Vlada Srbije će već danas izmeniti uredbu o maržama zbog pritisaka trgovaca na dobavljače, izjavila je ministarka unutrašnje i spoljne trgovine Jagoda Lazarević prilikom obraćanja iz Vlade.
U Ministarstvu su bili šokirani, dodaje ministarka, da juče, da dan donošenja Uredbe koja još nije ni stupila na snagu, neki trgovinski lanci su krenuli sa ozbiljnim pritiscima na svoje dobavljače insistirajući na zaključivanju aneksu ugovora.
- Kako sam obaveštena direktno od nekih kompanija koje su dobavljači, da se izvrše određene korekcije i da se to sve uradi pre stupanja Uredbe kako bi pokušali da doskoče nekim našim odredbama. Meni je posebno bilo neverovatno da su, posle dva sastanka koje smo imali sa njima i gde smo izašli u susret njima na neke stavke. Na primer, logistički troškovi. Svesna sam koliko je teško za naše manje kompanije u tom lancu. Moja poruka je da budu istrajni, Uredba je vrlo jasna, a mi ćemo u skladu sa svim onim što su trgovci pokušali da urade juče, ne onako kako je predsednik rekao za tri dana da menjamo, već ranije, čak i danas u toku dana- navodi ona i dodaje:
Foto: MSP
ministarka Jagoda Lazarević
- Uredba je nešto što može da se menja na nedeljnom nivou, ako se tako budu ponašali na svakoj sednici će ona biti na dnevnom redu. Cilj je da se dođe do sniženja cena kroz ograničenje marži, da naši građani kupuju jeftinije proizvode, ali takođe vodimo računa o domaćoj industriji i štitimo naše proizvođače, što pokazujemo na delu, a nekima će biti teško zbog pritisaka trgovaca.
Na upit novinara šta očekuje da se dešava od ponedeljka, za kada je najavljeno da stupaju na snagu nove ekonomske mere kaže:
- Ponedeljak na utorak oni trebaju da nam dostave njihove cenovnike. Mi želimo da izbegnemo njihove manipulacije da stvari budu upravo onakve kakve smo definisali, onakve kakve smo i definisali i dogovorili sa trgovcima da budem vrlo precizna. One će samim korekcijama biti vraćene na ono što je bilo inicijalno planirano. Očekujemo redukciju cena, 23 kategorije obuhvaćene, pričamo o hiljadama proizvoda, ali, ono što je najvažnije, ja ne mogu da licitiram, ako su oni bili tako brzi juče, nastaviće da razmišljaju o nečem novom što bi moglo da bude eventualno pritisak na dobavljače - odgovora ministarka.
Foto: Shuterstock
Izmene zbog trgovaca
Država je spremna i to pokazujemo vrlo jasno, navodi ona.
- Bez odugovlačenja donosimo mere i korekcije, Uredba je promenljiva i može da se menja neograničeno tokom ovih šest meseci - napominje.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić najavio je novu ekonomsku meru, smanjenje troškova životnog osiguranja, što će važiti za apsolutno sve penzionere.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić najavio je u nedelju, na predstavljanju novih ekonomskih mera, čiji je cilj značajno poboljšanje životnog standarda svih građana Srbije, smanjenje kamatnih stopa na gotovinske, potrošačke i stambene kredite u Srbiji.
U susret najavljenim ekonomskim merama koje treba da stupe na sngu 1. septembra, naša voditeljka i novinarka Lidija Makragić otišla je u kupovinu u jedan poznati trgovinski lanac gde je odabrala proizvode iz 23 kategorije, čije će cene biti ograničene.
Vlada Srbije usvojila je danas uredbu o ograničavanju marži u trgovinskim lancima na 20 odsto za proizvode iz 23 kategorije, potvrđeno je u Ministarstvu unutrašnje i spoljne trgovine.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić najavio je novu ekonomsku meru, smanjenje troškova životnog osiguranja, što će važiti za apsolutno sve penzionere.
Užasno ubistvo G. R. (73), u kraju poznatijeg pod nadimkom Raša, čije je nago i vezano telo pronađeno u potkrovlju zgrade u Ulici Salvadora Aljendea na Karaburmi šokiralo je celo naselje.
Propao još jedan pokušaj glumljenja "samoorganizovanog naroda". Tzv. "studenti u blokadi", koji su mesecima maltretirali građane, blokirali fakultete i onemogućavali poštenoj omladini da uči i polaže ispite, konačno su skinuli maske i otkrili svoje pravo lice.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić oglasio se direktno iz svoje porodične kuće u Čipuljićima, u opštini Bugojno, i poslao jasnu, snažnu poruku celoj naciji pred predstojeće izbore.
Ne ubij, ne ukradi, glase neke od deset božijih zapovesti, ali kriminalci i mafijaši krše najvažnije verske zapovesti. Međutim, istovremeno redovno odlaze u crkvu, poste, mole se, slave slavu.
Istaknuti srpski glumac Jovo Maksić je proteran sa ognjišta tokom operacije "Oluja" kojom je izvršeno etničko čišćenje Srba sa prostora Krajine, te je sad progovorio o najtežem periodu u životu.
Glumac Dragiša Milojković, koga će publika zauvek pamtiti kao Milutina iz serije "Seljaci", biće sahranjen u utorak, 4. avgusta, na Gradskom groblju u Jagodini.
Ako su vam se iznenada najavili gosti ili želite da obradujete svoje ukućane ukusnim desertom, a da pritom ne provedete sate u kuhinji, šlag torta sa malinom je pravi izbor.
Muve lako mogu da pokvare i najlepši letnji dan, ali postoji jednostavno i prirodno rešenje. Isprobajte ovaj recept za prirodno sredstvo protiv muva i uverite se koliko može biti efikasan.
Mnoge plaže širom Grčke nose epitet najlepših zbog svoje prirode, boje mora ili jedinstvenog izgleda. Ipak, među njima se izdvaja Mirtos, koja svojom lepotom ostavlja poseban utisak.
Pevačica Anastasija Ražnatović i fudbaler Nemanja Gudelj ostvarili su se u najlepšoj životnoj ulozi, a sada je Cecina ćerka po prvi put objavila snimak svog muža kako gura kolica sa bebom Ilijanom.
Ove poznate ličnosti čekale su svojih pet minuta slave, a pre toga su bili u senci i pojavljivali se u spotovima, sedeli u publici i posmatrali one koji su već bili zvezde.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.