Danijela Nikolić (35), samohrana majka iz Jadranske Lešnice, zaposlena u lokalnoj školi, nestala je bez traga u četvrtak uveče, 13. marta, oko 19.15 sati. Iza sebe je ostavila samo dva pisma koja otvaraju više pitanja nego što daju odgovora, a njeni najbliži otkrili su nam uznemirujuću priču...
- Ovo se ranije nikada nije dogodilo. Ima malo dete, ostavila je u kući sve, novac, dokumenta, telefon. Samo je izašla iz kuće, a ćerkici je rekla da ide do prodavnice i od tada joj se gubi svaki trag. Pretražili smo sve, zajedno sa komšijama i prijateljima, ali kao da je propala u zemlju - drhtavim glasom kaže njen otac Branislav.
Porodica je uspela da rekonstruiše poslednje trenutke njenog kretanja zahvaljujući snimcima sa sigurnosnih kamera.
Danijela je viđena kako odlazi u pravcu Gornjeg Dobrića, a zatim kao da je neko zaustavio vreme, nema je. Samo nekoliko minuta kasnije njen trag nestaje.
Foto: printscreen
Danijela je nestala 13. marta oko 19.15
- Taj čovek, sa kojim je bila u vezi, joj je pretio smrću! Pretio joj je da će zapaliti kuću, nauditi detetu. Više puta je prijavljivan policiji, ali ništa nije urađeno. Ona se svakodnevno borila sa strahom, ucene su bile stalne. Pronašli smo punu kesu njene kose, imala je pečate na glavi. To svi znaju, čak i dete može da potvrdi - kaže Darinka, koja je došla sa mužem iz Beograda da traži sestru.
Uprkos prijavama i svedočenjima, reakcija nadležnih organa, kako kaže, izostala je.
Danijela je i na sam dan nestanka bila u policiji, ali porodica ne zna da li je uopšte sačinjen i zapisnik.
- Razgovor u policiji je čak snimila telefonom, da ostane dokaz. A sada, posle više od 80 sati, još niko nije pregledao snimke kamera duž puta, niko nije proveravao automobile koji su tuda prošli - priča ogorčeno Darinka.
Pisma koja je Danijela ostavila, kako kaže, nisu bila oproštajna. Naprotiv, bila su vapaj za pomoć, kaže Darinka.
Govorila je o tome da ne zna kako dalje, da se oseća sama, bez podrške.
- Navela je jasno, ako joj se nešto dogodi, da će jedan čovek biti odgovoran. Nije planirala da ode. Nije ostavljala stvari nedovršene. Njena kuća je uredna, frižider pun. Drva su isečena za zimu. Imala je planove - objašnjava sestra i nada se da će se javiti odnekud i da je živa.
Jedna ulica u Jagodini uskoro će poneti ime Dragana Markovića Palme, nedavno preminulog dugogodišnjeg predsednika Jedinstvene Srbije i čelnika opštine Jagodina.
Nedići iz Trbušana kod Čačka već pola veka uživaju ugled poznatih povrtara u ovom kraju. U njihovim plastenicima već u martu stiže prvo povrće, a odatle, pravac - čačanska pijaca!
Poštovaoci čuvenog pesnika Mike Antića obeležili su godišnjicu njegovog rođenja, a osim pesama i njegovog boemskog duha, jedan stariji Novosađanin prisetio se anegdote iz Mikinog života.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Jedna ulica u Jagodini uskoro će poneti ime Dragana Markovića Palme, nedavno preminulog dugogodišnjeg predsednika Jedinstvene Srbije i čelnika opštine Jagodina.
Na društvenim mrežama pominje se mogući datum sahrane generala Ratka Mladića, što još uvek nije potvrđeno. Međutim, ono što je zanimljivo jeste činjenica da je istog datuma najavljen dolazak pevača Dine Merlina u Kraljevo, uprkos protivljenju naroda i potpisivanju peticija da se koncert otkaže!
Naši preci verovali su da vremenske prilike na Veliku Gospojinu mogu da nagoveste kakav nas period čeka. Posmatrali su nebo, kišu, sunce i promene u prirodi, tražeći u njima znakove za jesen i zimu.
Grasijela Gati Santana, predsednica Međunarodnog rezidualnog mehanizma za krivične tribunale, odredila je sudiju Ijana Bonomija da sprovede istragu o okolnostima smrti generala Ratka Mladića.
Zastupnik u Hrvatskom saboru i gradonačelnik Svete Nedelje Dario Zurovec pridružio se plejadi onih koji seire zbog ubistva Ratka Mladića u Haškom tribunalu.
U minjaku i sportskom izdanju, Dušica Topić je saznala informaciju da Exatlon traje 3 meseca koja ju je očigledno zatekla, a njen izraz lica sve je rekao.
Mišićavi sportista i profesor fizičkog vaspitanja Mensur Ajdarpašić otkrio je šta publika može da očekuje od njega pred start druge sezone najvećeg sportskog rijalitija Exatlona Srbija.
Voditeljka Tijana Jović pokazala je zanosnu liniju i otkrila koje vežbe radi kako bi održala formu pred početak druge sezone "Exatlona", u kojoj će se pojaviti u ulozi voditeljke sportskog rijalitija.
Nakon što smo objavili vest da Mensur Ajdarpašić ulazi u "Exatlon", komentari ispod Informerove objave na Instagramu samo pršte, a oglasio se i Dejan Dragojević koji je pozdravio potez kolege iz drugog rijalitija!
Pavle Bošković, poznatiji kao Gazda Paja, od septembra ulazi u "Exatlon Srbija", gde će morati da pokaže koliko su mu fizička spremnost, disciplina i izdržljivost na zavidnom nivou., a ovo je njegov profil
Carinici pretresom vozila nalaze bukvalno na sve i svašta, od droge, oružja, do nakita, markirane garderobe, šverca ljudi, ali ono što su otkrili na graničnom prelazu "Vrška Čuka", i danas se prepričava sa smehom iako se sve desilo pre nepunih sedam godina.
Slučajni prolaznik zatekao je juče ujutru jeziv prizor ispod Mosta na Adi u Beogradu, gde je pronašao nepomično telo starijeg muškarca kako leži u lokvi krvi.
Ćerka Kazimira Joneskua, bivšeg rumunskog političara, pronađena je mrtva na jednoj farmi u opštini Mušatešti, u okrugu Arđeš u Rumuniji, gde je boravila nekoliko dana kod prijatelja.
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp objavio je na društvenoj mreži "Trut sošl" memorandum direktora Američkog geološkog zavoda Neda Mamule u kojem je navedeno da je jezero Ontario zvanično preimenovano u "Jezero Amerika".
Nakon vesti o smrti generala Ratka Mladića, u javnosti su ponovo oživele brojne reakcije, sećanja i ranije izjave poznatih ličnosti o njegovoj ulozi u ratnim dešavanjima devedesetih godina.
Sinoć je u Zaječaru počeo tradicionalni rok spektakl, 59.Gitarijada koja se održava u podnožju Kraljevice uz rokere koji su pristigli iz svih gradova Srbije, ali i iz inostranstva.
Bećarac sa mesom je ukusno, izdašno jelo koje spaja sočne komade mesa sa bogatim satarašem od luka, paprike i paradajza. Priprema se jednostavno, u jednoj šerpi ili tiganju, pa je odličan izbor za ukusan i brz porodični ručak.
Ako ste prekuvali slatko pa je postalo pregusto ili počelo da se šećeri, ne morate ga bacati. Problem se lako može rešiti ponovnim zagrevanjem, kako bi se kristali šećera otopili.
Uz aplikaciju koja prepoznaje zvuk tapšanja, telefon može da se oglasi, zavibrira ili uključi blic čak i kada je utišan. Na taj način možete lako pronaći telefon ukoliko ne znate gde ste ga ostavili.
Španski vetar je torta kojoj je teško odoleti već pri prvom zalogaju. Kremasta, bogata i prepuna ukusa lešnika i čokolade, osvaja savršenim spojem nežnih kora i raskošnog fila.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.