Kilogram mladih krompirića pre tačno sedam dana koštao je 1000 dinara! Mnogi su se šalili da će ga kupovati na komad, ali, kako stari, to mu cena pada!
Prodavci na niškim pijacama ovih dana nude i mladi krompir, ali cena mu polako pada. Najpre je bio 600 dinara, a sada se prodaje za 500, tačnije 499 dinara!
Prodavac na niškoj pijaci "Krive livade" Dejan Asanović kaže da je cena mladog krompira "jaka" i u Nišu, zato što proizvođači nude male količine.
- Nabavljam ga od jednog proizvođača iz Pukovca. To su male količine jer to nije proizvodnja na otvorenom već u plastenicima. Uspem da prodam sve što donesem na pijacu. Ljudi kupuju po kilogram, dva - rekao je Asanović i kroz smeh dodaje da još niko nije tražio na komad.
Foto: D. K.
NIška pijaca "Krive livade"
Na pijaci "Krive livade" prodaje se i stari, prošlogodišnji krompir, a prodavci kažu da je uglavnom reč o krompiru iz Francuske ili sa Kopaonika.
- Ovaj iz niškog kraja više ne može da koristi, prošlo mu je vreme. Kad počnete da ga ljuštite unutra je skroz crn. On je jeftin sada, ali šta vredi kada mu je kvalitet loš. Kopaonički krompir je puno bolji, valjda zato što je tamo dosta hladnije nego ovde - objašnjava Asanović.
Kilogram prošlogodišnjeg belog krompira je 100 dinara, a crvenog 120.
Nedavna objava na društvenoj mreži "Iks" podigla je buru među građanima da se zapitaju: da li na našim livadama raste cvet od koga se pravi najskuplji začin na svetu?
Petoro penzionera iz Petrovca na Mlavi koji su tri dana bili "zarobljeni" u šumi Nacionalnog parka Beljanica zahvaljuju svojim spasiocima i poručuju da je za put, ma kud da se krene, obavezna dobra priprema.
Ako volite da igrate "Zanimljivu geografiju" ili "Zempljopis" , moguće je da ste se susreli sa tim da igrači u kolonu "planina" na slovo "D" upišu Divčibare. E, tu greše!
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Nedavna objava na društvenoj mreži "Iks" podigla je buru među građanima da se zapitaju: da li na našim livadama raste cvet od koga se pravi najskuplji začin na svetu?
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas na skupu građana u Banovom Polju da treba da se reši pitanje izvorišta vode u Crnoj Bari za pet sela u okolini Bogatića, kao i da se urade putevi.
Uoči dolaska predsednika Srbije Aleksandra Vučića u selo Bogatić, na ulicama ove mačvanske opštine već je počelo masovno okupljanje hiljada građana koji sa ponosom i osmehom žele da dočekaju svog predsednika i čuju snažne poruke koje donosi.
U manastiru Svetih arhangela kod Prizrena danas je u prisustvu velikog broja vernika na liturgiji i rezanjem slavskog kolača obeležena slava - Sveti Arhangel Gavrilo, a takozvana kosovska policija je na ulazu u portu pretresala vernike.
Dok su im puna usta bila navodne borbe za narod, slobodu mišljenja i izbora, brige za budžet i građane, maske su pale na najbrutalniji mogući način - licemerje, izdaja i međusobni obračuni razorili su redove blokadera.
Urednik tajkunske Nove S Slobodan Georgiev doživeo je potpuni debakl na društvenoj mrežama nakon što je izmislio napad na predsednika Aleksandra Vučića! Na njegove nebuloze i izlive panike odmah je reagovala novinarka TV Pink Gordana Uzelac
Prošlo je šest godina od kada je vođa "kavačkog klana" Radoje Zvicer preživeo kišu metaka u elitnom delu Kijeva, a novi detalji iz dešifrovane Skaj aplikacije i dalje šokiraju javnost.
Na današnji dan navršava se tačno godinu dana od stravične saobraćajne nesreće u kojoj su život izgubile nerazdvojne prijateljice Bojana Ć. (22) i Jelena R. (22) iz Lazarevca. Teška tragedija dogodila se u mestu Čepelica na putu Bileća–Trebinje, kada je automobil u kom su se nalazile devojke sleteo s puta i direktno se zakucao u kamion iz suprotnog smera.
Muškarac (67) uhapšen je u Šavniku zbog sumnje da je izvršio krivično delo nedozvoljene polne radnje na štetu devojke (17), saopšteno je iz Uprave policije.
Zagrebačka policija završila je kriminalističku protiv državljankom Španije (32) zbog sumnje da je pokušala prokrijumčariti gotovo 15 kilograma marihuane preko Međunarodnog aerodroma Zagreb.
Predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski sastaće se sa predsednikom Sjedinjenih Američkih Država Donaldom Trampom u Beloj kući u utorak, 28. jula, prenosi "ABC Njuz", pozivajući se na portparola Bele kuće.
Reakcija Moskve na eventualne nove predloge i formule za rešavanje situacije u Ukrajini zavisiće od toga u kojoj meri su oni u skladu sa interesima Rusije, izjavio je danas portparol ruskog predsednika Dmitrij Peskov.
Savet bezbednosti Ujedinjenih nacija zakazao je za sutra, na zahtev Ukrajine, hitnu sednicu zbog masovnog ruskog napada na Kijev, kao i zbog ruskih napada na civilne brodove u Crnom moru.
Porodica se oprašta od bračnog para Alme i Denisa Okanovića koji su među petoro stradalih planinara iz Bosne i Hercegovine koji su pokušali da osvoje najviši vrh Evrope, planini Elbrus u Rusiji.
Eksplicitne scene iz domaćih hit-serija poslednjih godina redovno podižu prašinu, dele publiku i otvaraju pitanje da li je reč o umetničkoj slobodi ili lovu na gledanost.
Za Bikove, Device, Škorpije i Ribe bi naredni meseci mogli da označe kraj dugotrajnog perioda neizvesnosti i početak stabilnijeg i uspešnijeg životnog razdoblja.
Jugoslovenka je tradicionalni kolač koji je nekada zauzimao posebno mesto na trpezama širom bivše Jugoslavije. Bio je omiljen među domaćicama jer se pripremao od jednostavnih i pristupačnih sastojaka, a uvek je uspevao.
Ako želite da svoju baštu održavate prirodnim putem, ljuske od crnog luka mogu vam biti veoma korisne i predstavljati odličnog pomagača u nezi biljaka.
Od Gugla se traži da izmeni način poslovanja i pravila koja primenjuje na svoje dve velike platforme - Search i Play Store. Cilj tih promena je da se obezbedi pravednije funkcionisanje i veća konkurencija na tržištu.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.