U emisiji "Info dan" glavna tema bila je tajni život Vladimira Putina. Njegov deda bio je lični kuvar Staljina i Lenjina, a priča o njegovoj majci krije mnoge misterije. O tome kakav je Putin u privatnom životu, ali i o tome kakav je bio kao dečak i mladić, govorili su Ljubinka Milinčić, glavni urednik Sputnjika i Milan Jolović Legenda, pukovnik u penziji.
Ljubinka Milinčić, glavni urednik Sputnjika istakla je da je Vladimir Putin za čitav Zapad velika zagonetka.
Foto: Tanja Andric
Ljubinka Ilinčić
-Za njih je Putin velika zagonetka. Oni dolaze, odlaze, smenjuju se, a Putin ostaje. Putin je bio loš đak u prvom razredu, pa su ga tek u drugom razredu primili u Pionire. Džordž Buš je bio poslednji američki predsednik sa kojim se Putin razumeo. Znam da je Putin veoma religiozan. U to vreme crkve su bile u katakombama. Putinova religioznost se vidi na svim događajima. Putin je uvek tu, prisustvuje svim bogosluženjima i svim verskim praznicima. Putin igra hokej, bavi se džudom. Mlade generacije su sedeće generacije. On njih vaspitava da se bave sportom. Veoma su bile važne njegove aktivnosti u tom smislu. On je naterao oligarhe da otvaraju sportske terene i fiskulturne sale. Ruski narod dobro zna kakav je Putin. Ja sam pravila intervju sa ženom koja je predstavnik NATO-a u Rusiji. Ona je nakon sastanka sa Putinom komentarisala da je on fantastičan. Ona mi je tada rekla: Ljubinka, vi ne znate kako je on šarmantan! Logika njegovih misli i izlaganja čini od njega vrlo predvidljivog političara, ali Zapad nije u stanju da to shvati. Rusija je za njih previše velika. Previše je bogata. Rusija ne mora ništa da uveze, a ne mora ništa ni da izveze. Sada je Putin, ali ko godi bude na vlasti biće im neprijatelj- rekla je Ljubinka Ilinčić.
-Buš je hteo u njegovim očima da vidi nešto dobro.
Milan Jolović Legenda, pukovnik u penziji govorio je o roditeljima Vladimira Putina koji potiče iz obične, radničke porodice.
Foto: Tanja Andric
Milan Jolović
-Njegovi roditelji bili su učesnici rata i bili su ranjeni i otac i majka. Putin potiče iz jedne boračke, radničke porodice. On je zagonetka za Zapad. I mi kad njega gledamo kada daje intervju, mi vidimo jednu smirenosti i kad priča i kad gestikulira rukama. Ni jednog svetskog političara on neće u ružnom kontekstu spomenuti. Bio je vrlo nestašan. Nisu hteli da ga prime u Pionire. Šesnaeste godine je Putin bio na Svetoj Gori zajedno sa predsednikom Grčke. On je došao normalno obučen. Kad su ga primili, uveli su ga u carski presto. Tada je ispao skandal zašto je zapostavljen predsednik Grčke. Istog momenta ovoga su proglasili personom non grata i oterali ga sa Svete Gore. Putinu su tu odali počast kao zaštitniku pravoslavlja i zaštitniku Svete Gore. Monah je tada poljubio Putinu ruku. Tu su ga faktički proglasili za cara i zaštitnika. Ruski narod je prepoznao tu duhovnost kod Putina. 7 je prirodan čovek. FSO ima veliki problem tokom njegovog obezbeđenja jer je njegovo ponašanje nepredvidljivo- rekao je Jolović.
Iz redova opozicije čujemo često kako nemaju svoja medijska glasila i da im onda ostaju društvene mreže kao jedini način oglašavanja, ali da li je to tako pitali smo političkog konsultanta Vladimira Dobrosavljevića u emisiji "Info jutro" na Informer TV.
Ambasador Nemačke u Prištini Jern Rode je definitivno priznao da ta zemlja gura lažnu državu Kosovo u Savet Evrope i da je svim silama na strani Kurtija. Od stava Kvinte zavisi da li će glasanje za članstvo Prištine u Savetu Evrope biti odloženo ili neće dobiti dovoljno glasova. Stav Kvinte je i da ZSO mora biti formirana. Da li bi izostanak pozitivnog ishoda od strane Prištine mogle da dovedu do izostanka podrške za prijem tzv. Kosova u Savet Evrope? Na ova pitanja odgovore je dao urednik portala Kosovo onlajn Miloš Garić.
Tajkunski mediji licemerno forisiraju narativ o nikad većem jedinstvu, a od Dragana Đilasa beže glavom bez obzira. Da li je on sproveo diktaturu u svojim redovima? Marijan Rističević, narodni poslanik, govorio je o tom pitanju tokom gostovanja u "Info jutru" na Informer TV.
Opozicija se krije pod sloganom "Srbija protiv nasilja", ali ne uspeva da prevari građane Srbije, jer retrospektiva delovanja opozicije i njenih pristalica okupljene oko navodne borbe protiv nasilja poslednjih meseci pokazala je upravo sasvim suprotno, a to je raspirivanje agresije i mržnje, širenje dezinformacija i vređanje. Ovim povodom su u "Info jutru" za Informer TV govorili napadnuti aktivisti Srpske napredne stranke Jelena Milosavljević, Biserka Ilić i Damir Memić.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Iz redova opozicije čujemo često kako nemaju svoja medijska glasila i da im onda ostaju društvene mreže kao jedini način oglašavanja, ali da li je to tako pitali smo političkog konsultanta Vladimira Dobrosavljevića u emisiji "Info jutro" na Informer TV.
Dragana Đilasa, lidera Stranke slobode i pravde (SSP), policija je zaustavila na Novom Beogradu, zbog prekoračenja brzine, kad su krenuli da ga legitimišu utvrđeno je da kod sebe nema ništa od dokumenata.
Nadamo se skoroj finalizaciji dogovora između ruske i mađarske strane, koje treba da dobije i odobrenje OFAK-a, najavila je ministarka Dubravka Đedović Handanović.
Raspad i rasulo u redovima blokaderskog pokreta nastavljaju se nesmanjenom žestinom! Nakon što su stavili veto na dosadašnje pulene, na radaru se našao i profesor na Građevinskom fakultetu, Vladan Kuzmanović, koji je bio predložen kao "zamenski" kandidat, ali je doživeo potpuni debakl i pre nego što je uopšte stigao do konačne liste!
Akademski plenum, neformalna grupa nastavnika i saradnika u visokom obrazovanju, koja zdušno podržava blokadere, okrivila je vlast što Univerzitet u Novom Sadu više nije među 1.000 najboljih na Šangajskoj listi.
Predsednik Srpske napredne stranke i savetnik predsednika Republike za regionalna pitanja Miloš Vučević posetio je danas selo Dragovac kod Požarevca gde je obišao manifestaciju Satarašijada i poručio da je u Požarevcu dosta toga urađeno i da se sa ulaganjima u taj kraj neće stati, ističući da su SNS, odnosno aktuelnoj vlasti, svi delovi Srbije podjednako važni.
Vladika Ilarion novobrdski, vikar Patrijarha srpskog, zajedno sa monasima manastira Visoki Dečani, posetio je u selu Dren porodicu Nenada Raškovića koga su nedavno brutalno pretukli pripadnici tzv. kosovske policije kako bi izrazio solidarnost.
Direktor Kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujon brutalno je patosirao i razmontirao večitog opozicionara u pokušaju Pavla Grbovića, odgovorivši mu direktno na sraman tvit kojim je pokušao da opravda propadanje Univerziteta u Beogradu i opere lešinarske blokade!
Meteorolog Ivan Ristić ističe da nas očekuje osveženje sa kišom, pljuskovima i grmljavinom uz pad temperature, a nakon njega možemo očekivati još jedan nalet vrućina.
Porodica nemačkog državljanina i fudbalera Sebastijana Hertnera (34), koji je stradao u nesreći 20. decembra prošle godine na žičari "Savin kuk 2" na Durmitoru, od države Crne Gore traži obeštećene od pet miliona.
Mnogi voziči tokom leta i visokih temperatura ostavljaju malo otvorene prozore na automobilima, kako bi sprečili prekomerno zagrevanje kabine, a ne znaju da taj trik ima ograničeni efekat!
Troje državljana Srbije i dvoje državljana Severne Makedonije povređeno je u saobraćajnoj nesreći koja se juče popodne dogodila na putu Bitolj-Prilep, kod mesta zvanog Petilep, saopštilo je Ministarstvo unutrašnjih poslova Severne Makedonije.
Dve Beograđanke, majka i ćerka, za "usluge" skidanja crne magije uhapšene su prekjuče u Beogradu, a prema prvim informacijama njih dve su ovom prevarom zardile pet hiljada evra.
U Višem javnom tužilaštvu u Beogradu saslušana je Anđela S. (24) zbog postojanja osnova sumnje da je 14. avgusta 2026. godine na dve lokacije Rakovici neovlašćeno, radi prodaje držala ukupno 692.25 grama opojne droge marihuana, koja je bila upakovana u 479 paketića.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Lazarevcu uhapsili su u petak N. A. zbog sumnje da je izvršila krivično delo nasilje u porodici nad svojom majkom S. T.
Ukrajinske bespilotne letelice koje su napale Moskovsku oblast u noći 16. avgusta bile su napunjene šrapnelima - brojnim metalnim kuglicama, tvrdi vojni dopisnik Aleksandar Koc na svom Telegram kanalu.
Nova, intenzivna aktivnost registrovana je na Voragini, jednom od najviših kratera vulkana Etna na Siciliji, pokazao je onlajn sistem praćenja italijanskog Nacionalnog instituta za geofiziku i vulkanologiju, opservatorije Etnean u Kataniji.
U napadu ruske vojske na poštu u ukrajinskom gradu Kramatorsku poginula je jedna osoba, a povređeno najmanje šest, saopštio je šef administracije Donjecke oblasti Vadim Filaškin.
Vojnici 11. ruskog armijskog korpusa grupe Sever zauzeli su selo Kudijevka u Harkovskoj oblasti, a rusko ministarstvo odbrane objavilo je snimak zauzimanja naselja.
Nova istraživanja pokazuju da nije važno samo koliko proteina unosimo, već i iz kojih namirnica oni potiču, naročito kada je u pitanju zdravlje srca. Nutricionisti su otkrili da zamena crvenog mesa živinom smanjuje rizik od pojedinih kardiometaboličkih bolesti.
Talula Vilis (32), najmlađa ćerka slavnih glumaca Brusa Vilisa i Demi Mur, udala se za muzičara Džastina Ačija. Intimno venčanje održano je 8. avgusta na porodičnom imanju u Ajdahu, a ceremoniji su prisustvovali samo članovi njihove najbliže porodice.
Prilikom nedavne posete rodnom kraju, influenserka Milica Polskaja je objavila video sa bakom i dekom u kom je otkrila ko je finansirao njenu prvu estetsku operaciju.
Jutjuber Baka Prase i njegova devojka Milena Stamenković otpratili su se sa društvenih mreža i obrisali sve zajedničke fotografije zbog čega je javnost počela da bruji o njihovom raskidu.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.