Kosovo će biti presedan! Baskija podržava lažnu državu kako bi posle cepala Španiju! (VIDEO)
Podeli vest
Korišćenje slučaja Kosova i Metohije za političku ucenu Srbije na Zapadu, komentarisao je gost Info jutra, urednik portala Kosovo online Miloš Garić.
Urednik portala Kosovo online Miloš Garić naveo je da su u opoziciji toliko nezainteresovani za kritike da se desilo da Dragan Đilas demonstrativno skida bubicu u uživo programu.
Za stolom Saveta bezbednosti UN u obliku potkovice mogu sedeti članovi tog tela i njihove kolege iz misija, ističe nekadašnji ambasador Srbije pri UN Branko Branković.
U Info večeri gosti su bili Vjerica Radeta potpredsenica SRS i Stefan Srbljanović iz Centra za društvenu stabilnost. Oni su govorili o potpunom rasulu opozicije, ali i o predstojećim izborima.
24.04.2024
22:00
- Opozicija šalje loši sliku u svet o Srbiji kako bi predstavili da ima prostora za ostvarivanje ličnih ciljeva, kako bi umešali i Zapad. Toliko su nezainteresovani za kritike čak i dobronamerne, da Dragan Đilas demonstrativno skida bubicu u emisiji i odbija da nastavi razgovor. Ni se nadaju propasti naše vlasti kako bi mogli da ovladaju oslabljenom državom što je sramotno, ali to se i očekuje od thje pseudoelite koja se totalno odvojila od naroda Srbije i ljuti su na isti, jer ne glasa za njih pa bi i narod da zamene. Nakon brutalnih zločina počinjenih u Iraku i Libiji od strane Zapada, oni hoće da govore o Srebrenici - rekao je Garić.
U Glavnom dnevniku, saznali smo aktuelna dešavanja u Srbiji i svetu, ali smo pričali i sa marketinškim stričnjakom Nebojšom Krstićem o opoziciji i raznim pritiscima sa Zapada na našu zemlju.
Fondacija za srpski narod i državu danas je organizovala panel razgovor pod nazivom “Odgovornost prema istini” na temu podsećanja na 25 godina od NATO agresije na našu zemlju, gde se govorilo o dešavanjima iz 1999. godine koja su prouzrokovala stradanja srpskog naroda.
24.04.2024
17:38
Garić je dodao istakao je da Dora Bakojani zalaganjem za lažnu državu Kosovo šteti i svom narodu kao i drugim zemljama koje imaju teritorijalnu nestabilnost.
- Gospođa Bakojani hoće da Kosovo bude pojedinačan slučaj i da to ne otvara mogućnosti da se druge teritorije cepaju od matičnih država i proglašavaju nezavisnost. Dora time radi i protiv interesa Grčke, jer će Kosovo presedan koji će onda otvoriti put za cepanje drugih zemalja. Pokušava se da se na silu nametne da u Srbiji može da se krši međunarodno pravo dok druga pravila i UN važe na drugim mestima, ali u za Srbiju ne. Poslanik baskijske partije je glasao za prijem Kosova u Savet Evrope iako je iz španske delegacije, zato što zna da to otvara prostor za Baskiju da traži to isto - rekao je Garić.
Viši sud u Beogradu izrekao je danas drugu prvostepenu presudu u predmetu poznatom kao "Ćuška" i nekadašnjeg pripadnika Vojske Jugoslavije Toplicu Miladinovića osudilo na maksimalnu zatvorsku kaznu od 20 godina zbog ratnog zločina u selima u okolini Peći na Kosovu i Metohiji 1999.
Lažni izbori Aljbina Kurtija i pokušaje da predstavi svoje institucije kao bastion demokratije, komentarisao je gost Info jutra, predsednik matice Albanaca u Srbiji Demo Beriša.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Za stolom Saveta bezbednosti UN u obliku potkovice mogu sedeti članovi tog tela i njihove kolege iz misija, ističe nekadašnji ambasador Srbije pri UN Branko Branković.
Na društvenim mrežama pojavili su se dramatični snimci snažnog raketnog napada Irana na Tel Aviv, dok se na kadrovima vidi kako projektili pogađaju grad bez vidljivog dejstva izraelske protivvazdušne odbrane.
Privremeno povlačenje NATO kontingenta iz Iraka započelo je 20. marta i završeno je u noći između 22. i 23. marta, nakon pojačanih napada Irana na vojne baze, saopštio je predstavnik Alijanse.
Jalova srpska opozicija, tajkunski mediji i blokaderi hoće da puknu od muke zbog spektakularnog skupa u Beogradskoj areni na kom se okupilo više od 75.000 pristalica politike Aleksandra Vučića i Srpske napredne stranke (SNS).
Samo sedam dana pred lokalne izbore, opoziciona scena izgleda kao razjedinjena i posvađana grupa bez ikakvog plana, a gostovanje tajkuna Dragana Đilasa u emisiji "Utisak nedelje" to je najbolje pokazalo.
Slobodan Georgiev, jedan od urednika programa Dragana Šolaka je tokom gostovanja na tajkunskoj televiziji N1 govorio o aktuelnom sukobu između Dragana Đilasa i blokadera.
Srpska pravolsavna crkva i njeni vernici danas praznuju Svetog mučenika Kodrata Korintskog, a veruje se da je čuvan, hranjen i vođen promislom Božjom i anđelom hraniteljem.
Vojin L. (38) koji je ranjen u petak u Ulici Džona Kenedija u Zemunu, nakon što je na njega pucao nepoznati napadač, vraćen je u zatvor na dalju hospitalizaciju.
Žena (73) ranjena u pucnjavi u selu Majance kod Podujeva, preminula je od zadobijenih povreda. U pucnjavi je na licu mesta stradao muškarac, koga je upucala bivša devojka.
Američki vojnici sve češće dovode u pitanje ciljeve vojne operacije u Iranu, dok unutar redova raste zabrinutost zbog bezbednosti i nejasne strategije, prenosi Hafington post.
Iranski Korpus čuvara islamske revolucije optužio je Sjedinjene Američke Države za napade na civilnu infrastrukturu i zapretio odmazdom ukoliko američke snage nastave sa udarima na energetske objekte u Iranu.
Preminuo je čuveni novosadski glumac Radoje Čupić. Poslednja uloga bila mu je u filmu "Žetva" koji govori o stradanju Srba na Kosovu i Metohiji uoči sukoba 1999. godine.
Spoj krompira, tunjevine i povrća u bogatom prelivu daje osvežavajuću salatu koja je idealna za tople dane, ali i svaki trenutak kad vam treba brz obrok.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar