• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: B.I.

18.02.2025

19:21

Bogdan je treće dete u porodici Masal, a prvo u Užicu! Danas je dobio poseban dar!

B.I.

Srbija

Bogdan je treće dete u porodici Masal, a prvo u Užicu! Danas je dobio poseban dar!

Malenog Bogdana Masal, prvu rođenu bebu u 2025. godini na teritoriji Užica, danas je posetila gradonačelnica, a kao dar donela mu je i lep poklon.

Bogdan je treće dete u porodici od roditelja Marije i Gorana Masala, a rođen je 1. januara u 16:40 sati u užičkom porodilištu i bio je prva beba rođena u ovoj godini.

Tim povodom u njegov dom na "babine" uputila se sa svojim saradnicima i gradonačelnica Užica, dr Jelena Raković Radivojević, a u kuću Masal stigla je punih ruku.

- Kao prvorođena beba u 2025. godini, Bogdan će na poklon dobiti 100.000 dinara, ali i dodatnih 85.000 dinara koje sleduju trećem svakom sledećem detetu. Takođe, tu je i besplatno autosedište koje dobijaju roditelji svake novorođene bebe uz obezbeđenu obuku za montažu u Crvenom krstu.

Bogdan će naravo kada još malo poraste moći besplatno i da boravi u nekom od užičkih vrtića - kazala je gradonačelnica u porodici Masal.

Na poseti i darovima u ime porodice Masal, majka Marija zahvalila se na ovom gestu pažnje, istakavši da im podrška kao višečlanoj porodici mnogo znači.

- Želimo da svako dete u našem gradu ima svoje mesto u vrtiću, i takođe nam je želja da roditeljima pružimo maksimalnu podršku - dodala je gradonačelnica.

Foto: B.I.

 

 

Ponosni roditelji pored Bogdana, najmalđeg člana porodice, imaju i još dve ćerke Sofiju i Katarinu.


Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Hronika

Vežbali ubijanje na isti način! Kostu i Brejvika povezuje jedan detalj - Šok otkrića na izricanju presude Kecmanovićima
Hronika

Vežbali ubijanje na isti način! Kostu i Brejvika povezuje jedan detalj - Šok otkrića na izricanju presude Kecmanovićima

Kosta K., koji je 3. maja 2023. u OŠ "Vladislav Ribnikar" ubio devetoro đaka i čuvara škole, sate je provodio igrajući izuzetno nasilnu igricu "Kol of djuti" i tako se pripremao za jezivi maskr. Tu istu video-igru, prema sopstvenom priznanju, igrao je i Anders Brejvik, vežbajući za zločin u kome je 2011. godine ubio 77 i ranio više od 200 mladih u Oslu i na ostrvu Utoja.

20.06.2026

13:35

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

"Podstiče nasilje nad migrantima": Nemačka zabranila film koji potresa Evropu
Showbiz

"Podstiče nasilje nad migrantima": Nemačka zabranila film koji potresa Evropu

Akcioni triler "Citizen Vigilante", u kojem glavnu ulogu tumači Armi Hamer, zabranjen je u Nemačkoj nakon što su nadležni odbili da mu dodele starosnu oznaku, uz obrazloženje da podstiče nasilje prema migrantima, dok pojedini kritičari autora filma, kontroverznog nemačkog reditelja Uvea Bola, optužuju za krajnje desničarske stavove.

19.06.2026

14:52

Magazin

Džet set