Od početka godine poginulo je 19 motociklista, a povređeno više od 200. Glavni uzroci su brzina, loša obuka i akohol koji su sve prisutniji
U Asocijaciji za bezbednost motociklista kažu da je situacija u saobraćaju takva da ako vozite motocikl imate 60 puta veću mogućnost da stradate, nego da vozite automobil. Ova sezona je počela lošom statistikom, a krivi su podjednako i motociklisti i vozači automobila.
Vladimir Jeftić iz Asocijacije za bezbednost motociklista ukazuje da vožnja 15 odsto motociklista može da se okarakteriše kao nasilnička. "Najgore je provlačenje između vozila koja se kreću", naglašava Jevtić.
Foto: Tanjug
19 poginulih motociklista od početka godine
Problem prave i vozači koji ne vide motocikliste i ne obraćaju pažnju na njih, a najčešće ni motociklisti ne daju pokazivač pravca.
Jeftić ukazuje da rizik od pogibije i politraumatskih povreda motocikliste u sudaru sa automobilom 32 puta veći.
- Rizik stradanja možete smanjiti korišćenjem zaštine opreme, ali kaciga nije dovoljna. Mora se koristiti i druga motociklistička oprema koja je visoko uočljiva - naglašava Jeftić.
U preglednom izveštaju Agencije za bezbednost saobraćaja 2019. godine navodi se da se u proseku, godišnje u Srbiji registruju 1.673 saobraćajne nezgode u kojima je jedan od učesnika bio motocikl ili moped. U tim nesrećama život izgubi oko 50 osoba, a njih 1.448 bude povređeno.
Dragana Golubov, majka tragično stradalog Nikole Vasilkova (21) kojeg je ukradenim vozilom usmrtio Miloš Stojanov (19) u centru Dimitrovgrada 23. maja 2017. godine jedva je dočekala presudu, ali tu nije kraj mukama i patnji koje proživljava porodica
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Dragana Golubov, majka tragično stradalog Nikole Vasilkova (21) kojeg je ukradenim vozilom usmrtio Miloš Stojanov (19) u centru Dimitrovgrada 23. maja 2017. godine jedva je dočekala presudu, ali tu nije kraj mukama i patnji koje proživljava porodica
Ministar odbrane Bosne i Hercegovine Zukan Helez, koji danima ne prestaje da izgovara skandalozne izjave na račun predsednika Srbije Aleksandra Vučića, priznao je da su tokom nedavne posete šefa naše države BiH "pratili svaki njegov korak", nakon čega je usledio obrt koji on nije očekivao.
Talas negodovanja izbio je u Poljskoj nakon nedavnih vesti o ruskom profitu od izvoza mineralnih đubriva, koji je Evropska unija pokušala potpuno da blokira u drugoj polovini 2025. godine.
Vojno-bezbednosni mehanizam koji su Zagreb, Tirana i Priština započeli potpisivanjem Zajedničke deklaracije o odbrambenoj saradnji u martu prošle godine mogao bi u narednoj fazi da dobije još jednog učesnika sa zapadnog Balkana - Crnu Goru.
Dok poštene građane maltretiraju blokadama, sami blokaderi vole da "odu na holidej“ i to, ni manje ni više, nego na hrvatskom primorju kao omiljenoj blokaderskoj destinaciji.
Među blokaderima izbila je sveopšta čistka, a jedno od imena na njihovoj listi za "odstrel" je i Dragan Jovanović. Razlog koji navode za njegovo šikaniranje je pod stavkom "ostalo", a radi se o tome što, verovali ili ne, nije priložio svoju biografiju.
Lider SNS i savetnik predsednika za regionalna pitanja Miloš Vučević oglasio se povodom specijalnog rata koji se vodi iz Hrtvatske naglasivši da politički moramo reagovati, a ne da ćutimo i klečimo.
Pripadnici Uprave kriminalističke policije (UKP) otkrili su i rano jutros zatvorili ilegalnu laboratoriju za uzgoj i preradu opojnih droga na teritoriji Smedereva.
Teroru takozvanog "otimača zlatnih lančića" u Novom Sadu, prema navodima objavljenim na društvenim mrežama, došao je kraj nakon akcije policije u kojoj je osumnjičeni uhapšen.
Na meti prevaranata u Vranju, našla se jedna žena kojoj je u četvrtak telefonom saopšteno da joj je ćerka navodno teško povređena i da je hitno potrebna operacija.
Četvrta barža, koju vlasti u Rumuniji nameravaju da potope kako bi se tok Dunava preusmerio ka nuklearnoj elektrani Černavoda, utovarena je danas i ona bi zajedno sa preostale tri trebalo da bude potopljena u narednim satima.
Visoka predstavnica Evropske unije za spoljnu politiku i bezbednost Kaja Kalas poručila je danas da je svaki novi ruski napad na Ukrajinu dodatni razlog da Evropa pojača pritisak na Moskvu.
Španski premijer Pedro Sančez predsedavaće danas vanrednim koordinacionim sastankom sa nekoliko ministara kako bi se razmotrila situacija u Seuti, nakon masovnog priliva migranata iz Maroka prošle nedelje.
Istaknuti srpski glumac Jovo Maksić je proteran sa ognjišta tokom operacije "Oluja" kojom je izvršeno etničko čišćenje Srba sa prostora Krajine, te je sad progovorio o najtežem periodu u životu.
Postoji jednostavan trik koji mesari često koriste, a za koji vam je potrebno svega nekoliko sekundi. Pomoću njega možete lako proveriti da li je piletina koju kupujete sveža i biti sigurni u svoj izbor.
Kaomi Dženigs (28) iz Irske bila je na putovanju iz snova sa svojim suprugom Oliejem na Tajlandu, gde su slavili njegov 30. rođendan. Međutim, idiličan odmor pretvorio se u noćnu moru kada su počeli da se javljaju neobični simptomi, za koje se ispostavilo da su znak terminalnog tumora na mozgu.
Kupovne kore za pitu mogu postati jednako ukusne kao domaće uz samo jedan jednostavan trik. Saznajte kako da napravite sočnu, mekanu i savršeno ukusnu pitu, bez suvih kora i razočaranja.
Sudija iz Novog Meksika naložio je kompaniji Meta da uplati 567 miliona dolara u fond za mentalno zdravlje dece i uvede strože mere zaštite maloletnih korisnika njenih društvenih mreža, ocenivši da je njena uloga doprinela krizi mentalnog zdravlja mladih.
Modna kreatorka Verica Rakočević i njen muž Veljko Kuzmančević odlučili su da u svom luksuznam dvorištu nadomak beograda naprave bazen, kao spas za tople dane.
Pobednica "Elite 9" Stanija Dobrojević podigla je temperaturu do usijanja vrelim fotkama u minijaturnom bikiniju, a onda najavila povlačenje u ilegalu.
TV lice Ana Radulović u emisiji "Demanti" nije zaobilazila nijednu temu, te nam je oktirla kome je prvo rekla da se razvodi, kao i kakva je reakcija njenih roditelja bila.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.