• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video
author image
Informer.rs

Novinar

14.01.2025

09:43

(VIDEO) Iza ukrajinskog napada na turski tok stoje strani centri moći

Inofrmer/Pedja Milosavljević

Live TV

(VIDEO) Iza ukrajinskog napada na turski tok stoje strani centri moći

Podeli vest

Gost "Info jutra" na Informer televiziji bio je stručnjak za energetiku Dragan Škobalj. Govorio je o napadu Ukrajine na Severni tok Rusije, analizirajući moguće posledice i strategije u energetskoj sigurnosti.

- Mađarska, Srbija i Bugarska našle bi se u velikom problemu kada bi pao Severni tok, on ima dva kraka jedan koji ide ka Turskoj a drugi koji ide ka Jugoistočnoj Evropi. Nije to samo napad Ukrajine nego centara moći, kada gubite onda vam je sve dozvoljeno, pa država kreće da se bavi terorizmom - rekao je Škobalj. 

Foto: Aleksandar Jovanović Cile

 

On se dotakao i goruće svetske teme-Grenlanda:

- Grenland će pokušati Amerikanci da pripoje, ogromna je to površina. To utiče i na Arktik, a tamo aspiracije imaju Kina i Rusija. Kina je u naletu, najbolje bi bilo kada bi se to reflektiralo dogovorom između SAD, Rusije i Kine. SAD imaju ogroman javni dug zato i žele Grenland zato. 47000 milijardi dolara je njihov dug. SAD ne upravlja predsednik već centri moći. - zaključio je Škobalj.

 

Kompletnu emisiju možete videti u nastavku: 

 


Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Boža Đelić - Povratak žutih derikoža
Politika

Boža Đelić - Povratak žutih derikoža

Aktivno učešće Božidara Đelića, poznatijeg kao „Boža derikoža“, bivšeg ministra finansija iz vremena DOS-a i žutog preduzeća Demokratske stranke, u aktuelnim pokušajima rušenja države može da začudi samo naivne i zaboravne.

27.04.2026

16:47

Društvo

Menja se izgled srpskog pasoša: Ovo su svi detalji
Društvo

Menja se izgled srpskog pasoša: Ovo su svi detalji

Izmenama objavljenim u "Službenom glasniku", Srbija uvodi novu generaciju pasoša sa osveženim dizajnom i unapređenim sigurnosnim elementima, koji bi trebalo dodatno da otežaju falsifikovanje i usklade dokument sa savremenim standardima.

27.04.2026

16:30

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set