• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Tanjug

18.09.2022

19:05

U NAREDNA TRI, ČETIRI DANA OČEKUJEMO PROLAZNA NAOBLAČENJA! Hidrometeorolog otkriva da li postoji opasnost od poplava u Srbiji

pixabay i printscreen

Vesti

U NAREDNA TRI, ČETIRI DANA OČEKUJEMO PROLAZNA NAOBLAČENJA! Hidrometeorolog otkriva da li postoji opasnost od poplava u Srbiji

Meteorolog Slobodan Sovilj, komentarišući poplave koje su zadesile Hrvatsku, kaže da ta opasnost ne postoji kada je Srbija u pitanju jer je oblačni sistem značajno oslabljen

- Oblačni sistem koji je donosio zapadnom Balkanu tako velike količine kiše praktično se u toku prethodnog dana i noći premestio preko Srbije ali značajno oslabljen. U naredna tri, četiri dana očekujemo prolazna naoblačenja, međutim padavine iz ovih naoblačenja biće znantno slabijeg intenziteta nego i proteklih dana u Srbiji - rekao je Sovilj za Tanjug.

Foto: Printscreen

On je naveo da je sneg koji je jutros pokrio visoke planinske predele uobičajen za ovo doba godine, posebno kada je reč o mestima iznad 1.500m nadmorske visine.

- Padavine su već prestale i snežni pokrivač će se istopiti. Iako se hladan period produžava na višim planinama u narednih sedam dana jutarnje temperature biće u domenu slabog mraza, od minus tri do nule, dok će maksimalne biti od pet do 10 stepeni - rekao je Sovilj za Tanjug.

Što se tiče osnovnih karakteristika jeseni, kako kaže ona će biti nešto toplija u odnosu na prosečne vrednosti, i oktobarska temperatura će biti od 13 do 16 stepeni, a na nivou cele sezone se očekuje pozitivno odstupanje temperature od plus jedan stepen.

On je istakao da će padavine biti u granicama prosečnih vrednosti.

Foto: printscreen


Hladan period sa svežim jutrima i dnevnom temperaturom od 15 do 20 stepeni će se, kako je rekao, zadržati do 25. septembra kada nas krajem meseca očekuju ponovo temperature od 27 i 28 stepeni.

Sovilj je kazao da je RHMZ već izdao preliminarne prognoze za predstojeću zimu, i da se po njima predviđa nešto hladnija zima, ali da se precizne prognoze očekuju tek krajem novembra, odnosno početkom decembra.

- Prema trenutnim procenama ova zima će biti nesto hladnija od prethodne. Preliminarno se predviđa 40 do 65 mraznih dana u nižm predelima i sedam do 20 ledenih dana. Srednja zimska temperatura od nula do četiri stepena, a količina padavina od 100 do 160 mm. Svakako će konačna prognoza za zimu biti izdata krajem novembra, početkom decembra, ali prema ovim preliminarnim očekuje nas hladnija zima u odnosu na prethodnu - zaključio je Sovilj.


Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Exatlon

Hronika

Planeta

Oglasio se Lavrov: Šta je pravi motiv dolaska šefa CIA u Moskvu?!
Planeta

Oglasio se Lavrov: Šta je pravi motiv dolaska šefa CIA u Moskvu?!

Poseta direktora CIA Džona Retklifa Moskvi odvijala se u okviru uobičajene međunarodne prakse, a obaveštajne službe dve zemlje tradicionalno održavaju kontakte bez velike medijske pažnje i javnog iznošenja detalja, izjavio je ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov.

28.08.2026

09:31

Umro kralj Harald V!
Planeta

Umro kralj Harald V!

Kralj Norveške Harald V preminuo je u petak u 89. godini, nakon 35 godina provedenih na prestolu.

28.08.2026

08:54

(VIDEO) Šta je ovo Putin razvalio u Kijevu?! Sve se trese od udara: Rusi udarili po velikom broju ciljeva, Ukrajina devastirana
Planeta

(VIDEO) Šta je ovo Putin razvalio u Kijevu?! Sve se trese od udara: Rusi udarili po velikom broju ciljeva, Ukrajina devastirana

U toku noći ruske snage izvršile su seriju napada na ključne logističke i industrijske objekte u glavnom gradu Ukrajine Kijevu i njegovoj okolini. Na meti su se našla skladišta kompanije "Nova Pošta" u Svjatopetrovskom, dok su požari i eksplozije zabeleženi i u Brovarima, Višnjevu, Sofijevskoj Borščagovki te u blizini nekadašnje fabrike "Boljševik".

28.08.2026

07:35

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set