Opozicija ne prestaje da poziva na mržnju i nasilje, ali i da opstruiše rad i napredak Republike Srbije. O tome su u Info jutru govorile narodni poslanik Milica Nikolić i prof. dr Aleksandra Tomić, član Predsedništva SNS.
Narodni poslanik Milica Nikolić, ističe da opoziciju narod ne želi i da je dobro zapamtio period njihove vladavine.
- Skupština nije mesto za cirkus, ali opoziciju ne zanima ništa za život naših građana. Godinama ranije opozicija je koristila razne tragedije za svoje političke poene. Narod ih ne želi i narod je zapamtio period njihove vlasti. Mučni predlog zakona je obilovao lažima koje oni uopšte nisu istražili. Pokazali su ozbiljnu neodogovrnost prema građanima. Oni su nepismeni i neozbiljni ljudi se igraju sa državom - rekla je Nikolić.
Foto: Inofrmer/Pedja Milosavljević
Milica Nikolić i Aleksandra Tomić
Prof. dr Aleksandra Tomić, član Predsedništva SNS, navodi da opozicija želi da izazove radikalizaciju i netrepeljivost prema Aleksandru Vučiću i SNS.
- Opozicija se uplašila da na sednicu dođe predsednik Vučić, pa nisu hteli da on dođe. Predlog je neustavan i zaustavlja razvoj Srbije, a i prepun je neistina. Cilj im je da akumuliraju netrepeljivost prema predsedniku Vučiću i SNS, a glavni cilj je da se izađe na ulicu. Žele da radikalizuju sve i da izvedu ljude na ulice, ali i da ih zadoje svojim neistinama. Da se ovaj lažni zakon usvoji, to bi bio ogroman presedan, istorijski - kazala je Tomić.
Urednik i novinar opozicione Jugpres informativne agencije, Ljiljana Stojanović, napala je ministarku Đurđević Stamenkovski na konferenciji za štampu u Leskovcu. O tim gnusnim ofanzivama opozicije, govorila je u Info jutru ministarka za brigu o porodici Milica Đurđević Stamenkovski.
Autošovinisti Nenadu Čanku juče je uručeno priznanje "Počasni građanin Tuzle" u tom gradu u Bosni i Hercegovini, a tom prilikom jasno je promovisao ideju separatizma, te pozvao na odvajanje Vojvodine, O tome su govorili gosti Info jutra Aleksandar Đurđev, Srpska liga i Radovan Arežina, član SPS.
Ilija S. Filipović, blokader iz Valjeva, heroinski zavisnik i sitan diler, jedan je od glavnih krivaca za širenje dezinformacija i pozivanja na linč i ubijanje policajaca posle blokaderskog protesta u tom gradu 14. avgusta prošle godine.
Na tajkunskoj televiziji "Nova S" vlada opšta panika i vanredno stanje. Tajkunska dvorska luda i blokaderski novinar sa medijske trovačnice Nova S Željko Veljković u emisiji je priznao da u redovima blokadera besni pravi rat, a onda se usred programa uplašio - koga drugog nego Informera.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić poručio je da nema problem da se utvrdi odgovornost svakog policajca koji je eventualno prekoračio ovlašćenja, ali je istovremeno ukazao na ono što pojedini blokaderski mediji prećutkuju kada izveštavaju o protestima i nasilju.
Ministar spoljnih poslova Rusije Sergej Lavrov izjavio je danas da će ruska strana samostalno birati ciljeve za odgovor na razbojništvo i piratstvo zapadnih zemalja, pri čemu oni ne moraju da se nalaze u istim vodama.
Dok blokadersko glasilo N1, pokušava da prikije nasilje u Valjevu i da "dečka" u plavom šorcu predstavi kao nevinu žrtvu, snimak samog događaja pokazuje potpuno drugačiji kontekst.
Ministar spoljnih poslova Rusije Sergej Lavrov poručio je da je predsednik Srbije Aleksandar Vučić iskusan političar, Evropska unija ga ucenjuje, ali on hrabro podnosi taj pritisak.
Članica Predsedništva SNS i ministarka privrede Adrijana Mesarović oglasila se na svom Instagram profilu podsećajući na horror scene koje Srbija nikada ne sme i neće zaboraviti.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obišao je radove na izgradnji kompleksa Ekspo 2027 i poručio da je neophodno dodatno ubrzati sve aktivnosti, jer su ostala još tri i po meseca do predaje ključeva.
Pravi dramatični prizori odvijaju se na Bežanijskoj kosi gde je, prema prvim informacijama, za sada nepoznata osoba ubacila eksplozivnu napravu u dvorište jedne porodične kuće.
Srbin (57) uhapšen je u Italiji nakon dojave građanina, a policija je utvrdila da je koristio čak 16 različitih imena. Povezuju ga i sa velikom provalom iz 2018. godine.
Policija je prilikom pretresa stana u Staroj Pazovi pronašla oko 270 grama materije za koju se sumnja da je amfetamin. Protiv osumnjičenog M. M. (37) biće podneta krivična prijava.
Ukrajinski muškarci starosti od 23 do 60 godina, koji beže od ruskog rata protiv Ukrajine i koji nisu oslobođeni vojne službe, više ne mogu da dobiju privremenu zaštitu u Nemačkoj i mogu se suočiti sa deportacijom.
Švedski parlament Riksdag je u četvrtak usvojio zakon kojim se granica krivične odgovornosti snižava sa 15 na 14 godina, samo mesec dana uoči parlamentarnih izbora, a zakon će stupiti na snagu 10. septembra, javlja Le Parisien.
Japanska vlada razmatra moguće kontramere zbog posete ruskog predsednika Vladimira Putina jednom od četiri ostrva pod ruskom kontrolom na koja Japan smatra da polaže pravo, dok je Tokio već uputio protest Moskvi.
Predsednik Rusije Vladimir Putin spreman je da ponovo primi američke pregovarače Stivena Vitkofa i Džareda Kušnera, druga je stvar sa čime će oni doći, rekao je ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov.
OpenAI radi na novoj funkciji za ChatGPT koja će značajno olakšati pravljenje stikera za WhatsApp. Umesto dosadašnjeg procesa, korisnici će moći da prave i dodaju stikere direktno u aplikaciju.
Stručnjaci savetuju parovima da svakodnevno pronađu vreme za razgovor koji nije vezan za roditeljske obaveze, otvoreno govore o svojim osećajima i bliskost grade kroz male korake, nežne dodire i međusobnu pažnju.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.