• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

23.04.2026

20:12

Kakva perverzija u "Slagalici": Takmičaru nisu priznali ovu reč, a kad vidite koju, biće vam jasno zbog čega (FOTO)

Printscreen/Youtube

Vesti

Kakva perverzija u "Slagalici": Takmičaru nisu priznali ovu reč, a kad vidite koju, biće vam jasno zbog čega (FOTO)

U 198. ciklusu kviza "Slagalica", snage su odmerili takmičari Marko i Vladan, a opšta polemika nastala je kada jednom od takmičara nije priznata reč zbog toga što je ocenjena kao izraz hrvatskog porekla.

Naime, ključni trenutak dogodio se tokom igre reči, kada je Vladan kao odgovor ponudio ponudio reč "krutilo".

Reč "krutilo", ocenjena je kao sporna. Nakon kratkog objašnjenja, istaknuto je da taj izraz ne pripada standardnom srpskom jeziku, već dolazi iz hrvatskog, gde označava nešto tvrdo ili učvršćeno.

Foto: printscreen/rts/slagalica

 

Upravo zbog toga, njegov odgovor nije mogao biti prihvaćen kao tačan prema pravilima i jezičkim normama koje važe u kvizu "Slagalica".

BONUS VIDEO

Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Exatlon

Hronika

Umrli pre nego što su čuli presudu: Od Mladena Ogulinca, ubice devojčice, do člana "valjevske grupe" - slučajevi koje je prekinula smrt
Hronika

Umrli pre nego što su čuli presudu: Od Mladena Ogulinca, ubice devojčice, do člana "valjevske grupe" - slučajevi koje je prekinula smrt

Nisu svi koji su seli na optuženičku klupu dočekali da čuju odluku suda. Neki su preminuli u pritvoru, neki tokom dugih suđenja, a njihova smrt stavila je tačku na postupke pre nego što je krivica mogla da bude potvrđena ili odbačena presudom. Najnoviji takav slučaj dogodio se u Obrenovcu, gde je u pritvoru preminuo Srđan P. (37), optužen za teško ubistvo i izazivanje opšte opasnosti.

26.08.2026

07:15

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set