašenko potpisao je danas nov zakon koji mu daje doživotni imunitet od krivičnog gonjenja i značajno pooštrava uslove za predsedničke kandidate, sprečavajući opozicione lidere koji žive u inostranstvu da se kandiduju na budućim predsedničkim izborima.
04.01.2024
20:56
- Radi se o sajmu nacionalne kulture na kome su pokazane emocije koju dele Belorusi i Srbi, nagrada koju mi je predsednik Aleksandar Lukašenko uručio bila je samo kruna celokupnog mog rada. Predstava "Idiot" je ostvarenje mog oca koje sam ja prilagodila svojoj režiji. Ovu nagradu vidim kao svoje najveće dostignuće, jer je Aleksandar Lukašenko prepoznao moj rad i njegov kulturni značaj - rekla je Žigon.
Predsednik Belorusije Aleksandar Lukašenko nazvao je „besmislicom“ reči predstavnika Evropske unije za spoljne poslove Žozepa Borela da će „Rusija napasti NATO“. On je to rekao novinarima u Sankt Peterburgu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Glumica i režiser Ivana Žigon dobitnik je specijalne nagrade beloruskog predsednika Aleksandra Lukašenka za režiju predstave „Idiot“ Dostojevskog, koja je proglašena za najbolju predstavu Belorusije u prethodne dve godine.
U Predsedništvu Srbije danas su održane konsultacije predsednika Aleksandra Vučića sa predstavnicima Pokreta socijalista, Saveza vojvođanskih Mađara i Stranke pravde i pomirenja, a nakon toga građanima se obratio predsednik Vučić.
Haški tribunal ponovo se oglasio povodom slučaja koji se vodi protiv jednog od bivših komandanata zločinačke Oslobodilačke vojske Kosova (OVK) Hašima Tačija.
Ovih dana je jedna od glavnih vesti u svim medijima blokaderska lista za predstojeće izbore na kojoj su sve "biser do bisera", pa je tako slučaj i sa 28. mestom na kom se, verovali ili ne, našao pisac, kolumnista "Peščanika" i blokader sa dna kace, Dejan Ilić.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić uputio je uskršnju čestitku nadbiskupu beogradskom i mitropolitu, kardinalu Ladislavu Nemetu, kao i svim hrišćanskim vernicima koji najveći praznik slave po gregorijanskom kalendaru, saopštila je Služba za saradnju sa medijima predsednika Republike.
Direktor dokumentaciono-informacionog centra "Veritas" Savo Štrbac govorio je za RT Balkan o odnosima Srbije i Hrvatske i istakao da su odnosi dve zemlje bili bolji čak i u ratu 90-tih.
Javno komunalno preduzeće "Beogradski vodovod i kanalizacija" saopštilo je da će sutra od 8.30 do 18 časova izvoditi radove na vodovodnoj mreži u opštini Voždovac, zbog čega će deo potrošača ostati bez snabdevanja vodom.
Policija je uhapsila mladića (19) zbog sumnje da je da јe 23. marta ove godine, oko 3.30 časova, aktivirao i bacio ručnu bombu na obјekat јedne teretane u Zemunu.
Rade Rakonjac, bivši telohranitelj i gardista Željka Ražnatovića Arkana, ali i blizak prijatelj Luke Bojovića, ubijen je pre 12 godina, 2. aprila 2014. godine, u kafiću "Mariki" u Zvečanskoj ulici u Beogradu.
Zemlje Evropske unije prave novi centar odlučivanja u kojem SAD ne učestvuju, a inicijator je Velika Britanija, rekao je predsednik Odbora Saveta Federacije Rusije za međunarodna pitanja Grigorij Karasin.
U zemljotresu magnitude 5,8 stepeni po Rihterovoj skali, koji je danas pogodio delove Avganistana i zapadnog Pakistana, poginulo je najmanje osam ljudi u Avganistanu, saopštile su vlasti te zemlje.
Predsednik SAD Donald Tramp ponovo je zaoštrio trgovinsku politiku, uvodi carine do 100 odsto na uvozne lekove i menja režim oporezivanja metala, u pokušaju da sanira posledice prošlogodišnjeg tarifnog eksperimenta koji je oboren na sudu.
Pripadnici plemena Bahtijari u iranskoj pokrajini Huzestan naoružani su se uputili u planine u potragu za nestalim pilotom američkog borbenog aviona F-15.
Glumica Zendaja ponovo je privukla ogromnu pažnju javnosti kada se pojavila na premijeri u upečatljivoj plavoj haljini, koja je odmah postala glavna tema u svetu mode i na društvenim mrežama.
Drveni podovi zahtevaju pažljivo održavanje, a skupa sredstva često ne daju željene rezultate. Rešenje može biti jednostavna prirodna mešavina koja čisti, neguje i vraća sjaj bez štetnih hemikalija.
Možete kupiti televizor vrhunskih specifikacija, ali ako mu nedostaje određena funkcija, iskustvo gledanja neće biti potpuno. Reč je o VRR tehnologiji, koja je danas sve važnija za kvalitetan prikaz slike.
Influenserka Nikolina Kovačević rođena je kao Njegoš, a nedavno je otkrila kroz šta je sve prošla tokom procesa promene pola pre nešto više od dve godine.
Trudna pevačica Edita Aradinović otvorila je dušu o drugom stanju i čoveku sa kojim čeka dete, te je priznala da trudnoću nije zamišljala bez partnera.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar