Prema podacima RHMZ-a, u 10.00 časova u Beogradu je bilo najtoplije - izmerena su 35 stepena!
U Novom Sadu i Zrenjaninu izmereno je 34 stepeni, dok je u Somboru i na Paliću 33 stepena Celzijusa.
Crveni meteo-alarm na snazi je na području Beograda, u Sremu, Bačkoj, Banatu, Pomoravlju, Šumadiji, Zapadnoj, Jugozapadnoj, Istočnoj i Jugoistočnoj Srbiji.
Foto: RHMZ printscreen
RHMZ je izdao upozorenje na dugotrajan toplotni talas na teritoriji Srbije koji će obeležiti maksimalna temperatura od 35 do 38 stepeni, a lokalno i do 40 stepeni.
U Srbiji će danas biti sunčano i veoma toplo vreme. Najniža temperatura biće od 11 stepeni na jugozapadu i jugoistoku Srbije do 23 stepena u Beogradu, a najviša od 35 do 40 stepeni.
Dok je veći deo Srbije danas pod vedrim nebom i na temperaturama do 40 stepeni, severoistočni deo zemlje već je zahvatio lokalni pljusak sa grmljavinom.
U Srbiji će danas biti pretežno sunčano i veoma toplo sa najvišom temperaturom od 35 do 40 stepeni, saopštio je Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ).
U 09:00 sati najtoplije bilo je u Beogradu, gde je izmereno 33 stepeni, dok je najsvežije u Sjenici gde je izmereno 18 stepeni, rekli su iz Republičkog hidrometeorološkog zavoda Srbije.
U Srbiji će danas biti pretežno sunčano i veoma toplo, s najnižom temperaturom od 12 stepeni na jugozapadu i jugoistoku Srbije do 28 na jugu Banata, a najvišom dnevnom od 35 do 38, lokalno i do 40 stepeni.
Prema rečima meteorologa Ivana Ristića, ekstremni toplotni talas trajaće sve do 10. avgusta, dok će u pojedinim delovima zemlje temperatura dostizati i neverovatnih 48 stepeni Celzijusa.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
U Srbiji će danas biti sunčano i veoma toplo vreme. Najniža temperatura biće od 11 stepeni na jugozapadu i jugoistoku Srbije do 23 stepena u Beogradu, a najviša od 35 do 40 stepeni.
Neko na "holideju", a neko se bori za Srbiju! Dok se nosilac blokaderske liste Vladan Đokić treći put ove godine brčka na moru, predsednik Aleksandar Vučić neumorno obilazi Srbiju i Republiku Srpsku i razgovara sa narodom, sluša probleme običnog čoveka i nudi rešenja!
General Aleksus Grinkevič, komandant Evropske komande američke vojske (EUCOM), uputio je Pentagonu pisano upozorenje da će, ukoliko ne dobije još jedan mornarički razarač, morati da bira između odbrane Izraela i teritorije Sjedinjenih Američkih Država.
Lažni ekolog Aleksandar Jovanović Ćuta otvoreno je priznao da su ciljevi blokadera privilegije i novac, a da bi ostvarili te ciljeve blokaderima će biti neophodna pomoć stranaca.
Jezivi snimci i svedočanstva o stradanju srpskog naroda tokom pogroma "Oluja" još jednom podsećaju na nesreću i pakao kroz koji su prošle hiljade nevinih ljudi.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izrazio je zahvalnost narodu Republike Srpske na neraskidivoj ljubavi prema Srbiji, ali je istovremeno oštro osudio funkcionere iz Crne Gore koji sa Hrvatima proslavljaju pogrom sopstvenog naroda.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić nastavio je posetu Republici Srpskoj, gde je obišao mesta stradanja i ruševine srpskih kuća koje svedoče o jezivim zločinima i teškoj sudbini našeg naroda.
Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić danas je, povodom Dana sećanja na sve stradale i prognane Srbe u akciji „Oluja“, objavio snažnu poruku na Instagramu.
M. Đ. (40), M. S. (32), M. K. (31) uhapšeni su u Subotici zbog sumnje da su počinili krivično delo teško ubistvo, tako što su na Karaburmi, kako se sumnja, usmrtili Radivoja G.
Prpadniku tzv. lažne policije Kosovo A.V. (36), Osnovni sud u Aleksincu izrekao je kaznu zatvora od 10 meseci uslovno na dve godine zbog otmice i zlostavljanja njegove emotivne partnerke Kruševljanke I.Ž.
Policija u Užicu zaplenila je oko šest kilograma amfetamina i uhapsila jednu osobu zbog sumnje da je izvršila krivično delo neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga
Više javno tužilaštvo u Nišu zatražilo je danas da se Ljubisavu Trifunoviću (83) iz svrljiškog sela Pirkovac izrekne kazna zatvora od 20 godina jer je 25. avgusta prošle godine ubio svog komšiju Jovana Mijajlovića (80).
Zemljotres jačine 4,3 stepena po Rihteru pogodio je jutros područje u blizini Pize u centralnoj Italiji, saopštio je Italijanski nacionalni institut za geofiziku i vulkanologiju.
Toplotni talas koji je zahvatio Egipat trajaće do srede ili četvrtka, a zbog visokog nivoa vlažnosti percipirana temperatura povećava se i do četiri stepena Celzijusa, podaci su Egipatskog meteorološkog zavoda (EMA).
Premijer Mađarske Peter Mađar izjavio je danas da je ta zemlja u ponedeljak uveče bila nekoliko milimetara udaljena od potpunog zatvaranja nuklearne elektrane Pakš, ali da je do jutros nivo vode porastao za santimetar i po, tako da poslednja turbina i dalje radi.
SAD još uvek nisu obnovile svoje zalihe presretačkih raketa PAC-3 MSE za sisteme protivvazdušne odbrane "patriot", koje su predate Ukrajini od 2022. godine.
Istaknuti srpski glumac Jovo Maksić je proteran sa ognjišta tokom operacije "Oluja" kojom je izvršeno etničko čišćenje Srba sa prostora Krajine, te je sad progovorio o najtežem periodu u životu.
Glumac Dragiša Milojković, koga će publika zauvek pamtiti kao Milutina iz serije "Seljaci", biće sahranjen u utorak, 4. avgusta, na Gradskom groblju u Jagodini.
Kada su napolju visoke temperature, retko ko želi dugo da stoji pored šporeta. Zato su brza i lagana jela idealan izbor, a ova testenina sa limunom pravi je dokaz da se od nekoliko sastojaka može napraviti obrok pun ukusa.
Često korišćenje veštačke inteligencije (AI) može da dovede do razvoja zavisnosti, oteža neposrednu komunikaciju među ljudima i izazove probleme u prilagođavanju društvenom okruženju, izjavila je direktorka Instituta za kliničku psihologiju i socijalni rad moskovskog Univerziteta Pirogov Vera Nikišina.
Mitiseri nastaju kada se pore zapuše viškom masnoće i nečistoćama, a najčešće se javljaju na nosu, čelu i bradi. Njihovo ceđenje može izazvati iritaciju i oštetiti kožu.
Američka internet platforma Redit ostvarila je u drugom kvartalu 2026. godine bolje rezultate od očekivanja Volstrita, uz skok neto dobiti za 183 odsto međugodišnje na 253 miliona dolara, ali su akcije uprkos tome pale više od 10 odsto nakon što je rukovodstvo upozorilo na nestabilan priliv korisnika sa internet pretraživača usled sve većeg uticaja veštačke inteligencije (AI).
Voditeljka Jovana Jeremić oglasila se i potvrdila naša ekskluzivna saznanja da će uskoro izgovoriti sudbonosno "da" svom partneru Milošu Stojanoviću Tigru.
Starleta Stanija Dobrojević pred kamerama je ogolila dušu i otkrila šokantne detalje telefonskog razgovora sa majkom bivšeg verenika, Mevlidom Durdžić.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.