Dok se većina mladih iz unutrašnjosti Srbije seli za Beograd, rođeni Beograđanin Momčilo Tepavac na svom ličnom primeru pokazuje da i te kako može drugačije
Sa suprugom Đurđicom jednoga dana odlučio je da prestoničku kaldrmu zameni Loznicom, selom smeštenim podno planine Jelice kod Čačka. Imali su jasan motiv i kako kažu zbog svoje odluke se nikada nisu pokajali.
- Otisnuli smo se i prirodu, malo smo se izdvojili od gradske vreve, i našli smo ovde zajednički mir, i ovde smo našli neku svoju slobodu koju tamo prosto nismo doživljavali. Ovde smo zaista zadovoljni, kazao je Momčilo.
Ipak, ono što je Momčilu dalo vetar u leđa jeste upravo supruga Đurđica koja je njegovu ideju podržala i prihvatila da se iz velegrada preseli u selo. To je zapravo bila njihova zajednička želja.
- Naša priča sa promenom adrese počinje odatle da smo mi pre svega imali želju koja je tinjala u nama da promenimo mesto stanovanja i da se negde otisnemo gde je šire, gde je lepše i prostranije i gde će pogled nekako kada izadjemo pred kuću da puca u daleko. Da ne budemo ograničeni sivilom zgrada i betonom, kazala je Đurđica.
Iako žive na selu, ekonomska računica ovog poteza je više nego jasna, a od njihove kuće do centra grada umesto gužve u prevozu i većih troškova sada ih deli lagani polučasnovni hod.
Ovde u selu imamo mnogo više posla, mnogo više aktivnosti, ali smo zauzvrat nekako ispunjeniji u odnosu na vreme koje smo imali u gradu. Kada nam treba grad, mi odemo do grada, a ovde smo na imanju podesili sve tako da nam bude potaman, zaključuju zajednički Đurđica i Momčilo.
Vranovina, skriveno selo na obroncima veličanstvene Golije čini se kao mesto koje ni vukovi ne posećuju, ali je tu uvek mladi poštar Mladen Timotijević. On je sa samo 23 godine postao nezaobilazan deo života meštana ovog zabačenog kraja.
Desanka Luković svakog dana prepešači i po nekoliko kilometara kako bi došla do željene lokacije. Život je kaže nije mazio, te njen dan počinje u 4h ujutro.
U Fejsbuk grupi za prodaju nekretnina naišli smo na biser kom je teško odoleti. Naime, kako se navodi u oglasu, na prodaju je etno domaćinstvo koje je već poznato među turistima. Cena je jeftinija od stana u Beogradu, a dodatan plus je što čak i nije fiksna.
Život na selu i sve njegove prednosti, najbolje zna Permaković Jovana (24) iz sela Noćaj u blizini Sremske Mitrovice, gde ova mlada devojka održava 100 hektara zemlje i gaji 100 krava i bikova!
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Vranovina, skriveno selo na obroncima veličanstvene Golije čini se kao mesto koje ni vukovi ne posećuju, ali je tu uvek mladi poštar Mladen Timotijević. On je sa samo 23 godine postao nezaobilazan deo života meštana ovog zabačenog kraja.
Rusija bi zahvaljujući naglom rastu proizvodnje i stotinama novih nalazišta mogla da dodatno učvrsti položaj među najvećim svetskim proizvođačima zlata, a prema zvaničnim procenama Moskve ove godine bi mogla da dostigne čak 500 tona.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević najavio je da će Informer javno raskrinkati firme koje su finansirale rušenje države plaćajući oglase na tajkunskim medijskim trovačnicama.
Bivši poslanik u hrvatskom Saboru Ante Prkačin izjavio je da bi bio mnogo srećniji da hrvatsku politiku vodi "tip poput Aleksandra Vučića", a ne aktuelni premijer Andrej Plenković.
Na tajnom sastanku blokaderske GRG (Galaksijske radne grupe) Univerziteta u Kragujevcu, kragujevački blokaderi ponovo su razmatrali famoznu listu kandidata za predstojeće parlamentarne izbore.
Predsedavajući Predsedništva BiH Denis Bećirović poručio je danas da Rezolucija o osnaživanju politickog položaja Hrvata u BiH, koja je usvojena u Hrvatskom saboru, ne predstavlja izraz dobrosusedske saradnje.
Beogradska policija uhapsila je Natašu M. zbog sumnje da je mortus pijana pretukla majku Milevu, nakon čega ju je vukla za kosu i pretila da će je ubiti.
U Specijalnom sudu u Beogradu juče je došlo do dramatičnog obrta na suđenju ozloglašenoj kriminalnoj grupi Veljka Belivuka i Marka Miljkovića. Advokati optuženih Vladimira Greka, Dejana Tešića, Marka Budimira, kao i sam optuženi Nemanja Đurić, zatražili su od sudskog veća da im se pritvor, u kojem se nalaze od četvrtog februara 2021. godine, ukine ili zameni blažom merom, odnosno kućnim pritvorom sa nanogicom.
Mladić Emanuel R. (25), sin nemačkog milionera, osuđen je pred sudom u Minhenu na 11 godina robije zbog brutalnog ubistva svoje maćehe, Ivke Pešić iz Berana (76).
Suđenje Veljku Belivuku i njegovoj navodnoj kriminalnoj grupi nastavljeno je u Specijalnom sudu u Beogradu, gde su u sudnici prvi put prikazani snimci sa uviđaja u takozvanoj kući strave u Ritopeku.
Policija u Zrenjaninu, po nalogu Višeg javnog tužilaštva u ovom gradu, uhapsila je dvadesetogodišnjeg S. Ć. iz okoline Novog Bečeja, zbog sumnje da je izvršio krivično delo neovlašćene proizvodnje i stavljanja u promet opojnih droga.
Specijalni predstavnik predsednika Rusije za investiciono-ekonomsku saradnju sa inostranstvom i direktor Ruskog fonda za direktne investicije Kiril Dmitrijev nazvao je Ujedinjeno Kraljevstvo „propalom imperijom“, komentarišući stanje u zemlji i sporove oko migracija.
Desetine ruskih obaveštajaca, koji su posle masovnog proterivanja diplomata iz evropskih zemalja 2022. godine ostali bez uporišta na Zapadu, navodno su prebačene u Japan i tamo nastavile rad pod diplomatskim i poslovnim pokrićem, piše Džapan tajms.
Glavni iranski pregovarač i predsednik parlamenta Mohamed Bager Kalibaf izjavio je danas da Iran nema razloga da se pridržava memoranduma o razumevanju sa Sjedinjenim Američkim Državama ukoliko od tog dogovora nema koristi.
Kulturna ustanova Božidarac uspešno je završila još jedan ciklus programa baleta za odrasle, koji je tokom proteklih meseci okupio veliki broj polaznika željnih rekreacije, umetničkog izražavanja i druženja.
Scena sa Mirom Furlan i dvoje stranih glumaca u "Lepoti poroka" zauvek je promenila domaću kinematografiju, jer je po prvi put na ekranima prikazan grupni erotski trenutak.
Legendarni muzičar, pisac i komičar dr Nele Karajlić opisao je neverovatne susrete sa dve najveće fudbalske ikone svih vremena, Dijegom Armandom Maradonom i Erikom Kantonom.
Glumica Obri Plaza (41) kaže da joj je snimanje eksplicitnih scena za film "Seks po spisku" ("The to do list") bilo veoma neprijatno jer je morala da se dodiruje pred kamerom.
Evropska komisija pokrenula je istragu o tome da li dizajn Mete, kroz beskonačno skrolovanje i automatsko puštanje videa, svesno stvara zavisnost kod korisnika.
Slatko od smokava jedna je od omiljenih zimnica koja se generacijama priprema u mnogim domaćinstvima. Nekada je bilo omiljeno posluženje, a ni danas nije izgubilo svoju draž.
Na premijeri filma "Odiseja" u Njujorku glumisa Zendaja pojavila se u upečatljivoj kreaciji koja je odmah privukla pažnju prisutnih i modnih kritičara.
Dok Jelena Karleuša dostojanstveno gradi svoju karijeru i sladi se uspehom novih pesama, njen bivši suprug Duško Tošić odlučio je da ponovo napadne majku svoje dece i to dok je sa ćerkama na moru!
U novoj epizodi emisije "Demanti", koja se emistuje u četvrtak u 20 časova na YouTube kanalu "Informer Portal", gost je čovek koji zna sve tajne estradnjaka – voditelj Milan Milošević.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.