ISTINA O UBISTVU ZORANA ĐINĐIĆA: Policija je prema Bagziju postupala kao da je gost, a ne kriminalac! (VIDEO)
Podeli vest
Sumnijive okolnosti istrage o pokušaju atentata na tadašnjeg predsednika Vlade Zorana Đinđića 21. februara 2003. godine, komentarisao je gost Info dana, nekadašnji telohranitelj Zorana Đinđića Milan Veruović.
Nekadašnji telohranitelj Zorana Đinđića Milan Veruović naveo je da je Đinđićev konvoj pokušao kamionom iz zaustavne trake da preseče Dejan Milenković Bagzi.
Očigledno je da smo lažnom premijeru i njegovoj bandi bolan poraz naneli u Un, pa su brže bolje krenuli sa izmišljenim atentatima, ne bi li prekrili sramotu!
11.02.2024
08:53
- Žalosno je što smo u fijoci ostavili slučaj ubistva bivšeg predsednika vlade Zorana Đinđića. Krenuli smo za Banja Luku 21. februara 2003. godine kada je njegova vlada htela da se pozabavi situacijom Srba na KiM i BiH, a tema našeg odlaska bila je otvaranje "Hemofarma" u RS. Kada smo pošli iz hale "Limes" iz zaustavne trake kamionom je Dejan Milenković skrenuo u pokušaju da spreči kretanje premijera. Nije mi jasno što Milenković tada nije procesuiran kako je trebalo, pored njega je i Miladin Suvajdžić bio saučesnik - rekao je Veruović.
Postoje „određene informacije" iz kruga američke ambasade da se predsedniku Republike Srpske Miloradu Dodiku sprema atenat, tvrdi šef Kluba poslanika SNSD-a u Predstavničkom domu Parlamentarne skupštine BiH Sanja Vulić, a prenosi RTRS.
Ruska služba bezbednosti (FSB) sprečila teroristički napad planiran od strane Ukrajinske službe bezbednosti (SBU) na Lidera Krima.
05.02.2024
20:47
Veruović je dodao kako nakon privođenja policija prema Bagziju postupa kao prema trgovinskom putniku, a ne nekome ko se tereti za pokušaj atentata na predsednika vlade.
- Dejan Milenković Bagzi je tog dana presekao našu kolonu ali mi smo ga uhvatili i priveli policiji. Gradska policija je očigledno saučestvovala, jer je depeša o putovanju poslata policiji koja je trebala da obezbedi saobraćaj, a ta depeša je puštena tek nakon incidenta kada je Bagzi bio uhvaćen. Policija prema Bagziju se ponela kao da je trgovački putnik, a ne neko koga dugo traže i ko je tu za pokušaj ubistva predsednika vlade. U njegovom iskazu stoji da je kamion kupio na autopijaci za lične potrebe, gradski SUP je došao do vlasnika tog kamiona koji Bagzija nije prepoznao kao kupca. Policija je došla do saznanja da je vlasnik kao kupca prepoznao Miladina Suvajdžića - rekao je Veruović.
Vlasti u Venecueli uhapsile su 32 osobe, uključujući vojnike i civile, zbog njihove navodne uloge u zaveri za ubistvo predsednika Nikolasa Madura, saopštilo je venecuelansko tužilaštvo.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Gradonačelnik Kijeva Vitalij Kličko pozvao je stanovnike da napuste grad ako imaju tu mogućnost, zbog teške energetske krize, masovnih prekida grejanja i sve većeg opterećenja infrastrukture usled ekstremno niskih temperatura koje su zahvatile ukrajinsku prestonicu.
Rusija sada ima jasnu prednost u novoj trci u naoružanju 21. veka, izjavio je bivši obaveštajac i vojni analitičar Skot Riter u intervjuu novinaru Endrjuu Napolitanu.
Od 1. januara ove godine, Hrvatska je u potpunosti odgovorna za zaštitu svog neba modernim višenamenskim lovcima "rafal", koji su uključeni u Integrisanu protivvazdušnu i raketnu odbranu NATO-a (IAMD), saopštio je NATO.
Kako saznajemo, blizak prijatelj ubijenog Živka Bakića (43), koji je likvidiran tokom šetnje sa nanogicom u blizini Sopota, nalazi se na visokoj i izuzetno osetljivoj poziciji u Visokom savetu tužilaštva (VST), kojim predsedava Branko Stamenković.
Zagorka Dolovac, vrhovna javna tužiteljka, otišla je u nemačku ambasadu da se žali na sopstvenu državu, a evo kako je to protumačio ChatGPT - veštačka inteligencija.
Profesor Pravnog fakulteta u Beogradu Vladan Petrov istakao je da je svaka odluka Ustavnog suda opšteobavezujuća i da svi moraju da je poštuju, što važi i za Visoki savet tužilaštva (VST) i odluku koja je doneta povodom rešenja Saveta kojima su odbijeni prigovori izjavljeni u vezi sa tužilačkim izborima za nove članove VST.
Plavi tim je još jednom pokazao koliku netrpeljivost gaji prema Sanji Kalinović, a ovoga puta je tema razgovora bila kako bi ona bila loš kapiten da je bila izabrana.
Ukoliko ste propustili 10. epizodu najvećeg sportskog rijalitija na svetu - Exatlona reprizu imate prilike da gledate od 13 časova na televiziji Informer.
Učesnica Exatlona Sanja Kalinović je progovorila o odnosima unutar Plavog tima, otkrivši da smatra kako je takmičari ne žele na poziciji kapitena jer bi, kako kaže, mogla da raskrinka njihove prljave igre.
U 10. epizodi Exatlona videli smo pobedu Crveni za samo jedan poen, što znači da su Plavi izgubili borbu za nominacije. Posle toga, odlučeno je da Dušica Topić ispadne iz daljeg takmičenja.
Mnogi domaćini se pitaju da li može da se koristi sveća od prošle slave ili je neophodno zapaliti novu. Protonamesnik inž. Željko Hadži Jovanović kaže da danas nije nestašica voska, kao što je nekada bilo, i da svako može da kupi novu sveću za slavu.
Međunarodni institut za bliskoistočne i balkanske studije (IFIMES) iz Ljubljane objavio je projekcije po kojima će Srbija do 2027. godine preuzeti poziciju najveće ekonomije jugoistočne Evrope, nadmašivši Hrvatsku i Sloveniju!
Tri velika praznika nižu se jedan za drugim, svaki sa svojim verovanjima i običajima. U nedelju se slavi Krstovdan, u ponedeljak Bogojavljenje, a u utorak Sveti Jovan Krstitelj.
U 16. po redu plivanju za Bogojavljenski krst na reci Đetinji u Užicu do sada se prijavilo 67 Užičana, koje se u ponedeljak 19. januara sa početkom u 10 časova.
Oružana pljačka koja se dogodila juče u Ruzveltovoj ulici u Beogradu šokirala je sve žitelje ovog kraja koji su za Kurir objasnili kako se došlo do razbojništva.
Vozač automobila "bmw" nemačkih tablica zaustavljen je danas oko podneva na auto-putu Ruma Šabac, nakon što je radar zabeležio neverovatnih 238,9 kilometara na čas na deonici gde je ograničenje 130.
Slavoljub Todorović iz Balajnca sa tugom je primio vest da je njegova komšinica Milica Asanović (25), koja je iz njegove kuće izašla 9. januara, od kada joj se izgubio svaki trag, sinoć pronađena mrtva.
Policija je danas uhapsila mladića (16) koji je, kako se sumnja, 6. decembra u poznatom restoranu na Novom Beogradu sa osam hitaca ranio Nemanju Krstića dok je sedeo u društvu Nenada Alajbegovića Alibega.
Humanoidni robot počeo je da se koristi kao saobraćajni policajac na ulicama grada Vuhu, na istoku Kine, a opremljen je policijskom uniformom, fluorescentnim prslukom i belom kapom, kao i značkom "Inteligentna policijska jedinica R001", prenosi danas Sinhua.
Na društvenim mrežama pojavio se video-razgovor iz maja 2025. godine u kojem francuski predsednik Emanuel Makron telefonom obaveštava američkog predsednika Donalda Trampa da je ukrajinski predsednik prihvatio američki predlog o 30-dnevnom prekidu vatre.
Vrednost Grenlanda porasla je više od 421 puta od trenutka kada su Sjedinjene Države 1946. godine želele da ga kupe, izračunala je agencija RIA Novosti na osnovu javno dostupnih podataka.
Premijer Mađarske Viktor Orban oštro je kritikovao ideju Evropske unije da će Rusija jednog dana plaćati reparacije Ukrajini, ocenivši da je višemilijardna pomoć Kijevu zasnovana na političkim fantazijama, a ne na realnosti.
Pola Kinski, ćerka poznatog nemačkog glumca Klausa Kinskog, čekala je više od 30 godina da svetu kaže šta je, prema njenim tvrdnjama, preživljavala kao dete.
Jugoslovenska glumica Edita Majić napustila je blistavu glumačku karijeru kako bi se zamonašila, a potom potpuno povukla iz sveta i postala pustinjakinja, živeći u samoći na nepoznatoj lokaciji.
Završeci kultnih serija često su trenutak istine, ne samo za likove, već i za autore. Dok su neki krajevi doneli katarzu i smisleno zaokružili priču, drugi su izazvali bes publike.
Salčići su starinski kolači koji nas vraćaju u detinjstvo. Hrskavi spolja, punjeni pekmezom koja se topi u ustima, spajaju jednostavnost sastojaka sa bogatstvom ukusa.
Video snimci kućnih ljubimaca često postaju viralni zbog neočekivanih i simpatičnih trenutaka. Jedan takav primer je crno-beli mačak po imenu Muš, koji je postao internet senzacija nakon što se pojavio sa naočarima za čitanje.
Redovno pranje ruku i uzimanje vitamina nekada nije dovoljno da biste organizam zaštitili od virusa. Ovo je period kada je telo podložno raznim infekcijama, pa je zato važno da sa dobro "naoružate" i prebrodite sezonu prehlade.
Pevačica Aleksandra Tadić Cipka prvi put je govorila o teškom periodu kroz koji je prošla nakon iznenadne smrti supruga Nebojše Stojičevića Jarina kada su joj se javili problemi sa kožom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar