Jednokratnu novčanu pomoć od 60 evra, koja u okviru paketa Vlade Srbije pripada nezaposlenima, neće primiti veliki broj nezaposlenih koji se ne vode na evidenciji Zavoda za zapošljavanje.
Reč je osobama koje su bile angažovane na privremeno-povremenim poslovima, od mesec, dva i tri meseca, i koje po završenom angažovanju moraju da čekaju šest meseci da bi se ponovo prijavili na Zavod.
Dakle, iako su trenutno nezaposleni, oni ne mogu da se prijave za pomoć. Među onima koji su oštećeni ima i onih koji su propustili da se uredno jave određenog datuma, pa su takođe "kažnjeni" šest meseci i na Zavod mogu da se prijave tek posle tog perioda.
- Teško je proceniti koliko je takvih osoba, ali mislim da je to od 15 do 20 procenata. Iako je to kategorija kojoj je ova jednokratna pomoć najpotrebnija, zbog papirologije će ostati bez nje. Pošto mi se požalilo mnogo ljudi, otišao sam do Zavoda za zapošljavanje u Jagodini, koji pokriva Pomoravski okrug. Rekli su mi da postupaju po zakonu i da novac mogu da dobiju samo oni koji su na evidenciji u propisanom roku - kaže Tomislav Tanić, grafički inženjer u penziji iz Ćuprije, osnivač NVO "Savez građana Srbije", a sada njen član.
Naš sagovornik moli sve nadležne institucije, pogotovo Vladu Republike Srbije, da se reši ovaj tehnički problem.
- Uz dobru volju rešenje je veoma jednostavno. Samo treba dozvoliti nezaposlenima koji čekaju da prođe šest meseci da se prijave pre isticanja tog roka i malo prolongirati period u kome oni mogu da se prijave, kako bi im se dala šansa da i oni ostvare pravo na ovu pomoć - savetuje Tanić.
Pored najavljenih 60 evra, koliko će od države dobiti svi punoletni građani koji se prijave za pomoć iz trećeg paketa mera, nezaposleni u Srbiji mogu računati i na dodatnih 60 evra. NJima će tako praktično biti isplaćeno ukupno 120 evra. Prvih 30 evra stiže na račune u maju, zatim u junu sledi isplata 60 evra samo za prijavljene na birou i u novembru još 30
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Pored najavljenih 60 evra, koliko će od države dobiti svi punoletni građani koji se prijave za pomoć iz trećeg paketa mera, nezaposleni u Srbiji mogu računati i na dodatnih 60 evra. NJima će tako praktično biti isplaćeno ukupno 120 evra. Prvih 30 evra stiže na račune u maju, zatim u junu sledi isplata 60 evra samo za prijavljene na birou i u novembru još 30
Na društvenim mrežama pominje se mogući datum sahrane generala Ratka Mladića, što još uvek nije potvrđeno. Međutim, ono što je zanimljivo jeste činjenica da je istog datuma najavljen dolazak pevača Dine Merlina u Kraljevo, uprkos protivljenju naroda i potpisivanju peticija da se koncert otkaže!
Grasijela Gati Santana, predsednica Međunarodnog rezidualnog mehanizma za krivične tribunale, odredila je sudiju Ijana Bonomija da sprovede istragu o okolnostima smrti generala Ratka Mladića.
Zastupnik u Hrvatskom saboru i gradonačelnik Svete Nedelje Dario Zurovec pridružio se plejadi onih koji seire zbog ubistva Ratka Mladića u Haškom tribunalu.
U minjaku i sportskom izdanju, Dušica Topić je saznala informaciju da Exatlon traje 3 meseca koja ju je očigledno zatekla, a njen izraz lica sve je rekao.
Mišićavi sportista i profesor fizičkog vaspitanja Mensur Ajdarpašić otkrio je šta publika može da očekuje od njega pred start druge sezone najvećeg sportskog rijalitija Exatlona Srbija.
Voditeljka Tijana Jović pokazala je zanosnu liniju i otkrila koje vežbe radi kako bi održala formu pred početak druge sezone "Exatlona", u kojoj će se pojaviti u ulozi voditeljke sportskog rijalitija.
Nakon što smo objavili vest da Mensur Ajdarpašić ulazi u "Exatlon", komentari ispod Informerove objave na Instagramu samo pršte, a oglasio se i Dejan Dragojević koji je pozdravio potez kolege iz drugog rijalitija!
Pavle Bošković, poznatiji kao Gazda Paja, od septembra ulazi u "Exatlon Srbija", gde će morati da pokaže koliko su mu fizička spremnost, disciplina i izdržljivost na zavidnom nivou., a ovo je njegov profil
Carinici pretresom vozila nalaze bukvalno na sve i svašta, od droge, oružja, do nakita, markirane garderobe, šverca ljudi, ali ono što su otkrili na graničnom prelazu "Vrška Čuka", i danas se prepričava sa smehom iako se sve desilo pre nepunih sedam godina.
Slučajni prolaznik zatekao je juče ujutru jeziv prizor ispod Mosta na Adi u Beogradu, gde je pronašao nepomično telo starijeg muškarca kako leži u lokvi krvi.
Dvoje dece, starosti 4 i 11 godina, i žena (74) poginuli su u stravičnoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila u Sloveniji, na Primorskom auto-putu između deonica Unac i Ravbarkomanda.
Ćerka Kazimira Joneskua, bivšeg rumunskog političara, pronađena je mrtva na jednoj farmi u opštini Mušatešti, u okrugu Arđeš u Rumuniji, gde je boravila nekoliko dana kod prijatelja.
Teška saobraćajna nesreća dogodila se jutros oko 8 časova na starom putu Niš–Leskovac, u blizini sela Malošište kod Niša, kada je došlo do žestokog sudara kamioneta i "folksvagena".
Predsednik SAD Donald Tramp objavio je na svojoj društvenoj mreži "Trut sošl" sopstvenu rang-listu američkih predsednika, predstavljenu kao "veoma objektivnu" istorijsku analizu.
Nakon vesti o smrti generala Ratka Mladića, u javnosti su ponovo oživele brojne reakcije, sećanja i ranije izjave poznatih ličnosti o njegovoj ulozi u ratnim dešavanjima devedesetih godina.
Frenk Sinatra ostao je upamćen kao jedan od najznačajnijih pevača 20. veka, dobitnik Oskara i umetnik čiji se glas i danas prepoznaje posle samo nekoliko taktova.
Ako ste prekuvali slatko pa je postalo pregusto ili počelo da se šećeri, ne morate ga bacati. Problem se lako može rešiti ponovnim zagrevanjem, kako bi se kristali šećera otopili.
Uz aplikaciju koja prepoznaje zvuk tapšanja, telefon može da se oglasi, zavibrira ili uključi blic čak i kada je utišan. Na taj način možete lako pronaći telefon ukoliko ne znate gde ste ga ostavili.
Španski vetar je torta kojoj je teško odoleti već pri prvom zalogaju. Kremasta, bogata i prepuna ukusa lešnika i čokolade, osvaja savršenim spojem nežnih kora i raskošnog fila.
U tradicionalnim receptima često se pominje svinjska mast oprana u devet voda, za koju su naše bake verovale da je posebno dobra za kožu, meleme, ali i pripremu kolača. Međutim, šta zapravo znači ovaj neobični postupak i da li iza njega postoji stvarno objašnjenje?
Neki ljudi u pedesetima izgledaju desetak godina mlađe, a pritom ne troše bogatstvo na skupe tretmane ni estetske zahvate. Stručnjaci kažu da tajna često nije u genetici ili kozmetici, nego u svakodnevnim navikama koje neguju godinama i koje s vremenom postanu deo njihove ličnosti.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.