O specijalnoj ruskoj operaciji u Ukrajini, kao i pritiscima Zapada, prvenstveno Francuske, na Rusiju, u Info danu govorili su prof. Saša Adamović, istoričar i autor knjige "Efekat Tramp" i Saša Pešić, novinar.
Saša Pešić novinar iz Pariza, kaže da Mediji u Francuskoj predstavljaju Rusiju kao pretnju za bezbednost cele Evrope.
- Makron je izjavio da Francuska treba da da podršku Ukrajini. Mediji u Francuskoj predstavljaju Rusiju kao pretnju pre svega za bezbednost Baltičkih zemalja, a potom i cele Evrope. Svaki dan se govori o tome kako je Rusija pretnja, a narod je uplašen, ali srećom može da sazna istinu na društvenim mrežama - objasnio je Pešić.
Foto: Informer.rs/printscreen
Saša Pešić
Prof. Saša Adamović, istoričar, ističe da se predsednik Francuske Emanuel Makron nadao da će ta zemlja voditi glavnu reč u Evropi, ali i da on krivi Putina za sve.
- Makron se nadao da će Francuska voditi glavnu reč, ali to se nije desilo. Želeo je da profiliše EU kao entitet koji ima samostalnu politiku, mimo američkog uticaja. Šarl de Gol je nedostižni idol Makrona, a posle njega je jedini bio Miteran ozbiljan predsednik. Makron krivi Putina i Rusiju za sve - rekao je Adamović.
Foto: Zoran Sinko
Saša Adamović
Naš sagovornik dodaje i da su NATO i Zapad eskalirali situaciju i doveli stvari do ivice direkntog sukoba sa Rusijom.
- NATO i Zapad su eksalirali toliko situaciju da su doveli stvari do direktnog sukoba sa Rusijom. Meni sve ovo liči na veći nivo eskalacije sukoba sa Rusijom. Zapad nije držao reč još od perioda obećanja da se NATO neće širiti na Istok, pa sve do danas. Makron želi da pokaže mišiće Rusiji, a SAD želi da postroji evropske zemlje i pošalje ih po svaku cenu u rat pod njihovom komandom - zaključio je Adamović.
Povodom novog potencijalnog zakona u Crnoj Gori, u kome može da dete promeni pol već sa 15 godina, o tome su govorili naši gosti psiholog Ivana Stašević Karličić i Miloš Stojoković, teolog.
Mlade bokserske nade Konstantin Došljak i Nađa Sekulović i osnivač BK Zvezdara Zlatko Došljak, bili su gosti novog Info jutra i govorili su o boksu, borilačkim veštinama i treniranju.
Predsednik Rusije Vladimir Putin je u intervjuu novinaru Dmitriju Kiseljovu pokazao da želi da pregovara sa Ukrajinom, ali da to blokira Zapad, smatra lider francuske partije "Patrioti" i kandidat na izborima u Eropskom parlamentu Florian Filipo.
Gositi "Info jutra" bili su Dragan Vasiljković iz fondacije "Kapetan Dragan" i predsednik Srpske lige Aleksandar Đurđev. Oni su govorili o mogućnosti izbijanja Trećeg svetskog rata.
Predsednik Francuske Emanuel Makron i kancelar Nemačke Olaf Šolc sastaće se danas u pokušaju da izglade odnose narušene povodom stava prema ratu u Ukrajini.
Bivši visoki zvaničnici iz Velike Britanije, Francuske, Nemačke i Rusije održali su u julu sastanak u Beču kako bi razmotrili moguće uslove za mirovne pregovore o Ukrajini, prenose mediji, pozivajući se na izvore upoznate sa događajem.
Francuska bi mogla prva da plati cenu novih vojnih poteza takozvane „koalicije voljnih“ protiv Rusije, upozorio je vojno-politički analitičar i bivši šef izraelske službe Nativ, Jakov Kedmi.
Predsednik Francuske Emanuel Makron zatražio je od francuske udarne grupe predvođene nosačem aviona „Šarl de Gol“ da prati situaciju u Ukrajini i prikuplja podatke o kretanju snaga u zoni sukoba, otkrio je komandant te formacije, admiral Tibo Odo de Poses.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić gostovao je u podkastu MD MEETS koji vodi direktor kompanije "Aksel Špringer" Matijas Defner nakon što je predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski prvi put posetio Beograd.
Skoro 16.000 stranih dobrovoljaca iz najmanje 72 zemlje trenutno služi u Odbrambenim snagama Ukrajine, rekla je ukrajinski vojni ombudsman Olga Rešetilova.
Ruska vojska formirala je "Ukrajinsku dobrovoljačku brigadu specijalnih snaga", koja je sastavljena od bivših ukrajinskih vojnika koji su prebegli u Rusiju.
Bivši savetnik ukrajinskog predsedničkog kabineta Aleksej Arestovič priznao je da je Rusija stvorila satelitski komunikacioni sistem sličan američkom Starlinku.
Ruski predsednik Vladimir Putin sproveo je promene u najvišem komandnom vrhu vojske te zemlje i imenovao šefa jedinica za dronove, čije se postavljenje na funkciju dugo očekivalo.
Ruska vojska počela je da gradi čitave podzemne komplekse za skladištenje goriva u zoni specijalne vojne operacije, menjajući logistiku iz temelja kako bi ključne zalihe zaštitila od ukrajinskih bespilotnih letelica.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Povodom novog potencijalnog zakona u Crnoj Gori, u kome može da dete promeni pol već sa 15 godina, o tome su govorili naši gosti psiholog Ivana Stašević Karličić i Miloš Stojoković, teolog.
Godinama su ruske trupe istraživale ukrajinski garnizon u Nikolajevki u Donjeckoj oblasti na istoku Ukrajine, šaljući male timove infiltratora da pronađu liniju proboja. Međutim, 29. jula su prestali sa istragom.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić poručio je da nije pozivao na bojkot Hvara i Brača, kao što navode mediji u Hrvatskoj, već da je rekao da mu je lepši Kokin Brod.
Savo Manojlović, lider opozicije u pokušaju i njegov pokret "Kreni-promeni" najbolji su primer kako izgleda političko lešinarenje i pokušaj korišćenja svake katastrofe u svrhu lične promocije.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić prokomentarisao je najnovije jezive poruke i izjave agresivnih blokadera koji su bez trunke srama poručili "biće mrtvih, pobedićemo", poslavši im jasnu, nepokolebljivu i dostojanstvenu poruku.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić danas je posetio kompaniju sportske opreme "Sportex" u Arilju, gde je obišao pogone i razgovarao sa zaposlenima i vlasnikom firme Draganom Simovićem.
Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić i pomoćnik ministra i načelnik Sektora za vanredne situacije Luka Čaušić vanredno su se obratili iz Deliblatske peščare, gde od početka avgusta bukti nezapamćeni požar .
Pomoćnik načelnika Uprave za vatrogasno-spasilačke jedinice Sektora za vanredne situacije Miloš Milenković izjavio je danas da se u Deliblatskoj peščari i Stolovima u okolini grada Kraljeva ne beleži širenje požara i naveo da nema ugroženih naselja i stanovnika.
Andrea Marević (1) nakon operacije srca dobila je oštećenje mozga, a sada joj je potrebna naša pomoć, kako bi prikupila sredstva za terapije, kontrole i troškove lečenja.
Vlada Republike Srbije usvojila je Predlog izmena Zakona o posebnim uslovima za evidentiranje i upis prava na nepokretnostima, poznatog kao "Svoj na svome".
Saobraćajni policajci u Šapcu su za dva dana proteklog vikenda u kontrolama na putevima Mačvanskog okruga otkrili i isključili iz soabraćaja 86 pijanih i trojicu vozača koji su vozili pod dejstvom narkotika.
Iz američkog vojnog helikoptera pucano je na kormilo broda pod panamskom zastavom nakon što je posada ignorisala upozorenja, objavio je „Volstrit džurnal“.
Perete kosu uveče i budite se sa spljoštenom, naelektrisanom frizurom koja se već do podneva masti? Možda problem nije u šamponu ni u tvrdoj vodi, već u tome kada perete kosu.
Prošle godine, Xiaomi 17 Pro i Xiaomi 17 Pro Max su lansirani u Kini i nikada nisu stigli van domaćeg tržišta kompanije, međutim, prema novom izveštaju, situacija će se promeniti ove godine.
Pirinač sa tikvicama i graškom je jednostavno, lagano i ukusno jelo koje se priprema od svega nekoliko sastojaka. Kombinacija pirinča, tikvica i graška pruža prijatan spoj ukusa, a jelo je pogodno i kao lagan ručak ili prilog uz meso.
Dehidracija kod dece je čest zdravstveni problem koji se ponekad prepozna tek kada simptomi postanu izraženiji. Kako dečji organizam brže gubi tečnost, važno je da roditelji na vreme uoče prve znakove dehidracije i reaguju kako bi sprečili moguće komplikacije.
Na internetu je pokrenuta zvanična peticija kojom se zahteva otkazivanje koncerta pevača Dine Merlina, zakazanog za septembar na Sportskom aerodromu u Kraljevu, a u gradu je osvanuo i transparent sa porukom: "Nećeš pevati!"
Partnerka pevača Hasana Dudića, Nataša Gluhović, napravila je pre dva dana pometnju u Centru za socijalni rad na Čukarici zbog svog sina, koji se razvodi od supruge i, kako je rekla, ima ozbiljne probleme.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.