Politički analitičar profesor dr Miloš Laban komentarisao je trenutnu situaciju na frontu u Ukrajini tokom svog gostovanja u "Info jutru" Informer televizije.
Nenad Vuković, predsednik Udruženja lobista Srbije, govorio je o predstojećim izborima u SAD tokom svog gostovanja u emisiji "Info jutro" Informer TV.
14.05.2024
12:32
- Ne vidim način kako Rusija može da izgubi ovaj rat. Situacija će biti mnogo jasnija za pet meseci. Tramp i njegova stranka imaju malo drugačiji odnos prema Kosovu, a i prema ratu u Ukrajini. Ukoliko on postane predsednik, Ukrajina će izgubiti glavnog saveznika. Mislim da će za pet meseci sve biti rešeno, ali u smislu da bude završen taj rat. Interes Srbije je da se taj konflikt što pre reši. Ukrajina nema svoju ratnu proizvodnju, zavisi od drugih. Situacija za Ukrajinu je sve teža. Pomoć im je sad stigla, ali se situacija na frontu i dalje nije promenila. Opozicija je celu svoju političku poziciju gradila na manipulaciji na izborima, što se ispostavilo kao netačno. Oni ne govore šta će da urade kad dođu na vlast, već samo napadaju protivnike. Opozicija u ovom trenutku nije zrela za to jer nema unutrašnje jedinstvo. Da sam ja njihov savetnik, savetovao bih ih da kažu šta će da urade prvog dana. Oni identifikuju, navodno, probleme, ali ne kažu šta će da urade - rekao je Stevanović.
Direktorka PEP akademije za avijaciju Danka Nešović bila je gost "Info jutra" na Informer televiziji. Ona je analizirala trenutnu situaciju na frontu u Ukrajini.
Aleksandar Lukić sa Instituta za političke studije govorio je za Informer o izjavama američkog zvaničnika, portparola američkog Stejt departmenta Metjua Milera, koji je izjavio da je Iran sam kriv za pogibiju predsednika Ebrahima Raisija jer su "koristili američki helikopter star 45 godina u lošim vremenskim uslovima".
Analitičar Stevica Deđanski bio je gost "Info jutra" na televiziji Informer i komentarisao pad helikoptera iranskog predsednika Ebrahima Raisija, ali i generalnu situaciju na Bliskom istoku.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Izaslanici i savetnici američkog predsednika Donalda Trampa i ukrajinski zvaničnici saopštili su da će se u subotu sastati treći danzaredom, nakon što su postigli napredak u definisanju bezbednosnog okvira za posleratnu Ukrajinu.
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio je danas da SAD više ne učestvuju finansijski u ratu u Ukrajini i da se njegova administracija fokusira na diplomatsko okončanje rata.
Portparol Kremlja Dmitrij Peskov izjavio da su Rusiji dostavljeni detalji mirovnog plana za kraj rata u Ukrajini, o tome rasprava u Moskvi iduće nedelje.
Politički analitičar profesor dr Miloš Laban komentarisao je trenutnu situaciju na frontu u Ukrajini tokom svog gostovanja u "Info jutru" Informer televizije.
Ruski sistem protivvazdušne odbrane S-400 nadmašuje američki Patriot po mobilnosti i raznovrsnosti ciljeva, navodi se u analizi Centra za analizu svetske trgovine oružjem (CAMTO) u ruskom časopisu Nacionalna odbrana.
Rat između blokadera i opozicije ušao je u novu, radikalnu fazu i više se ne zna ko je protiv koga. Izborni krah na lokalnim izborima u Negotinu, Sečnju i Mionici do koske je ogolio pravo stanje stvari unutar blokaderskog pokreta i na površinu izbacio blato u koje su blokaderi u proteklih 13 meseci pokušali da gurnu celu Srbiju.
Stravičan slučaj maloletnog Vuka R. (13) iz Kraljeva, kog je fizički i verbalno zlostavljala grupa vršnjaka iz škole, bacavši na njega petarde i trerajući ga da ulazi u reku Ibar i viče: "Ja sam Ćaci", pokazuje šta je našem društvu u poslednjih godinu dana uradila blokaderdska fašistička ideologija.
Posle 18 godina, klupko oko prodaje NIS-a se odmotava, ali učesnici te sramne odluke upetljali su se u sopstvene laži, pa se više ne zna ni ko pije, ni ko plaća.
Sve više roditelja svakog dana dovozi decu u školu, što je pomodarstvo, tvrde korsnici društvenih mreža. Upravo ova tema zapalila je internet, jer mnogi tvrde da je to nekada bio blam, a danas trend sa Zapada.
Povodom aktuelnih sankcija Naftnoj industriji Srbije oglasio se i generalni sekretar Udruženja naftnih kompanija Srbije Tomislav Mićović i otkrio da je trenutna situacija prilika da se rafinerija u Pančevu vrati u srpske ruke!
Studentski centar Novi Sad juče je objavio preliminarnu listu za smeštaj studenata starijih godina u studentskim domovima u Novom Sadu, Somboru i Zrenjaninu, a konačna lista biće objavljena 15. decembra.
U Mašinsko-saobraćajnoj školi u Čačku otvorena je izložba pod nazivom „Moja ćirilica”, autorke Olgice Stefanović, akademske slikarke i ikonopisca iz Novog Sada.
Do ubistva u Čačku došlo je rano jutros, a iako su prve informacije ukazivale na to da je ovo trostruko ubistvo, ispostavilo se da je reč o samoubistvu i dvostrukom ubistvu
Čačak je potresao jeziv masakr u jednoj porodičnoj kući, a u kojoj su pronađena tela majke, oca i sina. Komšije stradalih otvorile su dušu za Informer.
Tokom sledeće nedelje, vojni objekti u Ukrajini biće napadnuti kao odmazda za napad dronom na soliter u Groznom, izjavio je danas lider Čečenije Ramzan Kadirov.
Kao odgovor na napade Ukrajine, ruska vojska je pokrenula masovni udar raketama "Kinžal" na ukrajinske vojno-industrijske komplekse i energetska postrojenja, saopštilo je rusko ministarstvo odbrane.
Najmanje 11 osoba je ubijeno, a više od deset povređeno u masovnoj pucnjavi u hostelu u Ateridžvilu, u blizini Pretorije, saopštila je južnoafrička policija.
Izaslanici i savetnici američkog predsednika Donalda Trampa i ukrajinski zvaničnici saopštili su da će se u subotu sastati treći danzaredom, nakon što su postigli napredak u definisanju bezbednosnog okvira za posleratnu Ukrajinu.
Književnik Radivoj Raša Popov je pre 11 godina doživeo veliku neprijatnost kada su ga napala dvojica maloletnika koji su mu oteli novac, a onda pokušali i da provale u njegov stan.
Vlasnica mačke Nikola (24) želela je da proveri da li se njena ljubimica Mila smirila i naučila da se ne igra jelkom, ali je eksperiment propao za svega nekoliko minuta.
Privatni detektiv Rejmond Rano, koji više od 30 godina prati bračna neverstva, tvrdi da postoji jedan vrlo jasan znak koji često otkriva muškarce koji varaju, a to je stanje njihovog automobila.
Fejsbuk Dejting poslednjih meseci privlači sve više pažnje, ali mlađi korisnici i dalje teško dolaze do mečeva. Starija publika mnogo bolje koristi ovu opciju, dok mladi sve češće prelaze na druge aplikacije.
Nova 2026. godina se bliži, a evropske metropole već spremaju spektakl kakav se pamti. Ovo je lista gradova koji su uvek rasprodati i poznati po dočeku o kom se priča mesecima.
Veljko Kuzmančević, suprug modne dizajnerke Verice Rakočević, ispričao je kako se odrekao potomstva i da nakon očeve smrti nikada nije posetio njegov grob.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar