Posle 18 godina Opšta bolnica i Dom zdravlja u Šapcu ponovo su pod "istim krovom" - u Zdravstvenom centru Šabac.
U novoosnovanoj zdravstvenoj ustanovi ponovo su spojene primarna i sekundarna zdravstvena zaštita, što će, kako uverava prvi v.d. direktora dr Milivoje Đurić, najveću korist doneti pacijentima.
- Oni će u što skorije vreme primetiti pozitivan pomak, prvenstveno kada je reč o zakazivanju i brzini u realizaciji pojedinih dijagnostičkih procedura. Dan spajanja Opšte bolnice i Doma zdravlja možemo da navedemo kao datum koji označava novo poglavlje šabačkog zdravstva. Posebnu zahvalnost dugujem Ministarstvu zdravlja Republike Srbije na svesrdnoj pomoći i podršci tokom ovog procesa, kao i na kontinuiranom ulaganju u opremu i modernizaciji usluga - rekao je dr Đurić i kao prioritet najavio početak rada angio sale.
Foto: T. C.
Rukovodstvo Zdravstvenog centra u Šapcu
Dr Milomir Maksimović, pomoćnik direktora za sekundarnu zdravstvenu zaštitu ističe da su skoro sve službe u Opštoj bolnici modernizovane, što pruža efikasnije lečenje i dijagnostiku.
- Pored magnetne rezonance i 64–slajsnog skenera, nabavljen je operacioni ortopedski sto sa ekstenzijom, koji je omogućio da se uvedu nove savremene minimalno invazivne hirurške procedure u ortopediji. Kompletno je renovirana Služba patologije i naši patolozi su počeli su da rade i imunohistohemijske analize zbog kojih su pacijenti ranije morali da putuju u Beograd i rezultate čekaju dva meseca, a sada ih dobiju za dve do tri nedelje u svom gradu – rekao je dr Maksimović.
Najveće bogatstvo šabačkog zdravstva su zaposleni kojih je u novom Zdravstvenom centru ukupno 1615, a od ovog broja 297 su lekari i 682 medicinske sestre i tehničari.
U rukovodećem timu direktora dr Đurića, infektologa i epidemiologa koji je pre četiri godine odlikovan Zlatnom medaljom za zasluge, pored dr Milomira Maksimovića su i dr Jasmin Osmanović, specijalista urgentne medicine i viša medicinska sestra Slađana Jovanović.
Uprava novog Zdravstvenog centra potvrdila je da će se uz podršku države i lokalne samouprave graditi nova bolnica u Šapcu i da će to biti najveća investicija u zdravstvo u ovom kraju.
Višedecenijskom problemu meštana Draginca, Velikog Sela i Bradića konačno se nazire kraj. Sredstvima "Srbijavoda“ sanirano je korito reke Jadar pa više ne bi trebalo da bude straha od poplava.
U selu Dubrava, na tromeđi Srbije, Bosne i Crne Gore, gde je nekada vrvelo od života, danas živi samo jedan čovek. Ali, čvrsto je rešio da to promeni...
U Gornjoj Trnavi kod Topole održana je tradicionalna rakijada na kojoj su se birale najbolje rakije od čak 184 uzoraka! Ali i ovaj rekordan broj nije bio glavno iznenađenje skupa.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Višedecenijskom problemu meštana Draginca, Velikog Sela i Bradića konačno se nazire kraj. Sredstvima "Srbijavoda“ sanirano je korito reke Jadar pa više ne bi trebalo da bude straha od poplava.
Rusija bi zahvaljujući naglom rastu proizvodnje i stotinama novih nalazišta mogla da dodatno učvrsti položaj među najvećim svetskim proizvođačima zlata, a prema zvaničnim procenama Moskve ove godine bi mogla da dostigne čak 500 tona.
Blokaderi su međusobno zaratili na svim frontovima i potpuno izgubili kompas, što se danas najbolje može videti na primeru poznate glumice Bojane Maljević, koja je po napuštanju blokaderske liste postala meta najstrašnijeg linča u režiji onih u čijim je redovima do juče stajala.
Dežurni politički lešinari i blokaderi, prešli su sve granice ljudskosti - šire bolesne izmišljotine o smrti bolesnog generala Ratka Mladića i javno slave njegovu navodnu smrt!
Nišlija Martin Ivić (36) optužen za ubistvo Darka Vacića (27) danas je pred Višim sudom priznao zločin ali je odbio da rasvetli misteriju zbog čega je sa više hitaca iz pištolja lišio života čoveka sa kojim se družio.
Pred Posebnim odeljenjem za organizovani kriminal Višeg suda u Beogradu danas je doneta i javno objavljena presuda u velikom predmetu protiv pripadnika ozloglašenog Balkanskog kartela. Optuženi Slobodan Kostovski, Nikola Stojadinović, Nebojša Subin i Bojan Kopitović oglašeni su krivim za ilegalnu trgovinu više od dve tone kokaina koji je zaplenjen 24. avgusta 2024. godine na Atlantskom okeanu.
Zamenik komandanta Vazduhoplovnih snaga Ukrajine Pavlo Jelizarov najavio je ostavku 16. jula, dan nakon što je predsednik Volodimir Zelenski smenio Mihaila Fedorova sa mesta ministra odbrane u okviru najnovije rekonstrukcije svoje administracije.
Odlazeći britanski premijer Kir Starmer obećao je danas 300 miliona evra pomoći za opremanje Ukrajine eskadrilom od 16 borbenih aviona Gripen švedske proizvodnje.
Iran je saopštio da je Ormuski moreuz nepovrediva "crvena linija", upozoravajući da bi, ukoliko američki predsednik Donald Tramp sprovede pretnju i napadne iransku infrastrukturu, Iran uzvratio napadima na svu infrastrukturu širom regiona Persijskog zaliva.
Turski ministar spoljnih poslova Hakan Fidan izjavio je danas da Turska poziva sve strane da ne dozvole širenje rata u Ukrajini na Crno more, jer bi to predstavljalo ozbiljnu pretnju regionalnoj bezbednosti.
Iako rashlađen prostor pruža brzo olakšanje tokom vrelih dana, nepravilno korišćenje klima-uređaja može negativno uticati na zdravlje. Zbog toga je važno pridržavati se osnovnih pravila i koristiti ga na pravilan način.
Saznajte dva jednostavna načina da osušite kajsije bez korišćenja sušare i napravite ukusno domaće suvo voće koje možete čuvati i uživati u njemu tokom cele godine.
Pevačica Stanojka Mitrović Ćana doterala je liniju, a na snimcima koji kruže internetom uverili smo se da pevačica nikada bolje nije izgledala - Ali nije jedina!
Pevačica Anastasije Ražnatović i fudbaler Nemanje Gudelja juče su dobili sina Ilijana, koji je uneo radost u njihov dom u Sevilji, koji je lukuzan i izgleda poput domova iz časopisa.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.