ALBANSKI PROVOKATOR IMA NOVI KLUB! Mrzitelj Srba karijeru nastavlja u Moskvi
106. 08. 2026. u 17:42
206. 08. 2026. u 17:42
Srbija
Vesić je rekao da je potrebno naći dodatne načine da se građani stimulišu da se vakcinišu i dodao da će na sednici Kriznog štaba predložiti da se aktivnije sprovodi kampanja za vakcinaciju mladih.
"Mislim da danas nećemo razgovarati o restriktivnim merama, vakcinacija je prava tema. Treba da pričamo o tome kako da se učine dodatni napori da se ubrza vakcinacija i da se vakcinišu oni koji nisu", rekao je Vesić za K1 televiziju.
Naveo je da je u Beogradu vakcinisno 23,6 odsto građana između 18 i 30 godina i da je u opštinama Vračar, Stari grad i Savski venac imunizovano skoro 40 odsto mladih.
"To govori da je, kada se radi sa mladima, moguće ubediti ih da se vakcinišu. Mora da se sprovodi kampanja i da lekari u medijima više objašnjavaju i daju odgovare na netačne informacije na društvenim mrežama, kojima su mladi podložni", rekao je Vesić za K1 televiziju.
Kako kaže, zadovoljan je procentom od blizu 54 odsto vakcinisanih u prestonici, odnosno oko 743.000 građana koji su primili prvu dozu.
"Potrebno je da se vakciniše još oko 70.000 građana da pređemo 60 odsto kako bi Beograd bio relativno siguran", rekao je zamenik gradonačelnika.
Dodao je da je revakcinisano oko 712.000 građana što je skoro 52 odsto.
Na pitanje da li bi Beograd podneo još jedno zatvaranje, Vesić je kazao da u tom slučaju ponovo veliki broj građana ne bi radio, a da to onda postaje socijalni problem.
Kako kaže, uvek je insistirao da se u Begradu radi jer se, dodao je, pokazalo da zemlje koje su sprovodile restrikcije nisu imale očekivane rezultate.
"Naš put je poštovanje mera, ubvzana vakcinacija i da se normalno živi i radi kao što je sada u Beogradu. Hoteli su nam puni, ponovo dolaze turisti i imamo prihode od toga", naveo je Vesić.
106. 08. 2026. u 17:42
206. 08. 2026. u 17:42
106. 08. 2026. u 08:00
206. 08. 2026. u 08:00
Predsednik Udruženih sindikata Srbije "Sloga" Željko Veselinović poručio je da se vidi jasna razlika između blokadera i predsednika Srbije Aleksandra Vučića!
06.08.2026
16:15
Priča o takozvanom "spontanom studentskom pokretu" konačno je pukla kao balon od sapunice. Sastav blokaderske liste razotkrio je prljavu mrežu međusobno povezanih nasilnika i ekstremista koji godinama seju haos po Srbiji, a sada su samo promenili ambalažu ne bi li prevarili građane.
06.08.2026
17:12
Bojana Vatić, bliska saradnica okorelog mrzitelja Srbije Dinka Gruhonjića, već 3. novembra 2024. godine, samo dva dana posle tragedije u Novom Sadu i pada novosadske nadstrešnice, na društvenim mrežama kačila je objave o "krvavim rukama".
06.08.2026
14:47
Advokat i narodni poslanik Srpske napredne stranke (SNS) Vladimir Đukanović oglasio se na svom Instagram profilu i brutalno raskrinkao takozvane "salonske nacionaliste" i lažne rodoljube koji godinama obmanjuju srpski narod.
06.08.2026
16:34
Novinar Uroš Piper, bivši medijski koordinator Novog DSS-a, posetio je danas centralnu svoje nekadašnje stranke u centru Beograda i otkrio da tamo nema ni predsednika stranke i potpredsednika.
06.08.2026
15:52
Ispred zgrade u Bulevaru Zorana Đinđića na Novom Beogradu u kojoj je sin Z. Ć. ubio majku Milku Ć. (82), trenutno se nalazi više policijskih patrola, ekipa forenzičara i Hitne pomoći.
06.08.2026
17:15
U stanu u Bulevaru Zorana Đinđića na Novom Beogradu pronađeno je telo žene M. Ć. (82), koju je zverski ubio sin Z. Ć. (57). Nakon zločina, pokušao je da izvrši samoubistvo.
06.08.2026
16:36
U teškoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila danas oko podneva na putu kod Rume poginula je jedna osoba.
06.08.2026
15:59
Pripadnici Civilne garde u Albaseteu uhapsili su pet osoba starosti od 39 do 52 godine, državljane Srbije i Španije, zbog sumnje da su bili deo kriminalne grupe koja je počinila seriju pljački banaka i objekata za igre na sreću u čak devet provincija.
06.08.2026
14:37
Više javno tužilaštvo u Beogradu podiglo je optužnicu protiv Koste M. (20) i Olgice M. (50) zbog sumnje da su izvršili krivično nedozvoljena proizvodnja, držanje, nošenje i promet oružja i eksplozivnih materija , a Kosta M. i delo teško ubistvo na štetu jednog lica u pripremi (čije inicijale ne možemo da objavimo iz razloga bezbednosti oštečenog lica i preduzetih mera na njegovom fizičkom obezbeđenju od strane policije).
06.08.2026
16:19
Jadranski cevovod (Janaf) je u četvrtak objavio da je potpisao ugovor sa MOL-om za transport 2,05 miliona tona sirove nafte tokom 2026. godine.
06.08.2026
15:56
Japan je vazal Sjedinjenih Američkih Država i u jednom trenutku će postati ronin, poručio je Dmitrij Medvedev.
06.08.2026
15:10
U nemačkom gradu Kelnu pronađena je američka bomba iz Drugog svetskog rata, zbog čega je naređena evakuacija dela grada, uključujući i sedište televizijskih kuća RTL i NTV.
06.08.2026
13:56
Litvanska vojna obaveštajna služba saopštila je danas da raspolaže informacijama prema kojima Rusija razmatra mogućnost izvođenja napada na kritičnu infrastrukturu u baltičkom regionu, koristeći dronove ukrajinske proizvodnje, kako bi prikrila odgovornost za eventualne incidente.
06.08.2026
13:26
Pevačica Arijana Grande objavila je novi album "Petal", a kontroverze oko nje već su počele da uzburkavaju svetsku javnost.
06.08.2026
13:59
Nakon skandala sa zastavom takozvane države Kosovo, pevačica Kejti Peri se uputila u Crnu Goru, tačnije Kotor.
04.08.2026
22:19
Supruga čuvenog srpskog pisca Borislava Pekića, Ljiljana Pekić preminula je danas u 94. godini.
04.08.2026
14:14
Pop zvezda Kejti Peri tokom nastupa na festivalu u Prištini razvila je zastavu lažne države Kosovo i izazvala burne reakcije.
04.08.2026
12:38
Istaknuti srpski glumac Jovo Maksić je proteran sa ognjišta tokom operacije "Oluja" kojom je izvršeno etničko čišćenje Srba sa prostora Krajine, te je sad progovorio o najtežem periodu u životu.
03.08.2026
17:14
Haski Eva je postala zvezda simpatičnog snimka sa plaže na kojem uporno odbija da ode kući.
06.08.2026
17:40
Ako vam se pred spavanje u glavi vrte rokovi, obaveze i problemi, nekoliko jednostavnih tehnika uz pomoć ChatGPT-a može pomoći da rasteretite misli i lakše se opustite.
06.08.2026
17:10
Kombinacijom sode bikarbone, soli, sirćeta i deterdženta možete ukloniti zagorele naslage sa tiganja bez metalne žice i napornog ribanja.
06.08.2026
16:40
Pametni telefoni postali su neizostavan deo svakodnevice, pa ih mnogi koriste čak i dok su priključeni na punjač. Stručnjaci su otkrili da takva navika negativno utiče na trajanje baterije.
06.08.2026
16:10
Od svega nekoliko sastojaka pripremite ukusnu salatu od sočiva i tunjevine koja je odličan izbor za zdrav, lagan i hranljiv ručak ili večeru.
06.08.2026
15:40
Posebnu pažnju na gala slavlju Dragana Stankovića privukao je momenat kada je "kralj hleba" podigao verenicu Aleksandru našalivši se da će je baciti u bazen.
06.08.2026
14:13
Večeras od 20 časova na Jutjub kanalu "Informer portal" premijerno pogledajte novu epizodu emisije "Demanti" u kojoj je gošća popularna voditeljka Ana Radulović.
06.08.2026
11:01
Skandalozni influenser Marko Radmanović Faraon našao je način da se vrati na društvene mreže iako mu je TikTok nalog ugašen zbog promocije pedofilije.
06.08.2026
11:30
Bivši rijaliti učesnici Maja Marinković i Asmin Durdžić se ne smiruju! Nakon informacije o njihovoj tuči, isplivao je snimak na kojoj Maja urla i psuje.
06.08.2026
16:43
Milica Veličković i Borislav Terzić Terza spustili su loptu posle burnih svađa i tokom susreta u Budvi odlučili da budu u dobrim odnosima.
06.08.2026
16:12
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.