U Tršiću, rodnom mestu Vuka Karadžića i ove godine "ukrstili su se" najneobičniji brkovi regiona! Da! Došli su ovde da se pokažu i pobede, ali, samo jedan je mogao biti Vuk...
Tradicionalno takmičenje "Brkovi po Vuku" u okviru Lila Lo festivala privuklo je veliku pažnju. Pobednika nisu odlučili samo dužina, oblik i negovanost brkova.
Svaki takmičar morao je da pred žirijem izgovori i jednu narodnu poslovicu ili Vukovu izreku, pa su se kroz nadmetanje čule mudrosti koje je Vuk Karadžić sačuvao od zaborava.
Titulu najboljih brkova ove godine poneo je Stevan Vidović iz Golubinaca, drugo mesto osvojio je Filip Stanišić iz Prhova, dok je treći bio Slavko Zečević iz Podgorice.
Takmičili su se i Milivoje Pavlović iz Grdelice, Dejan Batinić iz Bečeja, Slavko Vragolić iz Ćokešine, Milenko Stefanović iz Loznice, Ilija Matić iz Tršića i Milan Dabić iz Vukovara.
- Muškarac bez brkova je kao jelo bez soli - kažu brkajlije u šali.
Mnogi su bili iskreni i otkrili da su brkove počeli da gaje da bi se dopali ženama.
"Brkovi po Vuku" odavno nije samo izbor najlepših brkova. Spoj humora, tradicije i narodnog stvaralaštva čini ga jednim od najupečatljivijih programa LilaLo festivala, a upravo obavezno kazivanje poslovica podseća da je Vukovo nasleđe mnogo više od jezika, jer ono čuva duh i mudrost naroda.
Deveti LilaLo festival organizovala je Turistička organizacija grada Loznice, a tokom tri dana posetioci su mogli da uživaju u bogatom programu za decu i odrasle, radionicama, predstavama, koncertima i brojnim sadržajima u Loznici, Tršiću i Banji Koviljači.
Na jednoj svadbi u Kragujevcu nakon održane zdravice, kum je pročitao staro pismo mladoženje u kojem piše da se nikada neće oženiti i da ide iz zemlje, nakon čega je nastao potpuni haos.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Na jednoj svadbi u Kragujevcu nakon održane zdravice, kum je pročitao staro pismo mladoženje u kojem piše da se nikada neće oženiti i da ide iz zemlje, nakon čega je nastao potpuni haos.
Hakeri povezani sa Iranom uspeli su da potpuno zaustave rad jedne britanske elektrane na čak četiri dana, što se smatra jednim od najozbiljnijih sajber udara na energetsku infrastrukturu Ujedinjenog Kraljevstva, objavio je britanski Telegraf.
Dva američka aviona-cisterne KC-135 napustila su bugarsku vojnu bazu Bezmer, gotovo mesec dana nakon što je njihovo raspoređivanje izazvalo bes Teherana i proteste lokalnog stanovništva, koje je strahovalo da bi upravo zbog američkog prisustva jugoistok Bugarske mogao da postane meta iranskih raketa i dronova.
Nakon što su blokaderi doživeli potpuni debakl sa vetiranjem profesora Građevinskog fakulteta Vladana Kuzmanovića, u njihove redove ušao je neviđeni haos!
Potpredsednica Vlade i ministarka privrede Adrijana Mesarović oštro je reagovala na najnovije ispade Marinike Tepić, istakavši da dežurni opozicioni glasnogovornici ne mogu da se pomire sa činjenicom da većinska Srbija pruža nepodeljenu podršku predsedniku Aleksandru Vučiću.
Predsednica Narodne skupštine Ana Brnabić poslala je snažnu i dostojanstvenu poruku tokom obilaska prigradskih naselja u Beogradu, naglasivši da je politika koju vodi vlast politika zajedništva, mira i stabilnosti, te da u ujedinjenoj Srbiji nikada neće biti građana prvog i drugog reda!
Blokaderi Saobraćajnog fakulteta Univerziteta u Beogradu još jednom su dokazali da nema te nesreće koju oni neće iskoristiti za samopromociju i sticanje jeftinih političkih poena.
Voditelji druge sezone Exatlona Tijana Jović i Aleksa Erski mnoge su nasmejali simpatičnim i opuštenim razgovorom, koji je već na samom početku nagovestio sjajnu atmosferu i odličnu energiju među njima.
Pred početak druge sezone najvećeg sportskog rijalitija Exatlon, pobednica prve sezone Nevena Petrović sa novinarkom Informera Jelenom Dimitrijević u otvorenom razgovoru otkrila sve o iskustvu koje joj je promenilo život.
Stravičan udes odigrao se juče u popodnevnim satima u obrenovačkom naselju Zvečka, gde su se tri automobila silovito zakucala jedan u drugi, pri čemu su povređene dve osobe.
Od početka avgusta, Srbiju je potreslo nekoliko svirepih i hladnokrvnih ubistava. Najdrastičniji su piljar na Karaburmi i Ruskinja u Borči - oboje su poznavali ubice, namamljeni su u zatvoren prostor, oboje su ugušeni odećom, a to nije sve šta pozvezuje svirepe krvnike u ovim zločinima.
Ako presuda Županijskog suda u Velikoj Gorici zbog niza krivičnih dela, od silovanja do nasilja u porodici i pretnji smrću i nanošenja povreda, postane pravosnažna, automehaničar S. Č. (28) će narednih šest godina i dva meseca provesti iza rešetaka zatvora u Hrvatskoj.
Rusko Ministarstvo spoljnih poslova optužilo je baltičke zemlje i još nekoliko članica Evropske unije da pokušavaju da otežaju glasanje ruskim državljanima na predstojećim izborima za Državnu dumu, upozoravajući da su moguće i provokacije ispred biračkih mesta u inostranstvu.
Bivša prva dama SAD Džil Bajden priznala je da ni dve godine kasnije ne zna šta se dogodilo njenom suprugu Džozefu Bajdenu tokom katastrofalne televizijske debate sa Donaldom Trampom 2024. godine, a na direktno pitanje da li je moguće da mu je neko nešto sipao u piće odgovorila je: „Ko zna?“
Dva američka aviona-cisterne KC-135 napustila su bugarsku vojnu bazu Bezmer, gotovo mesec dana nakon što je njihovo raspoređivanje izazvalo bes Teherana i proteste lokalnog stanovništva, koje je strahovalo da bi upravo zbog američkog prisustva jugoistok Bugarske mogao da postane meta iranskih raketa i dronova.
Autobiografski bestseler Metija Kamberija "Grad bola" priča je po kojoj je pre nekoliko dana u Beogradu počelo snimanje istoimene TV serije pod autorskom palicom reditelja Luke Mihailovića, a u produkciji produkcijskih kuća "TS Media" i "Režim" Miloša Avramovića.
Jedinstveni prirodni fenomen i najveća peščara u Evropi, Deliblatska peščara, decenijama unazad važi za jednu od najomiljenijih i najatraktivnijih lokacija za snimanje domaćih filmskih i televizijskih ostvarenja.
Kardiolog doktor Dibanšu Gupta upozorava da dugotrajan deficit pojedinih vitamina može dodatno opteretiti organizam i biti povezan sa većim rizikom od kardiovaskularnih problema.
Ako tražite brz, ukusan i lagan ručak, makarone na mediteranski način odličan su izbor. Spremaju se u jednom tiganju, bez komplikovane pripreme i dugog stajanja pored šporeta.
Drevna kineska medicina nudi zanimljive metode za unapređenje intimnih odnosa i rešavanje problema poput erektilne disfunkcije, a ključ se, prema tradiciji, krije u masaži stopala.
Kada se pomene srećan život u Evropi, mnogi bi odmah pomislili na Pariz, Rim ili neki od poznatih mediteranskih gradova. Ipak, rezultati jednog velikog istraživanja pokazuju da titulu najsrećnijeg evropskog grada odnosi Sevilja.
Ćerka pevačice Goce Tržan, Lena Marinković je subotu veče provela prikovana uz televizor, a razlog je utakmica njenog dečka Vukašina koju nije želela da propusti.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.