U većem delu Srbije danas će biti pretežno oblačno s kišom i kratkotrajnim lokalnim pljuskovima, dok se na visokim planinama očekuje snežna vejavica. Temperature će se kretati od 4 do 17 stepeni.
Vreme danas, prema prognozi Republičkog hidrometeorološkog zavoda, u Vojvodini i Timočkoj Krajini biće promenljivo, pa se očekuje smena sunčanih intervala i oblačnosti uz povremene padavine. Duvaće slab i umeren vetar, u Vojvodini i na planinama povremeno jak, severni i severozapadni.
Najniža temperatura biće od 4 do 9 stepeni, a najviša od 9 stepeni na jugozapadu Srbije do 17 stepeni na severu Bačke i Banata.
U Beogradu mogući pljuskovi
U Beogradu se očekuje pretežno oblačno vreme, povremeno s kišom i kratkotrajnim lokalnim pljuskovima. Duvaće slab i umeren, severozapadni vetar. Najniža temperatura biće oko 8 stepeni, a najviša oko 13.
U subotu (4. aprila) očekuje se prestanak padavina i delimično razvedravanje, osim na jugu i istoku Srbije, gde se kiša očekuje još ujutro i pre podne (a na visokim planinama i sneg sa tendencijom prestanka).
Foto: Shutterstock
Kiša u Beogradu
Od nedelje (05. aprila) do petka (10.aprila) biće promenljivo oblačno vreme sa dužim sunčanim intervalima i osetno toplije sa dnevnom temperaturom u većini mesta od 17 do 24 stepena, a retka pojava kratkotrajne kiše očekuje se samo u brdsko-planinskim predelima.
Pojava slabog prizemnog jutarnjeg mraza (na 5 cm od tla) moguća je u nedelju i ponedeljak (5. i 6. aprila) u jugozapadnoj, južnoj i jugoistočnoj Srbiji.
U Srbiji će danas biti oblačno i hladno sa kišom, u planinskim predelima sa snegom, a veća količina padavina očekuje se u jugozapadnim, južnim i centralnim predelima Srbije. Temperature će se kretati od 3 do 14 stepeni.
Na severu Srbije i u Timočkoj Krajini danas će biti promenljivo oblačno vreme sa sunčanim intervalima, navodi se u prognozi Republičkog hidrometeorološkog zavoda. Temperature će se kretati od 2 do 15 stepeni Celzijusove skale.
U Srbiji će danas u većini mesta biti pretežno oblačno i hladno, ponegde sa slabom kišom u nizijama i sa slabim snegom u brdsko-planinskim predelima. Temperature će se kretati od 2 do 13 stepeni Celzijusove skale.
Do kraja dana očekuje se oblačno i hladno vreme, sa kišom u centralnim krajevima i snegom na planinama, uz pojačan zapadni i severozapadni vetar. Od četvrtka, 2. aprila, padavine će zahvatiti i ostatak Srbije, sa količinom do 35 mm.
U Srbiji će danas biti promenljivo oblačno vreme sa dužim sunčanim intervalima, a lokalna pojava kratkotrajne kiše ili pljuska očekuje se u brdsko-planinskim predelima. Najniža temperatura biće od 13 do 20 stepeni, a najviša od 30 do 34.
U Srbiji će pre podne biti pretežno sunčano vreme, posle podne i uveče se očekuje prolazno naoblačenje sa zapada koje će ponegde usloviti kratkotrajnu kišu i pljuskove sa grmljavinom.
U Srbiji će danas biti pretežno sunčano i toplije vreme, samo ujutru i pre podne u severnoj, istočnoj i delu centralne Srbije umereno oblačno. Temperature od 14 do 35 stepeni.
U Srbiji se danas očekuje prolazno naoblačenje s kratkotrajnom kišom i lokalnim pljuskovima uz ređu pojavu grmljavine. Temperature od 13 do 31 stepena.
Iznad većeg dela zemlje danas će biti sunčano, a na istoku i jugoistoku promenljivo oblačno, u drugom delu dana ponegde u jugoistočnim predelima s kratkotrajnom kišom ili pljuskom. Temperature od 12 do 32 stepena.
U Srbiji će danas biti pretežno sunčano i toplo vreme, ponegde uz promenljivu oblačnost, a retka pojava kratkotrajne kiše očekuje se u planinskim predelima. Najniža temperatura kretaće se od 15 do 21 stepen, a najviša od 29 do 33 stepena.
U Srbiji će danas biti pretežno sunčano i toplo, posle podne uz lokalni razvoj oblačnosti, na krajnjem jugozapadu, jugu i jugoistoku zemlje retka pojava kratkotrajne kiše ili pljuska uz mogućnost grmljavine, saopštio je Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ).
U Srbiji će sutra ujutro u zapadnoj, centralnoj i severnoj Srbiji biti umereno do znatno oblačno vreme, ali uglavnom suvo, saopštio je Republički hidrometeorološki zavod Srbije (RHMZ).
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
U Srbiji će danas biti oblačno i hladno sa kišom, u planinskim predelima sa snegom, a veća količina padavina očekuje se u jugozapadnim, južnim i centralnim predelima Srbije. Temperature će se kretati od 3 do 14 stepeni.
Mensur Ajdarpašić, jedan od najprepoznatljivijih bivših učesnika "Zadruge", od septembra će se oprobati u potpuno drugačijoj ulozi – kao takmičar najpoznatijeg sportskog rijalitija "Exatlona".
Bivši predsednik Pokreta slobodnih građana (PSB), propali blokaderski glumac Sergej Trifunović stao je u red onih koji seire zbog ubistva generala Ratka Mladića u Haškom tribunalu.
Nemanja Radovanović, nekadašnji takmičar "Exatlona", otvoreno je govorio o iskustvu u sportskom rijalitiju, teškim poligonima, povredama, ali i odnosu sa Sanjom, za koju kaže da je postala njegov veliki prijatelj.
Mensur Ajdarpašić, jedan od najprepoznatljivijih bivših učesnika "Zadruge", od septembra će se oprobati u potpuno drugačijoj ulozi – kao takmičar najpoznatijeg sportskog rijalitija "Exatlona".
Voditeljka emisije "Druga strana Exatlona" Tijana Jović pozirala je na Cirkus poligonu u nesvakidašnjem izdanju, privukavši pažnju upečatljivom šminkom i atraktivnim stajlingom.
Dva dobro poznata lica kriju se među takmičarima "Exatlona 2", a reč je o bivšim učesnicima rijalitija "Elita" koji će se ovog puta oprobati u potpuno drugačijem izazovu – na zahtevnim sportskim poligonima.
Reper Pavle Bošković, poznatiji kao Gazda Paja, novi je učesnik druge sezone Exatlona, a iza sebe ima bogatu karijeru punu zabave i šokantnih dešavanja.
Ratko Mladić, koji je danas preminuo u Hagu, bivši je general i komandant Glavnog štaba Vojske Republike Srpske tokom rata u Bosni i Hercegovini, kojeg je Haški tribunal osudio na doživotnu kaznu zatvora.
Novinarka Olivera Miletović gostovala je u Info jutru i tom prilikom govorila o napadima na predsednika Srbije Aleksandra Vučića, ali i otkrila detalj iz prošlosti dok su se ona i lider države privatno družili.
Televizijska produkcija dobija novu adresu za velike priče, aktuelne teme i atraktivan program od 1. septembra. U Novom Sadu je otvoren novi studio za emisije, osmišljen tako da spoji savremeni dizajn, najnoviju tehnologiju i uslove koji odgovaraju najvišim produkcijskim standardima.
Radnici putarskog preduzeća iz Subotice M.K. (36) i B.A. (62) poginuli su jutros oko 7 sati na magistralnom putu između Kljajićeva i Sivca, gde su obavljali putarske radove, kada je na njih naleteo vozač kamiona (30).
Osnovno javno tužilaštvo u Somboru saopštilo je da je određeno zadržavanje do 48 sati S. Đ. (30) osumnjičenom da je jutros na putu Kljajićevo - Sivac, teretnim vozilom udario dvojicu radnika puta, koji su preminuli na licu mesta.
U Višem javnom tužilaštvu u Beogradu saslušan je državljanin Bosne i Hercegovine Sekula N. (50) zbog sumnje da je 25. avgusta na Banovom Brdu starijoj ženi pokušao da otme novčanik, a potom je silovao.
Radosav Gile Stanišić (42), pripadnik podgoričkog ogranka "kavačkog" klana, dva meseca je uspevao da izbegne hapšenje za koje je nalog izdalo Specijalno državno tužilaštvo Crne Gore, tako što je napravio bunker u sopstvenoj kući!
Avijaciju dve države NATO za samo dva dana pogodila su dva ozbiljna incidenta – američki vojni helikopter „Blek hok“ pao je tokom trenažnog leta u šumi u Koloradu, svega dan nakon što se u Mađarskoj srušio lovac JAS 39 „Gripen“.
Ruske snage počele su da koriste FPV dronove kao skrivene akustične zasede – bespilotna letelica sleti van vidokruga vozača, „sluša“ okolinu preko mikrofona, a kada registruje zvuk vozila, poleće iz zaklona i kreće u napad ili operateru javlja da je meta stigla.
Sjedinjene Države optužile su hakersku grupu povezanu sa kineskom državom za višegodišnje napade na najosetljivije američke mreže, od NASA i Federalnih rezervi do Senata i ministarstava, samo nekoliko nedelja pre očekivanog dolaska kineskog predsednika Si Đinpinga u SAD na razgovore sa predsednikom SAD Donaldom Trampom.
Ruska vojna infrastruktura u Kalinjingradskoj oblasti bila bi među prvim metama NATO ukoliko bi sukob Moskve i Alijanse na Baltiku prešao u otvorenu vojnu fazu, izjavio je bivši ministar spoljnih poslova Litvanije Antanas Valionis, tvrdeći da bi zapadni savez pokušao da preventivno neutrališe vojni potencijal ruske enklave.
Holivudski glumac Žan-Klod Van Dam, gost Međunarodnog filmskog festivala u Nišu, sastao se juče sa gradonačelnikom Niša Dragoslavom Pavlovićem, a u Gradskoj kući susreo se i sa mladim karatistima Karate kluba "Niš".
Nacionalni festival filma i televizije - NAFFIT 2026 biće održan od 3. do 6. septembra na Zlatiboru, uz četiri dana projekcija, razgovora, susreta i festivalskih programa posvećenih domaćoj kinematografiji, televiziji i stvaraocima koji su obeležili srpsku audiovizuelnu scenu.
Srpska književnost ima dugu tradiciju humora, satire i komedije, a pojedina dela uspela su da nadžive vreme i ostanu jednako zanimljiva i današnjim čitaocima.
Ukoliko vam je ostalo nekoliko prezrelih paradajza koji više nisu dovoljno čvrsti za salatu, nemojte ih bacati. Iako su omekšali, i dalje mogu biti odlična osnova za sosove, supe, namaze i brojna druga jela.
Veliki crni pas po imenu Albert i njegov maleni prijatelj, mače, privukli su pažnju korisnika TikToka slatkim videom koji najbolje pokazuje koliko su različiti po veličini.
Saznajte koji sastojak iz domaćinstva može pomoći u uklanjanju najtvrdokornijih naslaga sa posuđa. Može biti veoma koristan za skidanje kamenca, ali i za omekšavanje zagorelih ostataka hrane.
Ako tražite jednostavan, ukusan i lagan ručak na kašiku, dinstani slatki kupus na paradajzu je odličan izbor. Priprema je jednostavna i ne zahteva mnogo sastojaka.
Sve više turista počinje da izbegava najpoznatija i najposećenija ostrva zbog velikih gužvi i masovnog turizma. Traže mirnije destinacije, očuvanu prirodu i odmor daleko od velikog broja ljudi, a evo koje je ostrvo proglašeno za najmirnije u Evropi.
Dok Kraljevo odbrojava dane do 5. septembra i nastupa bosanskog kantautora Dine Merlina, društvene mreže gore od besa, budući da su viralni snimci iz rata, gde baš on slavi ratnog zločinca!
Bokser Veljko Ražnatović otkrio je da njegova majka, pevačica Svetlana Ceca Ražnatović, najverovatnije neće prisustvovati njegovom predstojećem meču u Beogradu.
Milanče Radosavljević još jednom je pokazao da njegov odnos sa publikom nije samo odnos muzičara i fanova. Legendarni pevač narodne muzike uradio je nešto što do sada niko nije...
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.