Americi se žuri da reši pitanje Kosova! Hoće da stave šapu na Krim i Donbas! (VIDEO)
Podeli vest
Političke pretenzije Zapada ka KiM i ekspanziji prema Rusiji i druge aktuelne teme, komentarisao je gost Glavnog dnevnika, politički analitičar Dejan Vuk Stanković.
Politički analitičar Dejan Vuk Stanković istakao je da se Balkan nalazi pod geopolitičkim uticajem Zapada, ali da ima podršku Kine i Rusije koje su zaokupljene svojim spoljnim pitanjima.
Gost Glavnog dnevnika Informera bio je novnar Aleksandar Apostolovski. On je komentarisao situaciju na Kosovu i Metohiji u kontekstu svih drugih dešavanja u svetu, posebno ističući hapšenje Sofronijevića.
O situaciji na KiM u "Info jutru" Milovanom Drecunom, narodnim poslanikom. jednostrane mere Aljbina Kurtija međunarodna zajednica kao da nagrađjue.
07.04.2024
09:28
- SAD sigurno dovoljno političke moći da primoraju Aljbina Kurtija da počne da primenjuje sve što je potpisano, pogotovo kada se tiče prava Srba na KiM. Očekivati nešto specijalno od Amerikanaca je iluzorno. Mi deklarativnu i stvarnu podršku možemo očekivati od Rusije i Kine, ali Balkan je Zapadna zona uticaja u geopolitičkoj raspodeli snaga, pogotovo od strane Francuske i Velike Britanije. Rusija je u ovom momentu zaokupljena sukobom u Ukrajini i borbi za ekonomski opstanak, dok je Kina daleko i vezana za pitanja poput Tajvana i Hong Konga, zbog čega ne mogu praktično da odreaguju. Naše diplomate putuju u Brisel na te razgovore i apeluju da se ispoštuje sve što je potpisano, pozivajući se na međunarodno pravo - rekao je Stanković.
U našem Info jutru o prijemu lažne države tzv. Kosova u Savet Evrope, govorili su Zoran Baki Anđelković iz Centra za mir i toleranciju i Lazar Stević novinar TV Most.
Broj učenika u nastavi na albanskom jeziku, koju organizuje i finansira takozvana vlada u Prištini, zbog iseljavanja i pada nataliteta ove školske godine je za 120.000 manji u odnosu na 2013. godinu.
02.04.2024
15:57
Naš sagovornik je dodao da se Zapadu žuri da finalizira pitanje Kosova, kako bi se time koristila kao jedinstvenim slučajem da se protivi secesiji Krima ili pripajanju Donbasa.
- Kada je Grenel hteo da smeni Haradinaja, on je to uradio tako da Zapad može da menje bilo šta, samo je pitanje koliko. Za njih je Kosovo vojno završeno 1999., a politički 2008. godine, a sve vreme nas gledaju kao gubitnika u ratu, jer je za njih bombardovanje nije agresivna, već humanitarna akcija. Miroslav Laičak je odgovoran što briselski proces propada, jer ga je on predvodio, a sve više njih će svesno prećutkivati zašto nisu uspeli. Suština je da naš narod izdrži i da Srbija našim sunarodnicima na KiM pruži svu podršku. Bojim se da Amerikanci žele na Kosovu i da isteraju logiku jedinstvenog slučaja. Oni su insistirali na "humanitarnoj intervenciji", ali Putin je to počeo da tretira kao presedan za dejstva u Ukrajini i Gruziji. Zato oni hoće da reše Kosovo, kako bi rekli da to ne važi za Krim, Donbas ili Lugansk, jer postoji princim nepovredivih granica, ali za Srbiju to ne važi - rekao je Stanković.
Parlamentarna Skupština Saveta Evrope dala je sinoć sa 131 "za" zeleno svetlo za ulazak KiM za ulazak u ovu organizaciju. Na ovu temu u "Info danu" govorili su Zoran Spasić iz Centra za bezbednost i međunarodnu politiku i Vladimir Kljajić, Mladi za inovacije.
Nisu prošla ni 24 sata otkako je u Strazburu doneta sramna odluka/preporuka da Priština bude primljena u Savet Evrope, uz navodno obećanje da će "preduzeti opipljive korake ka formiranje Zajednice srpskih opština", a već je postalo jasno da od tog obećanja nema ništa!
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Takozvano Kosovsko specijalno tužilaštvo pod kontrolom lažnog premijera Aljbina Kurtija podiglo je optužnicu protiv 21 pripadnika Vojske Jugoslavije i MUP-a Srbije zbog navodnog ubistva najmanje 42 albanska civila u Račku 1999. godine.
Aljbin Kurti, lažni premijer takozvane države Kosovo i čovek koji je mesecima na najmonstruozniji način terorisao Srbe sa Kosova i Metohije (KiM), doživeo je stravičan udarac posle kog će se teško oporaviti.
Ministar spoljnih poslova Marko Đurić izjavio je da, umesto najave normalizacije odnosa, dijaloga i rada na zajedničkoj budućnosti, iz Prištine i na početku nove godine stižu etikete i uvrede.
Gost Glavnog dnevnika Informera bio je novnar Aleksandar Apostolovski. On je komentarisao situaciju na Kosovu i Metohiji u kontekstu svih drugih dešavanja u svetu, posebno ističući hapšenje Sofronijevića.
Sjedinjene Američke Države započele su prebacivanje dodatnih vojnih snaga na Bliski istok u trenutku kada američki predsednik Donald Tramp otvoreno govori o mogućim udarima na Iran, dok tenzije u regionu dostižu novi nivo.
Margita Joksimović, koja boluje od spinalne mišićne atrofije, rekla je da kada je saznala da lek košta 270 hiljada godišnje i da je novac prepreka da dođe do njega, mislila da ga nikada neće dobiti.
Skandalozan video-snimak objavljen je na društvenim mrežama, a na njemu se vidi trenutak kada je jedan od blokadera siledžija iz Čačka, koji je učestvovao u stravičnom napadu na pevačicu Anu Bekutu u tom gradu, oslobođen iz pritvora.
Dina Vučinić, predsednica Skupštine Grada Novog Sada, oglasila se monstruoznih pretnji koje je na račun predsednika Srbije Aleksandra Vučića izrekao blokader Brajan Brković, kao i zbog njegovog "blamantnog neznanja".
Profesor Filozofskog fakulteta Čedomir Antić je prilikom jednog gostovanja govorio o izvestiocima Evropskog parlamenta za Srbiju, i tom prilikom podsetio na ranija iskustva.
Pravi šok za blokadere, kojima su jedini ciljevi rušenje Srbije i napadanje svega dobrog i kvalitetnog što aktuelna vlast naše zemlje predvođena predsednikom Aleksandrom Vučićem uradi za građane Srbije, dogodio se nakon vesti koja je odjeknula iz Austrije.
Učesnici Exatlona Srbija Marko Nikolić i Nemanja Radovanović otvoreno su govorili o teškom detinjstvu i nemaštini koja je obeležila njihovo odrastanje.
Neizvesna borba na Exatlon poligonu dovela je do šokantne situacije kada je Nevena Petrović uhvatila za nogu Milicu Balać u nameri da je što više uspori.
Takmičare Crvenog tima Exatlona Jovana Radulovića Jodžira i Boška Marinkovića uhvatila je nostalgija i tuga za decom, koju nisu videli od početka rijalitija.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić istakao je danas da razgovori sa mađarskom kompanijom MOL o potencijalnom preuzimanju NIS-a i saradnji nisu jednostavni.
Stigle su nove cene goriva, tako da će od danas od 15 časova, na pumpama u Srbiji litar evro dizela koštati 192 dinara, a litar benzina evropremijum BMB biće 175 dinara, objavilo je resorno Ministarstvo.
Samouslužne kase u marketima sve su primamljivije kupcima. Neki od njih ih koriste kako bi uštedeli vreme, dok se drugi služe prljavim trikovima, umanjuju cene pojedinih artikala ili ih uopšte ne plaćaju.
Srpska pravoslavna crkva i njeni vernici u nedelju, 18. januara, obeležavaju Krstovdan. Prema narodnom verovanju, vreme na ovaj dan pokazuje kakva nas zima i godina čekaju.
Čak 60 odsto mladih u svetu, starosti od 30 do 34 godine, još uvek živi sa roditeljima, pokazale su studije. Slična situacija je i u Srbiji, skoro 32 odsto njih i kada napuni te godine i dalje ostaje kod mame i tate.
Zahvaljujući intenzivnoj policijskoj potrazi, pronađeni su dokazi koji su omogućili rekonstrukciju kretanja Milice Asanović (25) iz Balajnca, nestale 9. januara u ovom merošinskom selu.
Muškarac (46) koji je pijan pravio haos u jednom kafiću na Novom Beogradu, kada je, držeći nož u ruci, pretio da će izbosti petoro ljudi, uhapšen je i saslušan.
Utvrđuju se uzroci jezivog lančanog sudara koji se jutros malo posle osam sati dogodio na auto-putu "Miloš Veliki", a u kom je jedan muškarac (57) poginuo, dok je troje ljudi sa teškim povredama primljeno u Opštu bolnicu u Čačku.
Muškarac (57) podlegao je povredama koje je zadobio u lančanom udesu na auto-putu ''Miloš Veliki'' koji se dogodio jutros oko 7.30 časova ispred tunela ''Munjino brdo''.
Ruski inženjeri razvili su prvi domaći „string-inverter“ visoke efikasnosti koji omogućava stabilno snabdevanje strujom čak i u najekstremnijim klimatskim uslovima. Zahvaljujući modularnom dizajnu, kvarovi koji su nekada zahtevali dane popravke, sada se rešavaju u minuti.
Kultni film "Maratonci trče počasni krug" ne pamti se samo po nezaboravnim replikama i glumačkim bravurama, već i po brojnim anegdotama koje su se dešavale iza kamere.
Glumica Nevena Neradžić, koja u filmu "Saučesnici" igra partnerku glavnog junaka kojeg tumači Radovan Vujović, kaže da je inspiraciju za ulogu pronašla u svojim prošlim vezama.
Slavni španski pevač Hulio Iglesijas (82) oglasio se povodom ozbiljnih optužbi za zlostavljanje koje su protiv njega iznele dve bivše zaposlene, oštro ih demantujući i nazivajući njihove tvrdnje "apsolutno netačnim".
Prema rečima nutricionista i lekara, redovan doručak je ključan za pravilno funkcionisanje organizma i duži životni vek, a pravo vreme za njega je sat do dva nakon buđenja.
Primećujete da vam odeća ponekad miriše sveže odmah nakon pranja, ali već posle dan–dva postane kruta i bez mirisa? Uzrok često nije u mašini, već u pogrešnom korišćenju omekšivača.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar