Zahvaljujući odličnom odzivu Milanovčana u najvećem broju meštana sela Lunjevica, organizovana je moba u cilju rehabilitacije putnog pravca od Lunjevice prema Trepči.
Ideju o rehabilitaciji puta pokrenuo je Aleksandar Vidojević, vlasnik firme „Key 4S” koja se bavi proizvodnjom solarnih elektrana, koji je ujedno bio zadužen i za dopremanje potrebnog materijala za nasipanje puta. Dejan Kovačević, predsednik opštine Gornji Milanovac obišao je radove i podržao ideju gospodina Vidojevića.
Foto: rina
- On je meni već govorio o velikim površinama zasada lešnika koje je počeo da pravi ovde na teritoriji naše opštine, u pitanju je površina od 38 hektara. Dosta je uloženo rada i truda, prvenstveno da se zemljište privede nameni da bi uopšte moglo da se krene sa sadnjom lešnika. Preko milion i po evra je uloženo samo u zasade, bez dinara subvencija od opštine Gornji Milanovac ili od države. Gospodin Vidojević je pokrenuo veliku akciju nasipanja puta u dužini od 3,2 kilometra, od asfaltnog puta za Lunjevicu, tj puta od Gornjeg Milanovca ka Trepči.
Mi ćemo nastojati da pomognemo, da se izvrši kompletna rehabilitacija ove deonice nekategorisanog puta. Ovde se nalazi jedna velika fabrika na otvorenom, pored zasada lešnika, porodica Vidojević poseduje i solarne elektrane. U narednom periodu, potrudiću se da kontaktiram ministra poljoprivrede Aleksandra Martinovića, da ga zamolim da dođe i obiđe sve što je porodica Vidojević uradila. Ovo jeste jedno ogledno dobro, od velikog značaja za opštinu Gornji Milanovac, ali i za Srbiju”, rekao je Kovačević.
Foto: rina
Vidojević je sa razlogom izabrao Lunjevicu, kao destinaciju za razvoj svoje kompanije „Key 4S” koja je partner jedne od najvećih francuskih firmi za proizvodnju solarnih panela „RECOM” za jugoistočnu Evropu i Balkan.
- Mi smo kao firma odabrali Lunjevicu i naš grad, pre svega zato što smo Milanovčani i meštani Lunjevice. Između ostalog, uspeli smo da napravimo regionalnu elektranu u saradnji sa stranim investitorom od 1,2 megavata, koja je namenjena za prodaju struje. Kroz tu elektranu, celo selo kao i opština će imati benefite.
Foto: rina
Za nekih mesec dana završićemo izgradnju još jedne elektrane od 540 kilovata, dok se drugi deo naše firme bavi poljoprivredom. Veoma smo zadovoljni svime što smo uradili ovde u poslednje četiri godine, a pre svega smo zadovoljni podrškom od strane meštana Lunjevice, kao i podrškom predsednika opštine koji je danas sa nama”, rekao je Aleksandar Vidojević.
Meštani Lunjevice koji su se odazvali mobi, zajedno sa Aleksandrom Vidojevićem pokretačem ideje o rehabilitaciji puta, predstavljaju odličan primer koji treba slediti.
Mirjanu Duković i Danicu Vitorović iz Bele Reke kod Nove Varoši znaju svi domaćini koji obrađuju zemlju. Kad ima treba radnika za poslove od ranog proleća do kasne jeseni, prvo njih zovu...
Uprava za agrarna plaćanja Ministarstva poljoprivrede raspisala je konkurs za odobravanje projekta za IPARD podsticaje za investicije u fizičku imovinu poljoprivrednih gazdinstava u nabavku novog traktora u okviru IPARD III programa.
Miloš Vučević, predsednik Vlade Srbije, istakao je da će se razgovori sa poljoprivrednicima nastaviti, te da je Vlada blizu toga da obezbedi 35.000 dinara subvencije po hektaru.
Na proizvodnji šargarepe u Srbiji se može lepo zaraditi jer ona ima prođu i kod nas i u inostranstvu, ali se mora i pristojno uložiti i pravilno njome baviti, kažu proizvođači.
Javni poziv za povećane subvencija za biljnu proizvodnju po hektaru od najviše 35.000 dinara planiran je za kraj oktobra, a isplata do nove godine, rekao je za RTS Danilo Golubović, savetnik premijera za poljoprivredu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Mirjanu Duković i Danicu Vitorović iz Bele Reke kod Nove Varoši znaju svi domaćini koji obrađuju zemlju. Kad ima treba radnika za poslove od ranog proleća do kasne jeseni, prvo njih zovu...
Ministar odbrane Bosne i Hercegovine Zukan Helez, koji danima ne prestaje da izgovara skandalozne izjave na račun predsednika Srbije Aleksandra Vučića, priznao je da su tokom nedavne posete šefa naše države BiH "pratili svaki njegov korak", nakon čega je usledio obrt koji on nije očekivao.
Talas negodovanja izbio je u Poljskoj nakon nedavnih vesti o ruskom profitu od izvoza mineralnih đubriva, koji je Evropska unija pokušala potpuno da blokira u drugoj polovini 2025. godine.
Predstavnica takozvanih "studentskih blokadera" sa FPN-a, Isidora Jovanović, potpuno je raskrinkala nesposobnost i potpunu političku izgubljenost ove grupacije!
Ono što se dešava u redovima takozvanih „studentskih blokadera“ prevazilazi sve granice! U pokušaju da po svaku cenu uspostave kontrolu - potpisuju sramne ugovore kojima se ukida sloboda i uvodi strahovlada!
Aleksandar Jovanović Ćuta doživeo je potpuni politički preokret za svega 72 sata! Nakon što je početkom avgusta javno veličao blokadersku listu - naglo je promenio ploču i osuo paljbu po istim tim blokaderima.
Na tajkunskoj N1 zavladala je potpuna panika i muk nakon što je njihov analitičar Aleksandar Ivković javno rekao da Aleksandar Vučić pobeđuje na izborima, dok se Miloš Jovanović nalazi pred potpunim političkim nestankom!
Tzv. kosovska policija je na administrativnom punktu Jarinje privela tri pripadnika MUP-a Srbije, od kojih je jedan zadržan na informativnom razgovoru, dok su druga dvojica puštena.
Od početka godine Srbiju su potresli slučajevi ubistava u kojima su se među osumnjičenima našli maloletnici, a te tragedije su ponovo otvorile pitanje maloletničkog nasilja i njegove prevencije.
Iransko Ministarstvo obaveštajnih poslova saopštilo je u provinciji Kerman uhapsilo 21 osobu za koju tvrdi da je povezana sa izraelskom obaveštajnom službom Mosad.
Američki predsednik Donald Tramp potpisao je sinoć izvršnu uredbu kojom se uvode carine od 15 odsto na uvozne proizvode napravljene od polikristalnog silicijuma, ključnog materijala koji se koristi u proizvodnji poluprovodnika (čipova) i solarnih panela.
Predsednik SAD Donald Tramp izjavio je da su Sjedinjene Države već isporučile Ukrajini ogromne količine naoružanja i municije, dodajući da su rakete potrebne i američkoj vojsci.
Istaknuti srpski glumac Jovo Maksić je proteran sa ognjišta tokom operacije "Oluja" kojom je izvršeno etničko čišćenje Srba sa prostora Krajine, te je sad progovorio o najtežem periodu u životu.
U bjuti svetu je sve popularniji "no makeup" trend - način šminkanja koji nežno naglašava prirodnu lepotu i ističe naše najbolje osobine, bez preopterećivanja kože.
Nakon što je snimak Miljane Kulić i Lazara Čolića Zole na plaži u Ulcinju preplavio društvene mreže oglasila se Marija Kulić i otkrila detalje susreta.
Bojan Boki Stanimirović, član grupe Amadeus bend, podelio je na društvenim mrežama snimak iz 1988. godine, nastao tokom porodičnog putovanja na more, kada je sa roditeljima i bratom Acom krenuo na letovanje u "jugu 45".
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.