Dašak novogodišnjeg raspoloženja stigao je u Kikindu, sada već tradicionalnim postavljanjem kutije želja na trgu ispred Gradske kuće, u koju deca do deset godina mogu da ubace pisma sa željenim poklonima koje će im Deda Mraz doneti na kućnu adresu.
Dašak novogodišnjeg raspoloženja stigao je u Kikindu, sada već tradicionalnim postavljanjem kutije želja na trgu ispred Gradske kuće, u koju deca do deset godina mogu da ubace pisma sa željenim poklonima koje će im Deda Mraz doneti na kućnu adresu.
Foto: V.N.
Novogodišnji i božićni praznici su pred vratima, a sa njima i kutija želja na gradskom trgu, smeštena u samo za nju specijalno napravljenoj novogodišnjoj kućici, kojoj se svake godine neobično obraduju kikindski mališani. Prazničnog raspoloženja nikada ne manjka, pa je još od ponedeljka crvena „čarobna“ škrinja počela polako da se puni, a tako će biti sve do 12. decembra.
Foto: V.N.
Devetu godinu zaredom, svako dečije pismo Deda Mraz otvori i sa pažnjom pročita, a onda im u pratnji Snežne kraljice pokuca na vrata sa traženim poklonom u paketiću. Šestogodišnja Lorena došla je sa majkom da pošalje Deda Mrazu svoju želju.
- Poželela sam igračku jednoroga-otkriva nam Lorena. Dunja, Dimitra i Uroš veselo trčkaraju oko kutije želja u pratnji roditelja, baka i deka. Njihovu prazničnu čežnju deka u crvenom odelu pretvoriće u novogodišnji poklon.
Foto: V.N.
- Želja im je da dobiju igračke i slatkiše. Sve smo lepo napisali i ubacili u kutiju želja-kažu njihovi roditelji.
U pismu je potrebno da se napiše ime i prezime deteta, datum rođenja, tačna adresa i mesto stanovanja, ali i broj telefona roditelja ili staratelja.
Na adrese kikindskih mališana Deda Mraz i Snežna kraljica, u pratnji gardonačelnika Nikole Lukača, prošle godine odneli su oko 5.000 novogodišnjih paketića.
Jelena Bakić (36) iz Kikinde najlepši dar u životu dobila je na Božić, pre nešto manje od sedam godina, kada je u 34. nedelji trudnoće rodila blizance Taru i Radovana. Svoje iskustvo rado će prenositi budućim majkama kao podsticaj i ohrabrivanje da istraju u procesu vantelesne oplodnje
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Jelena Bakić (36) iz Kikinde najlepši dar u životu dobila je na Božić, pre nešto manje od sedam godina, kada je u 34. nedelji trudnoće rodila blizance Taru i Radovana. Svoje iskustvo rado će prenositi budućim majkama kao podsticaj i ohrabrivanje da istraju u procesu vantelesne oplodnje
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp odložio je plan za veliko proširenje vojnih operacija protiv Irana zbog upozorenja da bi nastavak rata mogao opasno da iscrpi američke zalihe protivraketnih presretača Patriot i druge municije za sisteme protivvazdušne odbrane na Bliskom istoku.
Urednik tajkunske Nove S Slobodan Georgiev doživeo je potpuni debakl na društvenoj mrežama nakon što je izmislio napad na predsednika Aleksandra Vučića! Na njegove nebuloze i izlive panike odmah je reagovala novinarka TV Pink Gordana Uzelac
Teoretičar zavere Dejan Lučić izneo je seriju šokantnih laži u kojima na najprizemniji način vređa predsednika Aleksandra Vučića, njegovu porodicu, kao i predsednicu Skupštine Anu Brnabić, dok istovremeno pokušava da se opere od skandala i opravda svoju miljenicu sa blokaderske liste Jasminu Paunović!
Dok su im puna usta bila navodne borbe za narod, slobodu mišljenja i izbora, brige za budžet i građane, maske su pale na najbrutalniji mogući način - licemerje, izdaja i međusobni obračuni razorili su redove blokadera.
Gradski menadžer Miroslav Čučković, zajedno sa neumornim aktivistima Srpske napredne stranke, krenuo je u veliku terensku akciju od vrata do vrata širom prestonice!
Velika drama odigrala se sinoć u naselju Ripanj u Beogradu, gde je u požaru do temelja izgorela porodična kuća, a u trenutku incidenta u prostorijama su se nalazile 76-godišnja žena G. N. i njena unuka. Obe su, na sreću, uspele na vreme da izađu iz kuće i izbegnuta je tragedija.
Nepoznata osoba jutros oko 2.50 časova ispalila je pet hitaca iz pištolja u pravcu porodične kuće policijskog službenika Mervana Eća u Podgorici, saopštila je Uprava policije.
Zagrebačka policija završila je kriminalističku protiv državljankom Španije (32) zbog sumnje da je pokušala prokrijumčariti gotovo 15 kilograma marihuane preko Međunarodnog aerodroma Zagreb.
Tarik Prusac, monstrum koji je na Dobrinji ubio suprugu Elmu Godinjak, počinio je samoubistvo u KPZ-u Igman. Jutros je pronađeno obešeno telo i objavljen je uviđaj.
Dva naoružana britanska lovca „jurofajter tajfun FGR4“ podignuta su zbog lažne dojave o bombi u putničkom avionu „boing 777“ kompanije „Katar ervejz“, koji je leteo iz Dohe ka Mančesteru.
Više od 200 američkih vojnika je poginulo, dok je 11 aviona i 17 bespilotnih letelica uništeno u iranskim napadima na baze Sjedinjenih Američkih Država širom Bliskog istoka, tvrdi portparol Korpusa čuvara Islamske revolucije (IRGC) Hosein Mohabi.
Ruski udari praktično su izbacili Odesu iz funkcije kao jednu od ključnih ukrajinskih luka, dok je nedostatak raketa za sisteme „Patriot“ ostavio Ukrajinu bez odgovarajuće zaštite, ocenio je profesor Univerziteta u Čikagu Džon Miršajmer.
Eksplicitne scene iz domaćih hit-serija poslednjih godina redovno podižu prašinu, dele publiku i otvaraju pitanje da li je reč o umetničkoj slobodi ili lovu na gledanost.
Pre nego što posegnete za prošlogodišnjim losionom za sunčanje, dobro proverite njegov izgled, miris i rok trajanja, jer preparat koji je izgubio zaštitna svojstva više ne čuva kožu od opasnih UV zraka i može izazvati iritacije.
Pancanela je dokaz da za savršen letnji obrok nisu potrebni skupi sastojci, dovoljno je spojiti sočan paradajz, hrskavi hleb, maslinovo ulje i nekoliko mediteranskih dodataka.
Bivša rijaliti učesnica Aneli Ahmić oglasila se nakon što je njen bivši suprug Asmin Durdžić izneo tvrdnje da je u Austriji pokrenuo postupak zbog njihove ćerke Nore.
Pevačica Mala Cana danas je došla ispred kuće pokojnog muža Andrije Bajića kako bi preuzela svoje stvari koje su tamo ostale, a tamo je napravila dramu.
Nakon serije snimaka u kojima Kristina Spalević optužuje bivšeg partnera Kristijana Golubovića za nasilno ponašanje, oglasio se i on i naveo da je problem nastao jer ona navodno više ne može da ga "muze za novac".
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.