Naša zemlja je pod ogromnim pritiskom. Da li će nam staviti žig genocidnog naroda? Predsednik Vučić čini sve što može u Savetu Evrope kako do ove sramne rezolucije ne bi došlo. Gosti "Info večeri" bili su Miloš Terzić, iz Kancelarije za Kosovo i Metohiju i Miloje Pršić, pukovnik u penziji.
Miloš Terzić iz Kancelarije za Kosovo i Metohiju istakao je da nama kao državi ostaje da se borimo.
-Imamo odgovorno rukovodstvo na čelu sa predsednikom Aleksandrom Vučićem. Ovo je pitanje koje je iznad svake politike. Još 2015. pokušali su da nam nametnu taj žig genocidnosti. I tada smo uspeli da zaštitimo isitinu. Tim žigom pokušavaju da nametnu kolektivnu krivicu srpskom narodu i da kažu da smo mi Srbi odgovorni za sve što se događalo. Kolektivni zapad glorifikuje događaje iz Srebrenice. Problem je što ovde uvek imamo ljude koji navijaju protiv Aleksandra Vučića i to u sadejstvu sa Turskom. Ovo je obrazac koji treba da vodi rušenju Dejtonskog sporazuma i ukidanju Republike Srpske. Srbija nije povredila ničiji teritorijalni integritet, već je to Crna Gora uradila. Važno je da nastavimo borbu, da dalje vojno, ekonomski i politički snažimo Srbiju. Srbija će biti uz Republiku Srpsku, kao što je uvek i bila - rekao je Terzić.
Foto: Aleksandar Jovanović Cile
Miloje Pršić
Pukovnik u penziji Miloje Pršić naglašava da je Kosmet iskonska teritorija srpskog naroda.
- Svaka naša ambasada mora ima da ima ljude koji se bave bezbednošću i obaveštajnim poslovima. Kako smo mi za tu rezoluciju saznali, pukim slučajem, par dana pre nego što će se pojaviti. Da li je te '91 ili '95 trebalo da se i Srbija uključi u taj rat i razreši taj problem? Na Kosovu i Metohiji nemate groblje koje nije porušeno. Kosovo i Metohija je iskonska teritorija ovog naroda. Kome to ne odgovara da se Srbi ujedine? Zašto Evropi smeta Srbija? Srpski narod je jedan i nemamo pravo da ga delimo na Republiku Srpsku i Republiku Srbiju. Ne može da se proglasi Republika Srpska genocidnom. Sloboda nema cenu, ako krene naopako, molim lepo, moramo da se borimo za nju - istakao je Pršić.
Profesor dr Boris Bratina sa Filozofskog fakulteta u Kosovskoj Mitrovici komentarisao je trenutnu situaciju u južnoj srpskoj pokrajini tokom svog gostovanja u "Info jutru" na Informer TV.
Novinar Slobodan Lekić komentarisao je, između ostalog, sednicu Saveta bezbednosti UN, život Srba na Kosmetu, takozvanu Rezoluciju o Srebrenici tokom svog gostovanja u "Info jutru" Informer TV.
Profesor dr Boris Bratina sa Filozofskog fakulteta u Kosovskoj Mitrovici komentarisao je životne uslove u okupiranoj južnoj srpskoj pokrajini Kosovu i Metohiji tokom svog gostovanja u "Info jutru" Informer TV.
Danijela Vujičić, predsednica Odbora Skupštine za Kosovo i Metohiju i Predsednik Komisije za nestala lica Veljko Odalović analizirali su teror režima Aljbina Kurtija nad Srbima s Kosmeta. Oni su za Informer TV, u emisiji "Info jutro", govorili o "tihom pogromu" našeg naroda u južnoj pokrajini, kao i o njegovom suživotu sa Albancima.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Profesor dr Boris Bratina sa Filozofskog fakulteta u Kosovskoj Mitrovici komentarisao je trenutnu situaciju u južnoj srpskoj pokrajini tokom svog gostovanja u "Info jutru" na Informer TV.
Diplomatski uspeh i sastanci predsednika Srbije Aleksandra Vučića sa najvažnijim evropskim liderima u Tivtu bio je povod za najnoviji rat na relaciji blokaderi-opozicija.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić poručio je juče iz Tivta da će Srbija, uprkos skandaloznim porukama mržnje koje su prethodnih dana stizale iz Crne Gore, nastaviti da pruža prijateljsku i bratsku ruku toj zemlji.
Blokaderi i njihovi pokrovitelji sve više pokazuju koliko su očajni zbog velikog odziva verujućeg naroda, pa na društvenim mrežama prosipaju svoje otrove, prete i vređaju. Posebno zanimljiva je činjenica da zameraju vernicima "blokiranje Beograda" dok oni blokiraju čitavu Srbiju.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić tokom razgovora sa novinarima, osvrnuo se na skandalozne poruke koje su osvanule na transparentima u pojedinim gradovima u Crnoj Gori, pred dolazak predsednika u Tivat povodom Samita EU-Zapadni Balkan.
Na društvenoj mreži Iks pojavila se objava jednog od blokadera Igora Mitrovića koja je privukla pažnju zbog poruke o slabom odzivu na akciju ispred Veterinarskog fakulteta.
Stokholmski sindrom je psihološki fenomen u kojem taoci ili žrtve nasilja razvijaju nesvesnu emocionalnu vezu sa zlostavljačima. Žrtve usvajaju vrednosni sistem i poglede na svet zlostavljača i odbijaju svaku pomoć.
Izbor prvog automobila za početnike nije lak, jer je važno da auto bude bezbedan, pouzdan i jeftin za održavanje, kao i da oprosti greške koje novi vozači često prave. Zbog toga su modeli poput "škode fabije", "folksvagena" ili "tojote korole", idealan izbor.
Na Gundulićevom vencu u Beogradu, u ponedeljak uveče, došlo je do nasilja u porodici, kada je pretučena trudnica (24), a sad su isplivali detalji drame nesred ulice
Nesreća se dogodila 28. maja 2025. godine oko 11 časova, tokom promotivne vožnje padobranom iznad mora koju je organizovala firma „Jet Sky Budva“. Let je krenuo iz pravca Slovenske plaže ka otvorenom moru, prema plaži Mogren, kada je došlo do tragedije i mlada devojka je pala u more sa velike visine.
Portparol Kremlja Dmitrij Peskov komentarisao je trenutnu situaciju u odnosima Rusije i Sjedinjenih Američkih Država i napomenuo da je "za tango potrebno dvoje" i da zvaničnici Vašingtona trenutno nisu voljni da to učine.
Iranski ministar spoljnih poslova Abas Arakči kritikovao je izjave libanskog predsednika Džozefa Auna o Iranu, navodeći da bi na osnovu njegovih komentara moglo da se pomisli da je Iran okupirao petinu Libana, raselio četvrtinu stanovništva te zemlje i da je svakodnevno bombarduje.
Ukrajinska vojska je tokom noći 6. juna, prema navodima medija, izvela opsežne napade na više ruskih regiona, gađajući brojne ciljeve, uključujući istorijski lučki grad Kronštat u blizini Sankt Peterburga.
Portparol Kremlja Dmitrij Peskov najavio je nastavak dijaloga između Rusije i Sjedinjenih Američkih Država, navodeći da odnos Moskve i Vašingtona nije postao komplikovaniji.
Američki glumac Džejms Hendi poznat po ulogama u filmovima Top Gan: Maverik i Džumandži, izboden je na smrt u vlastitom domu u Los Anđelesu, saopštila je policija.
Pozorište lutaka "Pinokio" sa ponosom najavljuje premijeru predstave "Luna Luna Park", u režiji Fabricija Montekija, koja će se održati u subotu 6.juna u 19:00 časova.
Slaviša Čurović bio je protiv referenduma 2006. godine i odvajanja Crne Gore, a njegov stav nije podržala produkcijska kuća, te je zadala kukavički udarac!
Astrološka predviđanja za naredne dane ukazuju na nove prilike za zaradu, neočekivane prilive novca i poslovne poteze koji bi mogli da donesu dugoročnu korist za pet horoskopskih znakova.
Tokom letnjih vrućina i kućni ljubimci su izloženi ozbiljnom riziku od pregrevanja, zbog čega je važno prilagoditi njihove aktivnosti i na vreme prepoznati simptome toplotnog udara.
Spor internet, prekidi tokom video-poziva ili sporo učitavanje stranica često se mogu rešiti jednostavnim restartovanjem Wi-Fi rutera, koji može pomoći da mreža ponovo radi stabilno i bez problema.
Pevačica Katarina Didanović, koju je publika upoznala kroz takmičenje "Zvezde Granda" ovih dana ima poseban razlog za radost - uskoro će se drugi put ostvariti u ulozi majke.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar