Poljoprivrednici će od Nove godine plaćati dizel gorivo jeftinije pošto će akciza na to gorivo koje se koristi za poljoprivredne svrhe biti 14,24 dinara po litru, naravno, ukoliko dokažu da im je ono potrebno za obradu njiva, saznaje Informer.
Кako je navedeno u predlogu Zakona o izmeni Zakona o akcizama koji je objavljen na sajtu Parlamenta, akcize na motorna goriva bi trebalo da se povećaju za osam odsto.
- Akciza i PDV na gorivo će biti više. Sa druge strane, povećaće se i iznos za povraćaj akcize u iznosu za koji su povećane akcize na gorivo. Tako će se omogućiti onima koji imaju pravo na povraćaj akcize da im se ne povećavaju troškovi zbog povećanja akcize - navodi izvor Informera.
Akciza na dizel gorivo bi od 1. oktobra trebalo da iznosi 64,24 dinara po litru, a od 1. januara 2024. za ono koje se koristi u poljoprivredne svrhe biće 14,24 dinara po litru, što znači da će oni koji kupe dizel gorivo od naredne godine i ostvare to pravo, moći nakon dokazivanja namene potrošnje da ostvare refakciju - povrat od 50 dinara po litru.
Tako će ratari imati jeftinije gorivo, koje predstavlja značajnu stavku u troškovima poljoprivredne proizvodnje.
Jeftiniji dizel je rezultat dogovora predstavnika poljoprivrednih udruženja i Ministarstva poljoprivrede i finansija od pre nekoliko meseci.
U kontroli Ministarstva poljoprivrede do sada je "uhvaćeno" čak 245 hektara parcela sa nepravilnostima prilikom javnog poziva za subvencije po hektaru. S obzirom da su davanja za ovu oblast 18.000 dinara, to znači da je na ovaj način državni budžet oštećen za čak 4,4 miliona dinara.
Vučić je u svom obraćanju pozvao građane da se ne suprodstavljaju napretku Srbije, već da je grade brže i snažnije, umesto što blokiraju puteve i varaju državu za novac, kao poljoprivrednici.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Građani naše zemlje danas su širom Beograda, u različitim opštinama, pokazali šta većinska Srbija želi - mir, slogu, napredak, osmehe i uspešnu i jaku državu.
Patrijarh Porfirije progovorio je o spornom snimku sa mreža i poručio da ga vređaju godinama, ali da ga je pogodilo poređenje svetinje sa koncertom Tompsona.
Glavnom uredniku Informera Draganu J. Vučićeviću stigla je skandalozna privatna tužba iz blokadersko-advokatske kancelarije Zdenka Tomanovića, kojom Sanja Fric, između ostalog, traži zabranu da se Vučićević bavi novinarskim poslom, i to u trajanju od dve godine.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević pozvao je tokom današnjeg Kolegijuma pripadnike GOSI-ja da hitno reaguju i pomognu nam u identifikaciji jednog blokaderskog nasilnika.
U tekstu koji je objavljen u tajkunskom Danasu, pod naslovom „Studenti u svakom selu i razbijanje mita o Kosovu„ otvoreno se udara na sopstvenu državu i opravdava teror nad Srbima na Kosovu i Metohiji!
Na skupu ProGlasa, glavna zvezda večeri bila je pevačica Bojana Stamenov, koja je svoj nastup iskoristila za optužbe države za sopstvene profesionalne neuspehe.
Hrvatsko Veće za elektronske medije zaključilo je da nije došlo do kršenja Zakona o elektronskim medijima nakon emitovanja snimka koncerta Marka Perkovića Tompsona na Drugom programu Hrvatske radiotelevizije (HRT), uprkos pet pritužbi građana.
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" otkrili smo vam kakav je to javni blam doživeo revolucionar u pokušaju Savo Manojlović, gde voli da sedi advokat blokader Božo Prelević, čime se u slobodno vreme bavi glumac blokader Tika Stanić, na koji način se opušta penzionisani policijski general-pukovnik Goran Radosavljević Guri…
Voditeljka Informer TV Andrea Veskov uputila je javno izvinjenje Privrednoj pravnoj akademiji iz Novog Sada i njenom rektoru prof dr Milanu Počuči zbog pogrešno interpretiranog stava u vezi sa tom institucijom u poslednjem izdanju emisije Paralela.
Nakon 30 dana od pokretanja istrage, na osnovu do sada prikupljenih dokaza, Više javno tužilaštvo u Beogradu, zbog velikog interesovanja za dati predmet, obavestiilo je javnost da je donelo naredbu o proširenju istrage zbog krivičnog dela Teško ubistvo koje je izvršeno 12. maja 2026. godine na štetu Aleksandra Nešovića u restoranu "27" i povezanih krivičnih dela.
Više javno tužilaštvo u Beogradu donelo je naredbu o proširenju istrage zbog krivičnog dela Teško ubistvo koje je izvršeno 12. maja 2026. godine na štetu Aleksandra Nešovića u restoranu "27" i povezanih krivičnih dela.
Fokus Evropske unije na ubrzano ponovno naoružavanje i stvaranje ratne ekonomije, uz istovremeno zanemarivanje civilne industrije, predstavlja katastrofalnu stratešku grešku, posebno u trenutku kada Rusija i Ukrajina pokušavaju da postignu dogovor o prekidu vatre.
Potpisivanjem ugovora vrednog 20 miliona dinara, Ministarstvo kulture je kroz ovogodišnji konkurs "Gradovi u fokusu 2026" omogućilo Apatinu izgradnju kompletnih instalacija i završne građevinsko-arhitektonske radove na Kući "Turski", odnosno budućem apatinskom muzeju.
Glumica Ivana Dudić ozbiljno je zabrinula sve svoje pratioce na društvenim mrežama kada je objavila fotografiju na kojoj se jasno vide jezive modrice i ogrebotine po celom licu.
Kad vam se jede nešto slatko i kremasto, a ne pali vam se rerna niti prlja gomila posuđa, ovaj "lenji" čizkejk je savršen spas. Postao je hit jer donosi vrhunski užitak uz minimalan trud.
Fotografija ogromne mačje šape izazvala je pravo oduševljenje na društvenim mrežama. Mnogi su pomislili da gledaju šapu divlje mačke, ali istina je još zanimljivija.
Domaći sok od višanja je pravi način da sačuvate ukus leta i uživate u njemu tokom cele godine. Njegova bogata aroma i prirodna svežina čine ga omiljenim napitkom za celu porodicu.
Incident u klubu u kojem je povređena ćerka trubača Dejana Petrovića, potresao je Užice, a sugrađani poznatog muzičara su za njega imali samo reči hvale.
U toku je radio-emisija "S mesta splačine" Danilo Dača Virijević suočio je Milenu Kačavendu i Staniju Dobrojević, a tom prilikom Kačavenda je urnisala cimerku.
U "Eliti 9" pojavile su se spekulacije da je Mina Vrbaški ostala u drugom stanju sa bivšim dečkom Viktorom Gagićem, a sada je ona progovorila o toj mogućnosti.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.