Danas se nastavljaju konsultacije o primeni preporuka ODIHR-a radi primene sedam od 25 preporuka koje je Kancelarija ove institucije dala. Predložene su radne verzije izmena Zakona o sprečavanju korupcije, Zakona o izboru narodnih poslanika, Zakona o lokalnim izborima, Zakona o izmeni i dopuni Zakona o Ustavnom sudu i Zakona o dopunama Zakona o finansiranju političkih aktivnosti. O tome ovog jutra razgovarali smo sa novinarom Dejanom Vukelićem u emisiji "Info jutro" Informer TV.
Vladimir Gajić, predsednik Narodne stranke i novinar Dejan Vukelić gostovali su u "Info jutru" Informer TV i govorili o predstojećim izborima u Srbiji.
19.04.2024
10:33
- Svi ovi ljudi bi trebalo da su u penziji. Dragan Đilas više ne zna koliko je izbora izgubio. Ovaj spektakularno komičan raspad koalicije pokazuje politički kapacitet, pre svega Đilasa. On pokazuje svoju diktatorsku crtu i kako bi se ponašao da dođe na vlast. Sa aspekta kako to gledaju zapadni mentori, on očigledno nije vođa tima niti je to tim koji dobija. Ne bi me čudilo da je neko sa Zapada umešao svoje prste da sve ovo bude neka vrsta teranja Đilasa u političku penziju i aktiviranja Save Manojlovića. On je dosta aktivan na ulici. Izgleda mi kao da se sprema neka nova izmišljotina o izbornoj krađi, novi protesti... - navodi Vukelić.
Predsednik pokreta "Nema nazad, iza je Srbija" bio je gost "Info jutra" Informer televizije i tom prilikom komentarisao predstojeće izbore u našoj državi, kao i opoziciju okupljenu oko Dragana Đilasa.
Politički analitičar Branko Radun komentarisao je bojkot predstojećih izbora od strane dela opozicije tokom svog gostovanja na Informer televiziji u emisiji "Info jutro".
26.04.2024
10:37
Dejan Vukelić
On procenjuje i da su šanse da vladajuća garnitura ne osvoji većinu ekstremno male.
- Više od polovine njihovih birača, koji su glasali u decembru, otišlo je u apstinenciju. Ne verujem da oni mogu da dobiju više od 20% glasova i mislim da je vrlo malo verovatno da vladajuća koalicija ne osvoji većinu. Cepanje opozicije može dovesti i do smanjene izlaznosti - rekao je Vukelić.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Danas se nastavljaju konsultacije o primeni preporuka ODIHR-a radi primene sedam od 25 preporuka koje je Kancelarija ove institucije dala. Predložene su radne verzije izmena Zakona o sprečavanju korupcije, Zakona o izboru narodnih poslanika, Zakona o lokalnim izborima, Zakona o izmeni i dopuni Zakona o Ustavnom sudu i Zakona o dopunama Zakona o finansiranju političkih aktivnosti. O tome ovog jutra razgovarali smo sa novinarom Dejanom Vukelićem u emisiji "Info jutro" Informer TV.
Dragan J. Vučićević, glavni urednik Informera, uključio se u program Informer televizije i otkrio najnovije informacije o zdravstvenom stanju Ivice Dačića, ministra unutrašnjih poslova, koji je hospitalizovan u sredu.
Blokaderka Mila Pajić odbegla je u Hrvatsku gde već mesecima organizuje planove protiv sopstvene države. Odavno je poznato da joj je pevačica Severina Vučković glavni saborac u toj zemlji, a sada je to još jednom dokazano.
Kako nezvanično saznajemo, troje tužilaca su u ime gubitnika na jučerašnjim tužilačkim izborima podnela gotovo identična tri prigovora na izborni proces tražeći od Visokog saveta tužilaštva (VST) da poništi jučerašnje izbore.
Zamenik glavnog urednika Informera Dejan Vukelić prokomentarisao je posetu predsednika Srbije Aleksandra Vučića i predsednice Narodne skupštine Ane Brnabić Kazahstanu, odnosno Danskoj.
Bivši predsednik i nekadašnji premijer Crne Gore Milo Đukanović saslušan je u Specijalnom državnom tužilaštvu u okviru istrage koja je protiv njega pokrenuta jer Agenciji za sprečavanje korupcije (ASK), navodno, nije prijavio ručne satove vredne do 225 hiljada evra, saznaje portal Adria.
Nevena Petrović otkrila je da je tokom današnjeg duela u glavi čula glas bivšeg saigrača Alekse Erskog, kao i da veruje da će pobediti svoju suparnicu Milicu Ohman na večerašnjem Exatlon poligonu.
Na društvenoj mreži TikTok pojavila se opasna igra Izazov "Paracetamol", u kojem se mladi takmiče ko će uneti veće količine ovog leka!? Ovaj opasni trend širi se najviše među školskom decom, koja žele da završe kod lekara i tako izbegnu odlazak u školu.
Otac dečaka koji je ranjen 3. maja 2023. u jezivom masakru u OŠ "Vladislav Ribnikar" svedočio je u sudnici Višeg suda u Beogradu, u postupku koji se vodi protiv Vladimira i Miljane Kecmanović. On je detaljno govorio o tome kako je zločin kom je njegov sin svedočio, zauvek promenio njegov život i odrastanje.
Sud u belgijskom gradu Dendermonde osudio je Sanija Al Murdu, jednog od vođa "škaljarskog klana", na 15 godina zatvora zbog međunarodne trgovine kokainom.
Ruska vojska u Ukrajini sve više primenjuje taktiku "mikrojedinica" koje čine dva do deset vojnika, a koje se infiltriraju kroz linije fronta i traže slabe tačke u ukrajinskoj odbrani.
Na talasima ruske radio stanice UVB-76, poznate kao "Stanica sudnjeg dana", ponovo su se čuli neobični signali. U četvrtak su emitovane reči "majnostjag" i "kovari" u 12.32 i 13.55 po moskovskom vremenu
Nemački sud usvojio je žalbu desničarske partije Alternativa za Nemačku (AfD) i naložio obaveštajnoj agenciji da za sada ne označava ovu stranku kao "ekstremističku", dok ne bude doneta konačna odluka u tom postupku.
Pakistan je izveo ciljane vazdušne udare na Kabul i Kandahar nakon, kako navode bezbednosni izvori, ponovljene prekogranične agresije avganistanskog talibanskog režima.
Manekenka Klaudija Šifer skuplja insekte, a glumac Džoni Dep voli da se igra sa barbikama. Ovo su samo neki od ekscentričnih hobija holivudskih zvezda.
U specijalu posvećenom seriji "Katarina Velika" na TV Informer, scenaristkinja Aleksandra Kostadinović i književnik Ranko Gojković govorili su o ljubavnicima Katarine Veliike i tome da li je baš sve istina ili su stvari malo preuveličane.
Warner Bros. Pictures od 5. marta u srpske bioskope donosi "Nevestu", mračnu reinterpretaciju mita o Frankenštajnu sa Kristijanom Bejlom i Džesi Bakli u glavnim ulogama.
Tamara Krcunović je zabeležila još jednu maestralnu ulogu, kada je modnim sladokuscima na premijeri filma "Biće novih leta" priredila mali stilski čas.
Nova anketa otkrila je koje fantazije žene najradije vide u pornografskim i erotskim sadržajima, a rezultati pružaju zanimljiv uvid u njihove želje i interesovanja.
Smrznute lignje su dostupne tokom cele godine i praktične su, posebno u vreme posta. Ipak, mnogi ih izbegavaju jer često ispadnu tvrde, iako uz nekoliko jednostavnih trikova mogu biti hrskave spolja, a mekane i sočne iznutra.
Supruga pilota podelila je jednostavan, ali genijalan trik za sve koji se muče sa pakovanjem ručnog prtljaga. Zahvaljujući njenom savetu, možete poneti i treću torbicu, a da pritom ne platite dodatnu naknadu niti doživite neprijatnosti na ukrcavanju.
Voditeljka Sanja Kužet privatni život čuva od očiju javnosti i njen suprug Nemanja Živojinović se nikada ne eksponira, a ona je jednom pričala o njemu i braku.
Influenserka Sofija Šašić, ćerka pevača Željka Šašića, iznenadila je pratioce objavama iz restorana, u kom je samo par stolova od nje sedeo najpoznatiji svetski model Fai Khadra, čiji Instagram profil prati više od dva miliona ljudi.
Nakon što se proširila vest da se estradni par Đole i Vesna Đogani razvode, internetom je krenula da kruži fotografija sa njegovog prvog venčanja sa pevačicom Slađom Delibašić.
Kubanac Lisdian Abreu De La Rosa privukao je najviše pažnje u "Zvezdama Granda", a velika podrška mu je Dara Bubamara, koja je napravila haos dok je nastupao.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar