Prvi oktobarski vikend donosi nam izrazito toplo vreme, ali će i ostatak meseca biti prijatan, najavljuju meteorolozi. Gotovo čitavog meseca temperature će biti oko 20 stepeni, sa mnogo manje kiše nego što je obeležio kraj septembra
Prema rečima meteorologa Marka Čubrila, najtopliji dan ovog meseca biće subota sa maksimalnih 30 stepeni, ali će biti praćen jakim, toplim vetrom. Ovakvo vreme se za prvi dan vikenda očekuje u Beogradu, ali i u velikom delu Srbije.
- Prvog dana vikenda čeka nas pretežno sunčano vreme širom naše zemlje. Najniže dnevne temperature biće između 10 stepeni u Prištini, do 15 u Kragujevcu. Minimalna dnevna temperatura u Beogradu biće 14 stepeni. Subota će biti veoma vetrovita, dok će u košavskom području, posebno nad Banatom i jugom Bačke jugoistočni vetar imati olujne udare - kaže za Informer Čubrilo i dodaje da se toplo vreme nastavlja i drugog dana vikenda, samo se očekuje više oblaka nego sunca.
Foto: Tanjug
Meteorolozi najavljuju da se početkom sledeće nedelje očekuju povremena kiša i pljuskovi sa grmljavinom, ali će biti prolazni i neće dovesti do pada temperature. - Prema prognozi, i posle vikenda nastavlja se toplo vreme sa temperaturama oko 25 do 27 stepeni, dok će od srede biti nešto hladnije - ističe naš sagovornik.
Ovaj oktobar će, prema najavama stručnjaka, biti manje kišovit nego što je uobičajeno za jesen.
- Kiša može da se očekuje do 9. oktobra, a onda nas uglavnom očekuje suvo vreme. Drugi deo meseca će biti nešto hladniji, kada će temperature biti u pojedinim danima i ispod 20 stepeni, što je i očekivano za ovo doba godine. Ali neće biti nikakvih drastičnih padova temperature, niti ima govora o snegu. Može se reći da će vreme celog meseca biti prijatno. Sneg se može očekivati tek krajem oktobra, i to samo na višim planinama - kaže Čubrilo.
Najtopliji oktobar 1907.
Tropske temperature od 30 stepeni, koje se očekuju za vikend, nisu rekordne u našoj zemlji. Tako je najtopliji oktobar u istoriji zabeležen 1907. godine, kada smo imali samo dva dana ispod 20 stepeni, a najtopliji je bio deseti dan u mesecu, sa čak 31,4 izmerena stepena!
Nakon nekoliko hladnih i kišovitih dana u Srbiji se od sutra očekuje sve toplije vreme, dok će za vikend temperature dostizati i 30 stepeni, najavljuju meteorolozi!
Od ranog jutra živa u termometru obara rekorde, pa je tako u pojedinim gradovima već u 7 časova dostigla 25. podelak, pokazuju podaci Republičkog hidrometeorološkog zavoda Srbije (RHMZ).
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Nakon nekoliko hladnih i kišovitih dana u Srbiji se od sutra očekuje sve toplije vreme, dok će za vikend temperature dostizati i 30 stepeni, najavljuju meteorolozi!
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević objavio je tokom današnjeg prvog Kolegijuma naše televizije ekskluzivne informacije kako je Beograd spreman da uvede recipročne mere Crnoj Gori nakon što je on u toj zemlji stavljen na crnu listu.
Predsednik Demokratske stranke (DS) Srđan Milivojević dotrčao je kod hrvatskih medija i preko njih otkrio svoje političke fantazije, istovremeno preteći aktuelnoj vlasti u Srbiji.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić predstavio je javnosti najnoviji, sveobuhvatni paket državnih mera koje su direktno usmerene na podizanje životnog standarda i ekonomsko osnaživanje svih građana naše zemlje.
Skupina koja sebe naziva studentima u blokadi je još jednom pokazala da kada ne maltretiraju i ne napadaju građane Srbije kojima ne daju da mirno žive, onda napadaju i maltretiraju jedni druge.
Eparhija raško-prizrenska izrazila je danas duboku zabrinutost i najodlučniji protest povodom postupanja tzv. kosovske policije tokom i naročito nakon jučerašnjeg obeležavanja Vidovdana na Gazimestanu.
U istoriji pravosuđa postoje trenuci kada svedoci, teorije i spekulacije padaju u vodu pred jednim jedinim, neoborivim materijalnim dokazom. Tehnologija, forenzika i digitalni tragovi danas kroje sudbinu optuženih, a neki od najpoznatijih procesa u Srbiji i svetu prelomljeni su upravo u sekundi kada je na sto iznet dokaz koji je promenio sve.
Putevi opojnih droga se ukrštaju u Srbiji jer se nalazi na geografskoj sponi Evrope u Azije, kaže za Informer Marko Nicović, advokat i član svetske Asocijacije šefova policija.
Viši sud u Bijelom Polju ukinuo je oslobađajuću presudu Osnovnog suda u Podgorici od 3. oktobra prošle godine i vratio predmet "Tunel“ na ponovno suđenje.
Prava drama odigrala se večeras u samom centru Novog Sada, kada je izbio požar u Kosovskoj ulici. Prema prvim informacijama, vatrena stihija je zahvatila jedan napušteni objekat, a gust dim je brzo počeo da se širi okolnim ulicama.
Nepoznata osoba ostavila je torbu u blizini zgrade u Monaku, koja je eksplodirala ubrzo nakon toga. Prema prvim izveštajima sa terena, najmanje tri osobe su povređene u ovoj eksploziji.
Tokom 28. juna i u noći na 29. jun, jedinice Odbrambenih snaga Ukrajine izvele su seriju koordinisanih udara na niz važnih vojnih ciljeva pod kontrolom ruskih snaga.
Oružane snage Ruske Federacije izvele su seriju snažnih vazdušnih udara na ukrajinske vojne i industrijske ciljeve u Harkovu, koristeći teške razorne avio-bombe tipa FAB opremljene univerzalnim modulima za planiranje i korekciju (UMPK).
Sve je izvesnije da se situacija oko Ukrajine dramatično usijava, a kijevski mediji otvoreno upozoravaju da Belorusija i Rusija možda planiraju "nešto užasno" uz pomoć Kine.
Glumac Predrag Miki Manojlović odbio je reditelja Stivena Spilberga, a francuskom predsedniku Emanuelu Makronu je u lice rekao istinu o Kosovu i Metohiji.
Plaža Glifoneri, koja se nalazi oko 7 kilometara od Limenasa na ostrvu Tasos, predstavlja odličan izbor za sve koji žele da uživaju u mirnom ambijentu i prirodnoj hladovini.
Ako zadobijete opekotine od sunca, važno je da što pre pružite koži odgovarajuću negu. Osim što treba da rashladite kožu i unosite dovoljno tečnosti, oporavak mogu da olakšaju i pojedini prirodni sastojci.
Srbi bruje o vreloj sceni sa Music Week-a kada su se smuvali Indodjija i Đekson, koji je dosta stariji od nje, a malo ko zna da je Đekson drug njenog rođenog brata.
Pevačica Anabela Atijas nastupala je sinoć u Crnoj Gori, a pored njene pojave na bini, pažnju u publici privukla je i bivša članica grupe "Models" Ivana Stamenković Sindi.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.